"ON IMA VELIKI EGO!" Zoran Savić progovorio prvi put od kad je napustio Partizan
116. 03. 2026. u 20:40
216. 03. 2026. u 20:40
Live production
Vesti
Poznato je da se za praznike redovno traži mesto više, što su pokazali i protekli praznični dani kada su zabeleženi rekordi u posećenosti i tom prilikom svi kapaciteti bili su popunjeni.
Ovaj trend se nastavlja i tokom letnjih meseci, kada mnogi turisti biraju upravo banje kao idealno mesto za oporavak, relaksaciju i uživanje u prirodi.
Direktorka Turističke organizacije Srbije (TOS) Marija Labović istakla je da interesovanje za banjski turizam u porastu, a da naša zemlja ima šta i da ponudi, kao i da je ove godine podeljen veliki broj vaučera koje nudi naša država, a da je većina njih iskorišćena baš u banjama.
- Veoma nas raduje što iz godine u godinu beležimo rast interesovanja građana za banjski turizam, koji postaje sve popularniji ne samo među starijom populacijom, već i među mlađim ljudima i porodicama. Naše banje su spoj prirodnih bogatstava, savremene wellness ponude i tradicionalnog gostoprimstva i nude jedinstveno iskustvo odmora i oporavka - navela je direktorka Labović i dodala:
- Podsećam da smo ove godine, u aprilu, podelili 30.000 turističkih vaučera, a veliki deo njih koristi se upravo za odmor u banjama. To je jasan znak poverenja u domaću turističku ponudu. Zato pozivam naše građane da i ovog leta izaberu Srbiju za svoj odmor, da istraže njene prirodne lepote, kulturne sadržaje i uživaju u gostoprimstvu koje naša zemlja nudi.
Foto: TOS
Letovanje u banjama Srbije pruža jedinstven spoj zdravlja, prirodnih lepota i bogatog kulturno-istorijskog sadržaja, a Informer vam predstavlja neke od banja koje važe za kraljice turizma u Srbiji!
Vrnjačka Banja je najpoznatija i najposećenija banja u Srbiji, smeštena u podnožju planine Goč. Njena termalna voda slična je onoj iz čuvene Karlovih Vari banje u Češkoj, a koristi se prvenstveno za lečenje digestivnog trakta, dijabetesa i reumatskih oboljenja.
Blagodeti i lekovite moći mineralnih izvora Vrnjačke Banje, kojih danas ima sedam, prepoznate su još u doba starih Rimljana, a prvi banjski lekar koji je svom pacijentu preporučio lečenje u ovoj banji bio je Josif Pančić 1860. godine. Ipak, nastanak modernog banjskog lečilišta vezuje se za 1868. godinu, dok je već naredne godine započeta prva turistička sezona.
Foto: Live Production
Pored lekovitih svojstava, Vrnjačka Banja nudi brojne turističke atrakcije kao što su: šetalište sa čuvenim Mostom ljubavi, Akva park, lepo uređene parkove i kulturna dešavanja poput "Karnevala Vrnjačke Banje" i festivala filma.
Smeštena između planina Ozren i Rtanj, Sokobanja je destinacija koja pruža savršen balans između zdravstvenog turizma i aktivnog odmora. U centralnom banjskom kupatilu "Amamu" nalaze se dva glavna izvora s temperaturom vode između 43 i 53 stepena Celzijusa, kao i kada kneza Miloša Obrenovića očuvana do danas.
Foto: Live production
Termomineralni izvori, kojih u banji ima šest, pomažu u otklanjanju brojnih zdravstvenih tegoba poput reumatizma, posttraumskih stanja i stanja posle povreda. U Sokobanji možete pronaći i prirodne inhalatorijume koji se koriste prilikom lečenja bolesti disajnih organa kao što su astma i bronhitis.
Specifičnost Sokobanje i ono što čini da joj se posetioci iznova vraćaju, pored njene lekovite prirode, jeste i brojnost sadržaja koji se pružaju turistima. Sve zajedno čini da Sokobanja bude centar druženja, dobre zabave i kvalitetno provedenog vremena, a ne samo lečilište.
Foto: Live production
Sokobanja je poznata po izuzetno prijatnoj klimi, a turisti mogu posetiti Sokograd, izletište Lepterija, Rtnj planinu i uživati u šetnji uz reku Moravicu. Organizovane manifestacije i kulturna događanja dodatno upotpunjuju boravak.
Banja Vrdnik, ili Vrdnička banja, smeštena je na obroncima Fruške gore, u mirnom ambijentu netaknute prirode. Za ljubitelje prirode, banja Vrdnik predstavlja pravi izbor s obzirom na to da su posetiocima na raspolaganju brojne uređene pešačke staze, jezera, ali i izletišta koja se prostiru širom Nacionalnog parka Fruška gora.
Ova vazdušna banja čuvena je po čistom vazduhu, prirodnim lepotama, ali i lekovitim vodama koje pomažu u prevenciji i lečenju reumatoloških oboljenja, oboljenja lokomotornog sistema, ortopedskih oboljenja, ali i onih nastalih usled trauma kao što su sportske povrede, saobraćajne i druge vrste nezgoda.
Foto: Live production
Blizina Novog Sada i Sremskih Karlovaca omogućiće ljubiteljima vina da se prepuste uživanju u gutljajima najlepših vina koja dolaze s ovih područja, a poštovaoci istorije i tradicije imaće priliku da istraže ovo područje bogato manastirima, s obzirom na to da se čak njih 16 nalazi na Fruškoj gori.
U poslednjih nekoliko godina postala je pravi hit među turistima koji traže luksuz, relaksaciju i tišinu. U blizini se nalazi manastir Ravanica, brojne vinske rute, pešačke i biciklističke staze, a poznata je i po modernim spa centrima i wellness sadržajima.
Ribarska Banja se nalazi nedaleko od Kruševca, u podnožju planine Jastrebac.
Hamami koji su ovde nekada građeni svedoče nam o tome da su lekovite moći Ribarske banje prepoznali i Turci, ne ostavši ravnodušni prema njihovim blagodetima.
Foto: Live Production
Lekovite vode Ribarske banje su po kvalitetu ravne vodama u francuskim Pirinejima i pomažu u lečenju reume, povreda, problema sa kičmom, ortopedskih, koštano-zglobnih i degenerativnih oboljenja.
Ono što ovu banju izdvaja jeste njena mirna atmosfera i izuzetna priroda, kao i moderni sadržaji za oporavak i relaksaciju. Turisti mogu obići i obližnje kulturno-istorijske znamenitosti poput manastira Ljubostinja i Lazarice, kao i uživati u rekreativnim aktivnostima na planini Jastrebac.
Foto: Live Production
Letovanje u banjama Srbije pruža mnogo više od običnog odmora – to je prilika za oporavak, uživanje u prirodi, kulturnim manifestacijama i gastronomskoj ponudi. Bilo da tražite mir, zdravlje ili zabavu, srpske banje su idealna destinacija za sve generacije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Neviđeni skandal na N1 - tajkunska televizija objavila je sraman TV prilog u kom je ratnim herojem, verovali ili ne, nazvan zločinac Tomislav Merčep.
16.03.2026
20:53
Nekolicina dokonih blokadera skupila se u Čačku kako bi protestovala protiv predsednika Srbije Aleksandra Vučića koji će dati ekskluzivni intervju za lokalnu televiziju Lav.
16.03.2026
18:42
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostovao je večeras na televiziji Lav plus u Čačku i istakao da će se SNS boriti da pobedi u svih 10 lokalnih samouprava na predstojećim lokalnim izborima.
16.03.2026
20:49
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostovao je večeras na čačanskoj televiziji Lav TV, gde mu je priređeno iznenađenje.
16.03.2026
20:01
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević je u Smederevskoj Palanci razgovarao sa narodom.
16.03.2026
18:45
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
03.03.2026
14:55
Na Informer televiziji, od danas je počeo prvi rani jutarnji program u Srbiji - Budilnik.
16.03.2026
07:26
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
14.03.2026
14:19
Književnik Dragoslav Bokan i marketinški stručnjak Nebojša Krstić gostovali su u emisiji "Info jutro" na televiziji Informer. Oni su govorili o nabavci supersoničnih raketa iz Kine, kao i o Hrvatskoj i blokaderima.
14.03.2026
10:26
Predsednik Slobodne Crne Gore Vladislav Dajković za Informer.rs istakao je da "poruke" Vesne Medenice i njenog sina u bekstvu Miloša Medenice nisu bezazlene - one su prst u oko i javnosti, policiji i državi Crnoj Gori.
16.03.2026
20:00
Večeras oko 19 časova došlo je do teške saobraćajne nesreće u zemunskom naselju kada je, po nezvaničnim informacijama, vozač automobila udario dete (7) na pešačkom prelazu.
16.03.2026
20:04
Incident sa splavom koji se otkačio zbog popuštanja vezova, kao i požar u kome je drugi splav izgoreo u potpunosti, posledica je ljudskog faktora, navode stručnjaci.
16.03.2026
19:30
Muškarac N.Z, za kog se sumnja da je jutros u Đakovici ubio R.B. (38) i teško ranio E.M. (29), predao se policiji.
16.03.2026
19:35
Policija u Čačku intenzivno traga za ubicom Nenada K. (58) koji je danas ubije u stanu stambene zgrade u Čačku, a sada su se pojavli snimci na kojima se veruje da je jedan od osumnjičenih.
16.03.2026
17:45
Pomorske vlasti upozorile su brodove da se drže podalje od oštećenog ruskog tankera bez posade koji već danima pluta između Italije i Malte nakon navodnog napada dronom, što je izazvalo strah od ekološke katastrofe.
16.03.2026
20:00
Američki predsednik Donald Tramp najavio je da će državni sekretar Marko Rubio uskoro objaviti spisak zemalja koje će podržati napore Sjedinjenih Američkih Država u Iranu.
16.03.2026
19:30
Francuski predsednik Emanuel Makron ocenio je da je neprihvatljivo da Francuska bude meta u regionalnoj eskalaciji izazvanoj ratom u Iranu.
16.03.2026
19:00
Šefici kabineta Bele kuće Suzi Vajls dijagnostikovan je rak dojke.
16.03.2026
17:45
Čuveni američki voditelj Konan O'Brajen potkačio je vlast u SAD zbog Epstinovih dokumenata rekavši da Velika Britanija bar hapsi svoje pedofile, aludirajući na hapšenje princa Endrua.
16.03.2026
18:00
Poznata producentkinja Kasandra Kulukundis postala je prvi osvajač Oskara za kasting pošto je radila u filmu "Jedna bitka za drugom".
16.03.2026
17:30
U jeku borbe za svetsku dominaciju, Akademija je za najbolji dokumentarni film proglasila "Gospodin Niko protiv Putina" koji je izazvao lavinu komentara širom planete.
16.03.2026
16:00
Film "K-Pop Lovci na demone" osvojio je dva Oskara - za najbolji animirani film i za najbolju pesmu.
16.03.2026
14:30
U istoriji Ruske imperije 18. veka, među najuticajnijim državnicima epohe carice Jelisavete Petrovne posebno mesto zauzima grof Aleksej Petrovič Bestužev-Rjumin.
16.03.2026
14:05
Bez obzira na to koliko se trudili da budemo "otmeni", ispuštanje gasova iz creva je neizbežan i, štaviše, poželjan fiziološki proces.
16.03.2026
20:20
Džef Bezos i fatalna Loren Sančez pokorili su crveni tepih Oskara bezvremenskom elegancijom.
16.03.2026
18:20
Otkrivamo vam recept za salatu carice Milice, hladni prilog od povrća sa blagim kremastim ukusom.
16.03.2026
16:20
Tejana Tejlor na Oskaru se pojavila u izdanju koje je čist dokaz da seksepil nije u onome što nosiš, već u načinu na koji nosiš sopstvenu kožu.
16.03.2026
17:00
Holivudska zvezda Anya Taylor-Joy zablistala je na Vanity Fair afterpartiju Oskara u smelom crnom kombinezonu, uz dramatičan šešir i dijamantski nakit koji su privukli sve poglede.
16.03.2026
13:58
Pevačica Tamara Milutinović govorila je o svom privatnom životu, braku sa fudbalerom Darkom Jevtićem, ali i o aktuelnim dešavanjima na estradi.
16.03.2026
20:23
Pevačica Edita Aradinović otvoreno je govorila o trudnoći, emotivnom stanju i odnosu koji danas ima sa bivšim partnerom Nenadom Stevanovićem.
16.03.2026
19:42
Influenser i bivši učesnik Exatlona Jovan Radulović Jodžir jednom prilikom je otkrio kako je njegov otac Rajko uhvaćen sa pokojnom Ksenijom Pajčin.
16.03.2026
19:01
Slavica Ratković Coka, prva supruga Gorana Ratkovića Raleta, u velikoj ispovesti prvi put je govorila o njihovom braku, životu na početku karijere i razlozima zbog kojih su se razišli.
16.03.2026
18:23
Pevačica Milica Todorović nije krila tugu zbg smrti brata Darka Lazića, Dragana Lazića, te se oglasila tužnom porukom ispod Darkove fotografije.
16.03.2026
17:44
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar