U Srbiji će biti pretežno oblačno, osetno hladnije i vetrovito, dok će na severu biti suvo uz delimično razvedravanje, u ostalim krajevima sa kišom, a na visokim planinama jugozapadne i južne Srbije sa snegom, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod.
U jugozapadnim, južnim i istočnim krajevima Srbije očekuje se uglavnom od 20 do 40 mm kiše za 24 sata.
Duvaće umeren, povremeno i jak severozapadni i zapadni vetar, a tokom dana postepeni prestanak padavina se očekuje u zapadnoj i centralnoj Srbiji, dok će se najduže zadržati na jugu i istoku zemlje, gde se prestanak kiše očekuje u toku noći ka suboti.
Najniža temperatura će se kretati od šest stepeni na severu do 13 stepeni na istoku, a najviša od 10 stepeni na jugu do 17 na severu Srbije.
Foto: E stock
U Beogradu će sutra biti oblačno, osetno hladnije i uglavnom suvo uz mogućnost slabe kratkotrajne kiše tokom dana, a uveče i tokom noći očekuje se postepeno razvedravanje.
Duvaće umeren severozapadni vetar, uveče u slabljenju i skretanju na zapadni, a najniža temperatura biće oko devet stepeni, dok će najviša biti oko 14 stepeni, najavljuje RHMZ.
Vreme narednih dana
Prema izgledima vremena u Srbiji za narednih sedam dana, do 23. maja, očekuje se promenljivo vreme uz smenu sunčanih i oblačnih intervala i lokalne pojave kiše i kratkotrajnih pljuskova s grmljavinom.
Dnevna temperatura biće u blagom i postepenom porastu.
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je za danas upozorenje na pljuskove sa grmljavinom, a nevreme je već zahvatilo Novi Sad i Sombor, ali i region, a olujni vetar je obarao stabla.
Usled olujnog nevremena praćenog gradom, koje je pre dva dana pogodilo Smederevsku Palanku, u naseljenim mestima Stojačak, Baničina i Mramorac proglašena je vanredna situacija.
U petak i subotu stižu nepogode sa gradom i olujnim vetrom, a najugroženiji su centralni, istočni i jugoistočni delovi Srbije, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ)
Loznica, Valjevo, Šabac, Sremska Mitrovica i Novi Sad trenutno se nalaze pod direktnim udarom snažnog grmljavinskog sistema koji je u Srbiju stigao sa zapada.
Dok će petak doneti gotovo letnje temperature, već u subotu popodne očekuju nas opasni grmljavinski procesi sa gradom, objavio je Republički hidrometeorološki zavod.
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je najnoviju prognozu za ostatak dana, a pogled na radarsku sliku pokazuje da se nad delovima naše zemlje sprema ozbiljno nevreme.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je za danas upozorenje na pljuskove sa grmljavinom, a nevreme je već zahvatilo Novi Sad i Sombor, ali i region, a olujni vetar je obarao stabla.
Diplomatski uspeh i sastanci predsednika Srbije Aleksandra Vučića sa najvažnijim evropskim liderima u Tivtu bio je povod za najnoviji rat na relaciji blokaderi-opozicija.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se iz Tivta, gde je govorio o pitanju Kosova i Metohije, odnosima Srbije sa Crnom Gorom i Hrvatskom, protestima tzv. "studenata u blokadi", evropskim integracijama Srbije, regionalnoj saradnji, kao i razgovorima koje je imao sa evropskim zvaničnicima na samitu.
Dokaz da je među blokaderima sve popucalo i da više ne znaju gde udaraju jeste objava jednog od vođe blokada, Nemanje Miloševića, na društvenoj mreži Iks.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oštro je reagovao na najnoviji skandal u Hrvatskoj, gde je na nacionalnoj televiziji emitovan koncert ustaškog pevača Marka Perkovića Tompsona, poznatog po veličanju ustaštva.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo koga to traži novinar blokader Mladen Savatović, čime se zanima političar u pokušaju Đorđe Stanković, gde se skriva najbolji drugar rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović, kako se opušta propali aktivista Petar Đurić…
Potpredsednica Srpske radikalne stranke Vjerica Radeta gostujući u Info jutru komentarisala je bezbednosnu pretnju predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u Crnog Gori.
Navodnom pripadniku tzv. "vračarskog klana" i suprugu starlete Tamare Đurić Nikoli Kačareviću ponovo je odobreno puštanje iz pritvora, ali uz pozamašno jemstvo!
Viši sud u Beogradu je završio izvođenje dokaza u postupku protiv Vladimira i Miljane Kecmanović, roditelja dečaka-ubice koji je 3. maja 2023. godine u OŠ "Vladislav Ribnikar" ubio devetoro svojih vršnjaka i radnika obezbeđenja, a u sredu bi trebalo da počne iznošenje završnih reči pred donošenje druge presude.
Prvo osnovno javno tužilaštvo u Beogradu predložilo je određivanje pritvora za B. A. (40), osumnjičenog da je u proteklih godinu i po dana izvršio pet krivičnih dela razbojništva u beogradskim supermarketima.
Više javno tužilaštvo u Beogradu pokrenulo je istragu protiv Uroša G. (25) zbog postojanja osnova sumnje da je 3. juna 2026. godine na teritoriji opštine Savski venac na podmukao način lišio života S.P.
Globalni trgovinski sistem više nije zapadnocentričan. Skoro polovina rasta globalnog BDP-a u poslednjih pet godina dolazi iz zemalja BRIKS-a, dok je udeo G7 bio svega 18 odsto, saopštio je ruski predsednik Vladimir Putin.
Francuski predsednik Emanuel Makron, koji učestvuje na samitu Evropska unija - Zapadni Balkan u crnogorskom primorskom gadu Tivtu, današnji dan je započeo džogingom.
Astronautima na Međunarodnoj svemirskoj stanici (MSS) naređeno je da se pripreme za moguću evakuaciju zbog curenja vazduha, saopštila je NASA, a agencije su javile.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
Tokom letnjih vrućina i kućni ljubimci su izloženi ozbiljnom riziku od pregrevanja, zbog čega je važno prilagoditi njihove aktivnosti i na vreme prepoznati simptome toplotnog udara.
Spor internet, prekidi tokom video-poziva ili sporo učitavanje stranica često se mogu rešiti jednostavnim restartovanjem Wi-Fi rutera, koji može pomoći da mreža ponovo radi stabilno i bez problema.
Pevačica Zorana Mićanović govorila je o svojim ljubavnim iskustvima, pa se dotakla i navoda da je svojevremeno bila krivac za raskid Sanje Vučić i njenog dečka.
Pevačica Mina Kostić pre nekoliko dana hospitalizovana je na klinici za psihijatrijske bolesti "Laza Lazarević", a i pre toga pričala je o teškom periodu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar