Bizarni uslovi stanodavaca razbesneli narod: Ovo je prevršilo svaku meru
Podeli vest
Iznajmljivanje stanova ponekad može da bude veoma izazovno, ali sa druge strane i veoma neprijatno, što je na svojoj koži osetio i jedan korisnik platforme Redit, nakon što nije mogao da iznajmi stan samo zato što nije studentkinja.
Uslovi za iznajmljivanje stanova su postali toliko rigorozni da određeni stanodavci zadiru u privatne živote potencijalnih stanara i time narušavaju osnovnu kulturu i red. Upravo ovom opisu pripada iskustvo korisnika Redita.
Na tržištu nekretnina postoji jedan segment koji bukvalno "plane" čim se pojavi – najjeftinije nekretnine u koje često spadaju kuće u unutrašnjosti, ali i garsonjere u prigradskim naseljima.
Tokom gostovanja na Informer TV, predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić govorio je o novih 1.500 stanova koji će biti izgrađeni u sklopu specijalizovane izložbe EXPO 2027 Beograd, kao i lažima opozicije o tome koliko će čitava organizacija i izgradnja koštati.
24.04.2025
23:06
Pored toga što ljudi koji iznajmljuju stanove gledaju poslove, prihode, način oblačenja, decu, ljubimce... Sada imaju još jedan specifičan uslov a to je da stan iznajmljuju samo studentkinji.
"Sobe se iznajmljuju isključivo studentkinjama", glasila je rečenica koja je pogodila korisnika ove mreže.
Razočaran i nervozan korisnik Redita se da ovaj način obratio za pomoć:
Mladi u Srbiji, starosti od 20 do 35 godina, će od 14. marta moći da se u poslovnim bankama prijavljuju za subvencionisane kredite ta stanove, najavio je danas ministar finansija Siniša Mali.
Kretanje kirija ove godine u Beogradu je bilo vrlo promenljivo, a cene se nisu smirile ni pred kraj godine. Sudeći prema trenutno aktuelnim oglasima praznih nekretnina ima ali one najpovoljnije ne idu ispod 200 evra čak ni na periferiji.
23.12.2023
13:30
"Tražim stan i svaka bolja opcija mi je isključena jer neki specijalac želi samo studentkinje. Šta nije u redu s tim ljudima?! Pa zar misle da su svi muški studenti prljavi i glasni? Ili da se ženske studentkinje ne seksaju? Ili se oni žele se*sati s njima? Apsurdno, još da je neka pozitivna diskriminacija pa bih razumeo, ali ovo je bizarno generalizovanje" naveo je korisnik Redita.
Foto: Shutterstock
Stanodavac želi da iznajmi stan isključivo studentkinji
"Ovo se na faksu dogodilo prijateljici, stanodavac (starac) dolazio u stan jer je bio preko puta i kopao po ormaru. Nakon nekog vremena primetila je kako joj nedostaje donjeg veša. Relativno brzo pobegla je iz stana."
"Kad smo tražile stan (mama i ja) u više navrata bi našle stan za "studentkinje isključivo". Računaš, ok, dve ženske smo, prolazi. Kad bi nas videli, rekli bi da mama i ja ne možemo jer ćemo dosta biti u stanu, a studentkinje u stan dolaze samo da bi jele i prespavale."
A onda je usledilo još komentara:
"Ma da, standardno, studentkinje su mitološka bića koja nikad, ali baš nikad nisu u stanu osim ako jedu ili spavaju. Ko god traži stan verovatno ima i nekakav posao, znači kome god da se stan iznajmi, veliku količinu vremena ta osoba nije u stanu. A uostalom, ako već iznajmljuješ stan, šta te briga koliko vremena se provodi u njemu? Ne razumem."
Pa se nakon ovoga i našao primer komentara koji objašanjava koliko stanodavci zadiru u privatnost zakupodavca:
"Kad sam tražila stan, pričala sam s nekom luđakinjom koja mi je rekla da želi nekoga ko će biti što manje u stanu i pitala me s obzirom da tek počinjem da radim, ko će meni plaćati stanarinu dok ne dobijem prvu platu. Kakvih sve psihopata ima, ako ja plaćam taj stan, biću u njemu koliko ja hoću" izjavila je korisnica.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Na tržištu nekretnina postoji jedan segment koji bukvalno "plane" čim se pojavi – najjeftinije nekretnine u koje često spadaju kuće u unutrašnjosti, ali i garsonjere u prigradskim naseljima.
Nakon što je Rusija privremeno obustavila napade na ukrajinsku energetsku mrežu do 1. februara, što je predstavljeno kao gest usmeren ka podršci mirovnim pregovorima i ublažavanju humanitarne krize usled ekstremne hladnoće, usledio je talas ponovljenih udara na ključne objekte i infrastrukturu širom Ukrajine.
Ukoliko Ukrajina odbije kompromis sa Rusijom, veliki gradovi širom zemlje mogli bi da postanu neupotrebljivi za normalan život, upozorio je ukrajinski politički filozof Sergej Dacjuk u emisiji kijevskog politikologa Jurija Romanenka, prenosi PolitiNavigator.
Lider Srpske radikalne stranke (SRS) Vojislav Šešelj izjavio je da blokaderski rektor Vladan Đokić ne razume svoju ulogu i da ne zna "kojim jezikom treba da govori", ocenjujući da je elementarna moralnost ono što od njega zahteva – ostavku.
Lider DNP-a Milan Knežević rekao je da je izlazak njegove stranke sa vlasti posledica ignorisanja identitetskih pitanja i optužio premijera Milojka Spajića za nedostatak političke volje da ih reši, tvrdeći da je aktuelna vlada „antisrpska“ i nestabilna.
Olja Bećković, voditeljka na antisrpskoj televiziji "Nova" javno je demantovala navode o lažnoj aferi "Sarajevo safariju", ističući da ta tema ne zavređuje njenu pažnju, niti prostor u blokaderskoj emisiji "Utisak nedelje".
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastaće se danas s ambasadorom Uzbekistana u Beogradu Ojbekom Šahavdinovim, saopštila je Služba za saradnju s medijima predsednika Republike.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Na auto-putu u smeru ka Beogradu, nedaleko od isključenja za Batajnicu, jutros je došlo do saobraćajne nezgode u kojoj su učestvovali kombi vozilo i policijski terenac.
Ukrajina je duboko iscrpljena i potreban je mirovni sporazum kako bi se rat zaustavio, izjavio je načelnik Nikolajevske oblasti Vitalij Kim, upozoravajući da zemlja više nema kapacitete za dugotrajni sukob.
Snimak koji se pojavio na društvenim mrežama prikazuje haotične scene tokom protesta protiv američke imigracione službe ICE u Los Anđelesu, gde je grupa maskiranih demonstranata uznemiravala i zastrašivala novinarku lokalne televizije dok je pokušavala da izveštava sa terena.
Sedmostruki šampion Formule 1 Luis Hamilton i Kim Kardašijan navodno su u vezi, par je uživao u romantičnoj večeri i masaži za dvoje tokom luksuznog vikenda u Kotsvoldsu u Velikoj Britaniji.
Tragična smrt ruske manekenke Ruslane Koršunove, koja je 2008. godine pronađena mrtva ispred zgrade u Menhetnu, ponovo je dospela u žižu javnosti nakon što se njeno ime pojavilo u Epstinovim dokumentima.
I kratke i duge šetnje pomažu zdravlju srca, ali duži nastavci hodanja (10 do 15 minuta i više), donose veće koristi za kardiovaskularni sistem nego više rasutih, vrlo kratkih šetnji tokom dana.
Kada se govori o namirnicama bogatim gvožđem, svi pomisle na crveno meso. Ipak, malo ko zna da se jedan od najmoćnijih prirodnih izvora ovog minerala nalazi svuda oko nas u koprivi.
Roker Milić Vukašinović uspešno se oporavlja nakon operacije i amputacije noge, a sada je iskreno govorio o tome kako izgleda njegov svakodnevni život nakon zahvata.
Harmonikaš Borko Radivojević govorio je o privatnom životu i emotivnim borbama kroz koje je prolazio, pa priznao da je zbog razdvojenosti od dece plakao na sav glas.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar