Petar (16) večeras kreće put Turske: Srbijo pomozi, nedostaje još novca za lečenje
Podeli vest
Petar Simić (16), skoro dve godine se bori protiv raka limfnih žlezdi, a sada mu je potrebna naša pomoć.
Humanitarna fondacija BUDI HUMAN - Aleksandar Šapić pokrenula je apel za prikupljanje novčanih sredstava kako bi se omogućio nastavak lečenja za šesnaestogodišnjeg Petra Simića, učenika Geodetsko-tehničke škole u Beogradu, kome je krajem novembra 2023. dijagnostikovan Hočkinov limfom (C81.1 Lymphoma Hodgin).
Aleksandra Mikić je u spetembru prošle godine hitno primljena na odeljenje intezivne nege Klinike za infektivne i tropske bolesti nakon što je ujeo zaraženi komarac.
13.05.2025
14:32
Od trenutka dijagnoze, Petar je započeo lečenje u Srbiji prema međunarodno priznatom protokolu EuroNet PHL-C2, koji uključuje više ciklusa hemioterapije. Prvi rezultati su pokazali nadu - kompjuterizovana tomografija (CT) je registrovala redukciju tumorske mase. Međutim, pozitronska emisiona tomografija (PET/CT) i dalje ne pokazivala na postojanje metabolički aktivne bolesti, što je dovelo do odluke lekarskog tima da se nakon šest ciklusa hemioterapije uvede i radioterapija.
Nažalost, najnoviji nalaz PET/CT pregleda iz maja 2025. godine pokazao je pogoršanje - došlo je do povećanja medijastinalne mase. To znači da dosadašnji protokoli nisu dali željeni efekat i da dalji nastavak lečenja nije moguć u Srbiji. Lekarski konzilijum preporučio je hitan odlazak u inostranstvo, tačnije u Tursku, gde postoji mogućnost nastavka specijalizovanog onkološkog tretmana.
Ilija Glišić iz Kovačeva nadomak Mladenovca, koji ima samo četiri godine, na rođenju je ostao bez kiseonika, nakon čega je intubiran i preveden na odeljenje neonatologije UDK Tiršova, gde je proveo prve tri nedelje života.
Uroš Markov i njegov brat, već godinama prikupljaju novac za transplantaciju bubrega svog oca, a nedavno je javnost dirnula izjava da već godinama Božić sami dočekuju, jer otac praznik provodi na dijalizi.
18.01.2025
15:04
Foto: budi human
Svaka pomoć je dobrodošla
Sanitetski prevoz za Tursku zakazan je već za večeras, što dodatno ističe hitnost ove situacije. Petru su za nastavak lečenja hitno potrebna novčana sredstva za hemoterapije, specijalističke preglede, dalju dijagnostiku, sanitetski transport, smeštaj i sve druge propratne troškove boravka u inostranstvu. Njegova porodica ne može sama da obezbedi potrebna sredstva, te se svi ljudi dobre volje pozivaju da pruže podršku.
Svi koji žele da pomognu Petru mogu to učiniti uplatom preko platforme BUDI HUMAN, putem SMS poruka, direktnih uplata na namenski račun, kao i deljenjem informacija na društvenim mrežama kako bi apel dosegao što veći broj ljudi. Petar je mladić koji, uprkos teškoj dijagnozi, pokazuje neverovatnu hrabrost i želju za životom. Njegova borba nije samo medicinska - ona je i borba za šansu, za budućnost, za mladost koju nije stigao da proživi kako dolikuje.
Pokažimo solidarnost i pomozimo Petru da pobedi bolest i nastavi svoj životni put. Svaka donacija, ma koliko mala, može napraviti razliku.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Top otkriće Gledalačko obaveštajne službe Informera (GOSI) o studentu Vanji Berić, prvom na blokaderskoj listi "Kladovo ima nas - vreme je za promene", našlo se na udaru cenzorskih makaza blokadera kojima su puna usta slobode govora.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić oglasio se na svom zvaničnom Instagram nalogu važnom porukom, pri čemu je objavio i nekoliko potresnih fotografija.
U Gračanici je danas parastosom u manastiru, polaganjem belih ruža kod instalacije "Missing" i venaca ispred spomenika žrtvama i komemorativnom akademijom obeležena godišnjica pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Zbog pretnje učenika petog razreda da je u školu doneo vatreno oružje, jedan deo učenika Osnovne škole "Stojan Novaković" na Letinjikovcu, kod Šapca, danas je napustio nastavu.
Producent filma "Žetva" kaže da je tokom snimanja ovog ostvarenja o zločinima u "Žutoj kući" trpeo velike pritiske i da se mnogima nije svidela ova tema.
Kristin Kabot prvi put je stala pred kamere nakon "kiss cam" skandala koji joj je uništio karijeru i otkrila da je i njen suprug te večeri bio na koncert grupe Coldplay.
Pun Mesec koji će se pojaviti u znaku Vage 25. marta 2026. godine donosi snažnu emotivnu energiju i razotkriva pitanja vezana za odnose među ljudima, a najviše će uticati na Blizance, Vage i Vodolije.
Ovogodišnja dodela Oskara u Los Anđelesu pretvorila se u pravi spektakl, ali ne samo zbog nagrada, već i zbog modnih ispada koji su mnoge ostavili bez teksta.
Kris Mejdžor, britanski stjuard sa 25 godina iskustva, otkriva zašto nošenje crnih čarapa u avionu može predstavljati problem i kako naizgled bezazlena navika ponekad dovodi do nepredviđenih situacija.
Meta je najavila da će od 8. maja 2026. godine ukinuti opciju "end-to-end" enkripcije u Instagram porukama, navodeći kao razlog to što ju je koristio mali procenat korisnika.
Ako vam se kosa brzo masti, suvi šampon je često prvo rešenje. Ipak, Zion Ko Lam tvrdi da postoji jednostavan trik koji može još bolje osvežiti koren kose, micelarna voda.
Pevačica Ana Nikolić oglasila se i uz dokumente iz kruševačke Eparhije demantovala navode Raletove prve žene Slavice Ratković da su pred Bogom još u braku.
Influenserka Aleksandra Vasković, supruga pevača Bojan Vasković, frontmena Leksington benda, pohvalila se svojim luksuznim garderoberom koji je raj za ženske oči.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar