Nemačka kompanija "PWO", koja proizvodi delove za svetske brendove u automobilskoj industriji, uskoro otvara fabriku u industrijskoj zoni Preljina u Čačku.
PWO je specijalizovan za proizvodnju delova i sistema za najveće globalne automobilske brendove, čime se pozicionira kao ključni igrač u industriji.
- U ovoj novoj fabrici, koja će se prostirati na 17.000 kvadrata, oko 80% zaposlenih biće visoko obrazovano, uz pomoć saradnje sa Fakultetom tehničkih nauka iz Čačka i drugim obrazovnim institucijama - rekao je gradonačelnik Milun Todorović.
- Ova kompanija će biti simbol za budućnost Čačka kao tehnološkog i industrijskog centra, s posebnim fokusom na visoku tehnologiju i obrazovanje radne snage koja će biti spremna za izazove savremenog tržišta - rekao je Todorović.
Kineska kompanija "GEB - Šandong golden empajer presižen mašineri teknolodži" planira izgradnju fabrike u Srbiji za potrebe renomiranog proizvođača automobila BMW, izjavila je potpredsednica Vlade Srbije i ministarka privrede Adrijana Mesarović.
Potpresednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović obišla je danas italijansku fabriku obuće "Euroin DOO" iz Kosjerića, a tom prilikom je rekla da će Ministarstvo privrede nastaviti da podržava preduzeća širom Srbije.
Kompanija "Kumho tajer", najveći južnokorejski proizvođač automobilskih guma i jedan od deset najvećih proizvođača pneumatika u svetu, razmatra Srbiju kao moguću lokaciju za otvaranje svoje prve fabrike u Evropi!
Direktor kineske kompanije Šingju u Nišu Ši Ruihong izjavio je da je rukovodstvo te kompanije zadovoljno celokupnom investicionom klimom, a pogotovo uslovima transporta i ljudskim resursima i dodao da ta kompanija planira u budućnosti da investira u još dve fabrike u Nišu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kineska kompanija "GEB - Šandong golden empajer presižen mašineri teknolodži" planira izgradnju fabrike u Srbiji za potrebe renomiranog proizvođača automobila BMW, izjavila je potpredsednica Vlade Srbije i ministarka privrede Adrijana Mesarović.
Godinama su ruske trupe istraživale ukrajinski garnizon u Nikolajevki u Donjeckoj oblasti na istoku Ukrajine, šaljući male timove infiltratora da pronađu liniju proboja. Međutim, 29. jula su prestali sa istragom.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da nije pozivao na bojkot Hvara i Brača, kao što navode mediji u Hrvatskoj, već da je rekao da mu je lepši Kokin Brod.
Savo Manojlović, lider opozicije u pokušaju i njegov pokret "Kreni-promeni" najbolji su primer kako izgleda političko lešinarenje i pokušaj korišćenja svake katastrofe u svrhu lične promocije.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prokomentarisao je najnovije jezive poruke i izjave agresivnih blokadera koji su bez trunke srama poručili "biće mrtvih, pobedićemo", poslavši im jasnu, nepokolebljivu i dostojanstvenu poruku.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je posetio kompaniju sportske opreme "Sportex" u Arilju, gde je obišao pogone i razgovarao sa zaposlenima i vlasnikom firme Draganom Simovićem.
Saobraćajni policajci u Šapcu su za dva dana proteklog vikenda u kontrolama na putevima Mačvanskog okruga otkrili i isključili iz soabraćaja 86 pijanih i trojicu vozača koji su vozili pod dejstvom narkotika.
Iz američkog vojnog helikoptera pucano je na kormilo broda pod panamskom zastavom nakon što je posada ignorisala upozorenja, objavio je „Volstrit džurnal“.
Perete kosu uveče i budite se sa spljoštenom, naelektrisanom frizurom koja se već do podneva masti? Možda problem nije u šamponu ni u tvrdoj vodi, već u tome kada perete kosu.
Prošle godine, Xiaomi 17 Pro i Xiaomi 17 Pro Max su lansirani u Kini i nikada nisu stigli van domaćeg tržišta kompanije, međutim, prema novom izveštaju, situacija će se promeniti ove godine.
Pirinač sa tikvicama i graškom je jednostavno, lagano i ukusno jelo koje se priprema od svega nekoliko sastojaka. Kombinacija pirinča, tikvica i graška pruža prijatan spoj ukusa, a jelo je pogodno i kao lagan ručak ili prilog uz meso.
Dehidracija kod dece je čest zdravstveni problem koji se ponekad prepozna tek kada simptomi postanu izraženiji. Kako dečji organizam brže gubi tečnost, važno je da roditelji na vreme uoče prve znakove dehidracije i reaguju kako bi sprečili moguće komplikacije.
Na internetu je pokrenuta zvanična peticija kojom se zahteva otkazivanje koncerta pevača Dine Merlina, zakazanog za septembar na Sportskom aerodromu u Kraljevu, a u gradu je osvanuo i transparent sa porukom: "Nećeš pevati!"
Partnerka pevača Hasana Dudića, Nataša Gluhović, napravila je pre dva dana pometnju u Centru za socijalni rad na Čukarici zbog svog sina, koji se razvodi od supruge i, kako je rekla, ima ozbiljne probleme.
Zorana Jovanović Zorannah našla se na meti korisnika društvenih mreža zbog najnovijeg snimka koji je objavila, a zamerili su joj na higijeni u njenom automobilu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.