Mladi pohrlili po kredite! Interesovanje samo raste, a evo u kojim bankama možete konkurisati
Podeli vest
Ministar finansija Siniša Mali oglasio se putem društvene mreže Instagram i tom prilikom istakao da svakodnevno raste interesovanje mladih za povoljne stambene kredite, kao i da je moguće aplicirati za ovu pogodnost u čak osam banaka.
- Interesovanje za program povoljnih stambenih kredita za mlade se ne smanjuje, pa je tako više od 4.900 građana već obavilo razgovor sa jednom od osam banaka koje učestvuju u tom projektu. Do sada su potpisana 303 ugovora, još 444 kredita je odobreno i još 1.290 zahteva kompletirano. To znači da se trenutno oko dve hiljade zahteva nalazi u različitim fazama realizacije.
Više od 1.800 mladih već prijavilo za povoljne stambene kredite, a kako je potvrđeno Informeru iz Ministarstva finansija, nakon dobijanja stambenih kredita za mlade, majke koje ispunjavaju uslove mogu aplicirati i za subvenciju za nekretninu koju dodeljuje država!
Potpisani su prvi ugovori o subvencionisanim stambenim kreditima za mlade, a Informer vam donosi detaljno uputstvo kako možete iskoristiti ovu jedinstvenu pogodnost koju nudi država!
26.03.2025
17:00
S obzirom da je prijavljivanje za povoljne kredite za mlade koje subvencioniše država počelo pre manje od dva meseca, u drugoj polovini marta, zaista imamo veliki broj prijavljenih, što je najbolja potvrda kvaliteta i potrebe za ovakvim programom koji mladima olakšava planiranje budućnosti.
Podnošenje zahteva i dalje traje i mladi mogu otići u bilo koju od osam banaka koje učestvuju u ovom programu da se raspitaju o uslovima kredita. Inače, u programu učestvuju Banka Poštanska štedionica, kao jedina državna banka, zatim Banka Intesa, NLB Komercijalna banka, OTP banka, AIK banka, Unikredit banka, Erste banka i Rajfajzen banka.
Prvi potpredsednik Vlade i ministar finansija Siniša Mali izjavio je danas da se više od 1.800 mladih već prijavilo za povoljne stambene kredite, a u program su se do sada uključile tri banke koje omogućavaju kupovinu prve nepokretnosti po subvencionisanim kamatnim stopama.
Predlog Zakona o utvrđivanju garantne šeme i subvencionisanju dela kamate, kao mera podrške mladima prilikom kupovine prve nekretnine, ušao je u skupštinsku proceduru, a da li će mladi iskoristiti ovu pogodnost i aplicirati za kredit, pitali smo građane.
Želimo da mladi što brže, lakše i jednostavnije, i što je najvažnije, pod povoljnim uslovima, reše jedno od najvažnijih životnih pitanja – stambeno pitanje, i da budućnost planiraju i grade u Srbiji. I zato na ovaj program stambenih kredita, koji je jedinstven i koji pokazuje snagu naše ekonomije i brige za mlade, gledamo kao na meru za budućnost Srbije - napisao je na svom Instagram nalogu ministar finansija Siniša Mali.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Više od 1.800 mladih već prijavilo za povoljne stambene kredite, a kako je potvrđeno Informeru iz Ministarstva finansija, nakon dobijanja stambenih kredita za mlade, majke koje ispunjavaju uslove mogu aplicirati i za subvenciju za nekretninu koju dodeljuje država!
Blokaderski glumac i reditelj Dragan Bjelogrlić otrčao je u Hrvatsku da se dodvorava i pokupi pare za to, istovremeno plasirajući ozbiljne laži o svom radu u Srbiji.
Isplivala je šokantna fotografija na kojoj se pored štićenika odreženih istitucija Nebojše Bojovića i bivšeg ministra Tomislava Momirovića, nalazi prepoznatljiva njuška - rektor Beogradskog univerziteta Vladan Đokić.
Predsednik Udruženja prognanih Srba iz Hrvatske Mile Bosnić ocenio je danas da je odluka hrvatskih vlasti da Tompson nastupi na dočeku rukometne reprezentacije Hrvatske pokazatelj da iza svih ustaških događanja u toj zemlji stoji Vlada Hrvatske.
Nebojša Bojović, blizak prijatelj i saradnik blokaderskog rektora Vladana Đokića, čovek koji više od godinu dana izbegava odgovornost za pad nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu, i dalje mirno šeta na slobodi i nastavlja da sprovodi svoje prljave poslove.
Analitičar Dragoslav Bokan gostovao je u emisiji "Da se ne lažemo" na Informer TV. Bokan je tom prilikom govorio o ustaškom pevaču Marku Perkoviću Tompsonu, mržnji prema Srbima i srpskom autošovinizmu.
U večerašnjoj 22. epizodi Exatlona Srbija pobedu je odneo Crveni tim, rezultatom 8:5 kojim su sačuvali jednog člana svog tima od ispadanja na kraju nedelje.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Treneru džudo kluba "Partizan" iz Beograda produžena je mera kućnog pritvora i protiv njega je pokrenuta optužnica zbog saobraćajne nesreće u kojoj je stradao mladi sportista Lazar P.
Na poslednjem ročištu koje se održalo pred Osnovnim udom u Beranama zbog brutalnog prebijanja Dejane Ć. (22), saslušano je nekoliko svedoka, a prikazan je i snimak jezivog nasilja koje je pretplata Srpkinja od osumnjičenog Vasa R.
Kako je Informer prvi pisao, u velikoj akciji UKP danas je u poznatom beogradskom restoranu uhapšeno nekoliko osoba zbog reketiranja, a među njima i Aleksandar A. pripadnik ''vračarskog klana".
Obilne snežne padavine danas su privremeno paralisale jedan od najprometnijih aerodroma u Evropi - Frankfurt. Letovi su obustavljeni na više od sat vremena, a desetine aviona su preusmerene ili otkazane.
Ruski naučnici rade na velikom broju inovativnih medicinskih rešenja, među kojima su lekovi protiv autoimunih bolesti, kao i metode lečenja onkoloških oboljenja bez primene hemioterapije, izjavio je predsednik Ruske akademije nauka Genadij Krasnikov.
Deceniju nakon pada Gadafijevog režima, Libija je talac dubokih podela, dok stabilnost prestonice Tripolija direktno zavisi od moćnih, autonomnih milicija poput Brigade 444, čiji su sukobi sa rivalima i povratak Saifa el-Islama Gadafija u političku arenu komplikovali nade za ujedinjenje zemlje.
Glumac Nikola Kojo (58) nije želeo da prošeta crvenim tepihom na premijeri filma "Povratak Žikine dinastije" u Beogradu, ali je to bez problema učinio na premijeri u Beču.
Američka reperka Niki Minaž objavila je šokantan status na društvenoj mreži Iks u kojem se osvrnula na imena mnogih holivudskih zvezda koja se spominju u kontroverznim dokumentima Džefrija Epstina.
Oca našeg poznatog novinara i scenariste Novaka Novakovića, streljali su komunisti i ta tragedija mu je obeležila život. Uprkos teškom detinjstvu, Novak je napisao scenario za seriju "Pozorište u kući" koja se smatra za jednu od najboljih domaćih komedija.
Arapski parfemi su prepoznatljivi po izuzetnoj dugotrajnosti, snažnom intenzitetu i raskošnom bogatstvu mirisnih nota, a evo kojih pet važe za najlepše.
Voditelj Zoran Pejić Peja otvoreno je govorio o svom životu, karijeri, braku, ali i vezi svog sina Jovana Pejića Peje sa Enom Čolić, pa otkrio da je on najplaćeniji voditelj.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar