Kratkotrajna kiša ili pljusak sa grmljavinom očekuje se na jugu Banata, u donjem Podunavlju, kao i ponegde na istoku i jugu zemlje, najavio je Republički hidrometeorološki zavod.
I dok se u određenim delovima Srbije do kraja dana očekuju pljuskovi sa grmljavinom, sutra promenljivo oblačno sa dužim sunčanim intervalima uz slab i umeren severozapadni vetar koji će sredinom dana i posle podne povremeno biti i jak.
Najniža temperatura od 8 do 16 °S, a najviša dnevna od 21 do 24 °S. Naoblačenje sa kišom i lokalnim pljuskovima sa grmljavinom krajem dana zahvatiće Vojvodinu, a tokom noći i zapadne i centralne predele naše zemlje.
Foto: tanjug
Vreme do kraja nedelje
U četvrtak promenljivo i nestabilno, mestimično sa kišom i lokalnim pljuskovima sa grmljavinom, osim na severozapadu zemlje gde će biti suvo.
U petak i subotu promenljivo oblačno uz smenu sunčanih i oblačnih intervala i tek ponegde kratkotrajnu pojavu kiše ili pljuska.
Od nedelje pretežno sunčano i toplije, pa se početkom sledeće sedmice u većini mesta očekuje najviša dnevna temperatura oko i malo preko 30 °S. - stoji na sajtu RHMZ.
Ujutro i delom pre podne u istočnoj polovini Srbije, kao i u brdsko-planinskim predelima na jugozapadu zemlje, prema prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda biće umereno do potpuno oblačno, ponegde s kratkotrajnom kišom.
U Srbiji će, prema prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda, biti promenljivo oblačno, ponegde sa kratkotrajnom kišom i najvišem temperaturom do 23 stepena.
Do kraja dana nas očekuje promenljivo oblačno vreme, na severu i zapadu sa sunčanim periodima, dok će se na istoku i jugu zadržati oblačno i u većini krajeva suvo, a kiša se očekuje još samo na krajnjem jugoistoku zemlјe, piše u najnovijoj najavi Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije.
U petak i subotu stižu nepogode sa gradom i olujnim vetrom, a najugroženiji su centralni, istočni i jugoistočni delovi Srbije, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ)
Loznica, Valjevo, Šabac, Sremska Mitrovica i Novi Sad trenutno se nalaze pod direktnim udarom snažnog grmljavinskog sistema koji je u Srbiju stigao sa zapada.
Dok će petak doneti gotovo letnje temperature, već u subotu popodne očekuju nas opasni grmljavinski procesi sa gradom, objavio je Republički hidrometeorološki zavod.
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je najnoviju prognozu za ostatak dana, a pogled na radarsku sliku pokazuje da se nad delovima naše zemlje sprema ozbiljno nevreme.
Tek je 9 sati ujutru, a na Paliću su već izmerena 23 stepena! RHMZ najavljuje tropske dane do kraja maja, a temperature u Srbiji ići će i do 33 stepeni.
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) najavio je potpunu stabilizaciju vremena u Srbiji, pa nas do kraja maja očekuje toplo vreme sa temperaturama i do 32 stepeni.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ujutro i delom pre podne u istočnoj polovini Srbije, kao i u brdsko-planinskim predelima na jugozapadu zemlje, prema prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda biće umereno do potpuno oblačno, ponegde s kratkotrajnom kišom.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je na svom Instagram profilu sjajan snimak iz Banata, gde je nakon posete Kini odmah krenuo u obilazak naših mesta i razgovor sa građanima.
Hrvatski premijer - Andrej Plenković, govorio je kako treba preispitati rečnu granicu između Srbije i Hrvatske, što znači da bi se delovi koji pripadaju Srbiji pripojili Hrvatskoj.
Crnogorske "Vijesti", medij pod kontrolom Mila Đukanovića, krenule su u intenzivnu kampanju protiv svakoga ko pomisli da povuče sramnu odluku vezanu za priznanje nezavisnosti lažne države Kosovo.
Hrvatski premijer - Andrej Plenković, govorio je kako treba preispitati rečnu granicu između Srbije i Hrvatske, što znači da bi se delovi koji pripadaju Srbiji pripojili Hrvatskoj.
Prvi potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali izjavio je danas da je poseta srpske delegacije Kini, na čelu sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem, istorijska poseta i otkrio jedan detalj koji samo potvrđuje koliko poštovanja Kina ima prema Srbiji.
Maloletni M. G. (17) uhapšen je zbog sumnje da je nakon žestoke porodične svađe u Bečeju, ubio svog oca Jovana G. (54). Tinejdžer je sam pozvao policiju, prijavio da se potukao sa ocem i priznao da postoji velika verovatnoća da ga je ubio.
Broj osoba u Demokratskoj Republici Kongo za koje se sumnja da su obolele od ebole povećao se na 1.028, izjavio je sinoć kongoanski ministar zdravlja Samjuel Rodžer Kamba.
Sastanak američkog predsednika Donalda Trampa sa najvišim savetnicima za nacionalnu bezbednost u Situacionoj sobi Bele kuće završen je u petak bez konačne odluke o tome da li će Vašington nastaviti sa sporazumom o produženju prekida vatre sa Iranom i deblokadi strateški važnog Ormuskog moreuza.
Narodno pozorište Timočke krajine "Zoran Radmilović" iz Zaječara ostvarilo je veliki međunarodni uspeh osvajanjem Gran prija za najbolju predstavu na 30. Festivalu ruske klasike, koji je danas završen u gradu Lobnja, nadomak Moskve, za predstavu "Čehovljeva soba – sezona prva" u režiji Nikole Zavišića.
Bred Pit se suočava sa tužbom koju su protiv njega podneli proizvođači jedne luksuzne kreme za penis, i to zbog navodne prevelike sličnosti u nazivima njihovih kozmetičkih linija.
Rumer Vilis, ćerka glumačkih legendi Brusa Vilisa i Demi Mur, optužila je bivšeg partnera Dereka Ričarda Tomasa da ju je psihički zlostavljao sve zbog borbe oko starateljstva nad detetom.
Na snimanju serije "Salaš u Malom Ritu" Danilo Bata Stojković strašno je uvredio tada maloletnog Slavka Štimca, a potom se pokajao i pokušao da se izvini.
Uz pomoć jednostavnog napitka, kefira i kurkume, možete pozitivno da utičete na organizam i poboljšate varenje, smanjite nadutost i lakše kontrolišete telesnu težinu.
Jedan muškarac iz Kanzasa našao se u neobičnoj situaciji nakon kupovine kamiona koji nije mogao odmah da odveze kući jer mu je ptica kos napravila gnezdo na točku.
Kada vam se jede nešto slatko, a nemate vremena ni volje da uključujete rernu, ovaj kolač je pun pogodak. Priprema je jednostavna, sastojci su pristupačni, a rezultat je desert koji izgleda kao da je stigao iz najbolje poslastičarnice.
Pevačica Marija Šerifović bila je dirnuta oduševljenjem jednog dečaka njenim koncertom i pozvala ga da joj bude gost i naredne večeri, ali u prvom redu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar