Srbinu staro kumstvo došlo glave! Mladoženju ne poznaje, a familija ga tera da uradi jednu stvar!
Podeli vest
Jedan mladić potražio je pomoć na društvenim mrežama povodom predstojeće svadbe, na kojoj treba da bude kum čoveku kojeg uopšte ne poznaje!
Naime, kako je objavio na društvenoj mreži "Reddit", on treba da bude kum na predstojećoj svadbi i to mladoženji, čoveku čije samo ime i prezime zna, ali ga zapravo uopšte ne poznaje.
Ilinčići iz mačvanskog sela Uzveće venčavaju i krštavaju Đenadiće iz podrinskog mesta Klenje neprekidno od 1645. godine, kada su se obe porodice iz Hercegovine doselile u Mačvu. Dužu tradiciju kumstva Mačva ne pamti, a verovatno ni Srbija. Ilinčići u Uzveću venčavaju i krštavaju Đenadiće više od 370 godina.
Na venčanju jednog para, kum je iznenadio sve prisutne izjavom o svom bivšem odnosu s mladom.
09.03.2025
21:00
- Pozvan sam da budem kum na svadbi, ali tu ima mnogo stvari koje se meni ne dopadaju i nikoga nije briga šta mislim. Ja tog čoveka ne znam, znam kako se zove ali to je to, ne znam kakav je, ne znam šta voli, prosto ga ne znam, i ja sam forsiran da njemu budem kum na venčanju što nije uopšte mala stvar - započeo je ovaj mladić.
Kako je naveo, on ima dosta obaveza u školi, a niko ne mari za njegove probleme.
- Trenutno sam preokupiram školom, završna sam godina srednje škole i učim svaki dan za maturski i da popravljam ocene, svaki dan mi je bitan, ja sam to više puta izjasnio kako ne mogu da priuštim da negde idem na samo jedan dan a kamoli dva, ali naravno nikoga nije briga - piše ovaj kum i dodaje:
Mnogi roditelji, pripremajući se za krštenje svoje bebe, suočavaju se sa velikim brojem pitanja. Kako se pripremiti za ovaj važan duhovni događaj da sve prođe kako treba? U stvari, u tome nema ništa komplikovano ako znate nekoliko važnih pravila.
Ovaj Srbin podelio je svoje loše iskustvo nakon što je raskinuo kumstvo sa najboljm prijateljem koji je deset dana nakon svadbe prestao da mu se javlja.
26.11.2024
09:30
- Na sve ovo što sam napisao, ja sam takođe pogrešna osoba da bude kum, volim da pijem, ali ne plešem, ne znam ni jednu pesmu, ne znam ni da pitam za dobru pesmu jer ih ne znam, samo nisam osoba za ovo.
Foto: Shuterstock
Ističe da ga cela familija i porodica tera da bude kum na svadbi, zarad tradicije, a potom je potražio pomoć od ostalih korisnika ove društvene mreže.
- Na kumstvo me tera familija, i to uglavnom svi, tata, mama, sestra, baba... To isključivo iz "tradicije", samo kumstvo mi i nije toliki problem, mogu da izdržim, veći mi problem ovaj poziv zbog kojeg moram vikend provesti u selu, kad imam toliko obaveza u vezi škole - napisao je on i dodao:
- Hteo sam da ne odem u selo da me pozovu, jer želim da iskoristim ova 3 dana što imam slobodno da se spremim za sledeću nedelju i da mogu mirno da spavam onda, ali nije mi uspelo, šta bi ste vi uradili u ovoj situaciji? Osećam se kao kukavica koja ne zna da se suprotstavi i da kaže ne...
Foto: Shuterstock
Ova objava brzo je privukla pažnju brojnim korisnicima koji su davali različite savete ovom mladiću.
"Ispoštuj taj jedan dan, izgleda da im nije bitno ko je kum, već da se nastavi tradicija"
"Pobogu, pa imaš pravo da kažeš ne!"
"Kumstvo se ne odbija. Ako ste već nekoliko generacija kumovi, šta te košta jedan dan da se uljudiš i ispoštuješ"
"Danas su stara kumstva jako retka, sada ti je možda problem, ali ne budi toliko razmažen. Za 10 godina će ti biti krivo ako sada odbiješ, unormali se i ispoštuj tolike generacije jedan dan u životu" glasili su samo neki od komentara.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ilinčići iz mačvanskog sela Uzveće venčavaju i krštavaju Đenadiće iz podrinskog mesta Klenje neprekidno od 1645. godine, kada su se obe porodice iz Hercegovine doselile u Mačvu. Dužu tradiciju kumstva Mačva ne pamti, a verovatno ni Srbija. Ilinčići u Uzveću venčavaju i krštavaju Đenadiće više od 370 godina.
Na indijskoj televiziji prikazana je neobična i humoristična animacija u kojoj su glavni likovi ruski predsednik Vladimir Putin i indijski premijer Narendra Modi.
U poslovnom kompleksu „Grozni-Siti“, u samom centru prestonice Čečenije, jutros je odjeknula snažna eksplozija koja je teško oštetila fasadu i nekoliko spratova jedne od kula.
Blokader Zoran Đajić pokušao je da diskredituje predsednika Srbije Aleksandra Vučića, a zatim je pozvao na nasilno rušenje vlasti po recptu od 5. oktobra 2000. godine.
Profesor Filozofskog fakulteta Čedomir Antić uputio je oštru kritiku blokaderskom pokretu, upozorivši da retorika kojom se služe opasno klizi ka istorijskim obrascima najmračnijih režima 20. veka.
Ministar odbrane BiH Zukan Helez nastavio je politiku provokacija, iznoseći do sada najbolesnije optužbe na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića!
Vladimir Đukanović, advokat ministra kulture Nikole Selakovića, oglasio se na svom Iks nalogu povodom objave Marinke Tepić u vezi sa slučajem koji se vodi protiv Selakovića.
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
Vozač I.S. (23) iz Zaječara, koji je optužen da je 10. juna nadomak sela Malča kod Niša izazvao tešku saobraćajnu nesreću u kojoj je život izgubila trogodišnja devojčica, a tri osobe su teško povređene, izjavio je u istrazi da se samog udesa – ne seća.
Brajanu Volšu kom se sudi za ubistvo supruge Ane Volš, danas je nastavljeno suđenje, a u sudnici je pušten snimak sa nadzorne kamere za koji tužioci tvrde da je nastao nakon Aninog nestanka.
U poslovnom kompleksu „Grozni-Siti“, u samom centru prestonice Čečenije, jutros je odjeknula snažna eksplozija koja je teško oštetila fasadu i nekoliko spratova jedne od kula.
Sastanak ruskog predsednika Vladimira Putina sa specijalnim predsedničkim izaslanikom SAD Stivom Vitkofom imao je za cilj da predsedniku SAD Donaldu Trampu prenese šta ne podleže diskusiji u mirovnom planu za Ukrajinu.
Mario Martinović (30), vlasnik firme AutoCorner AB iz Varberga, nalazi se na Interpolovoj crvenoj poternici zbog sumnje da je prevario više švedskih kreditnih i leasing kompanija za ukupno 440.000 evra.
Evropska radiodifuzna unija (EBU) potvrdila je učešće Izraela na Evroviziji 2026. nakon čega su usledile burne reakcije širom Evrope i prve zvanične najave bojkota.
Pop zvezda Dua Lipa ponovo je dospela u centar skandala zbog postupka prema fanu na koncertu. Pevačica je poželala da napravi selfi, ali kada je videla da nije Ajfon odmah mu je vratila telefon.
Opera Đuzepa Verdija "Rigoleto", pod dirigentskom palicom Stefana Zekića, biće izvedena 7. decembra na Velikoj sceni Narodnog pozorišta, saopšteno je danas iz tog teatra.
Zlatni retriver osvojio je srce TikToka svojom nežnom, ali upornom rutinom. Svake večeri u devet sati podseća ukućane i goste da je vreme za spavanje, držeći u ustima svoju omiljenu igračku.
Bivši rijaliti učesnik Vladimir Tomović nije mogao da pređe granicu Srbije i Crne Gore jer sa sobom nije imao lična dokumenta zbog čega je zamolio za pomoć.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar