Evo kako da izbegnete gužve ako krećete na more: Obratite pažnju na ovaj granični prelaz zbog radnog vremena
Podeli vest
Ukoliko ovog vikenda krećete na more, dobro se informišite o stanju na putevima jer u suprotnom možete da ostanete na graničnim prelazima i po nekoliko sati.
- Relevatni podaci pokazuju da u periodu letnje turističke sezone, kada najveći deo naših turista sopstvenim ili organizovanim prevozom odlazi na letovanje, najfrekventnijih graničnih prelaza između Srbije i susednih zemalja ima nekoliko - navode iz AMSS.
Ako idete na letovanje u Grčku kolima, dobra pazite na ponašanje tokom vožnje, jer su ove sezone kazne paprene! Od ove godine uvedena je nulta tolerancija na upotrebu telefona, ali i na konzumiranje alkohola! Pored visoke kazne, rizikujete da ostanete i bez dozvole na čak 10 godina!
Najveći broj Srba i ove godine planira svoj odmor u Grčkoj, zato je važno da se naši turisti upoznaju sa strožim saobraćajnim propisima i kaznama koje će ovog leta da se primenjuju u grčkim letovalištima.
Ukoliko ste se odlučili da ove godine do svoje izabrane destinacije u Grčkoj idete sopstvenim automobilom i da unapred izračunate troškove putarina kroz Srbiju, Severnu Makedoniju i Grčku, Informer vam dostavlja detaljan pregled aktuelnih cena putarina za 2025. godinu.
Letnje temperature ovog vikenda su mnogi iskoristili za odmor u prirodi, pa danas potencijalno može doći do usporenog sa obraćaja na deonicama koje vode ka turističkim destinacijama.
08.06.2025
07:58
Gradina (Srbija) – Kalotina (Bugarska)
Najveće gužve su predveče i vikendom, posebno u špicevima turističke sezone tokom jula, a treba računati i na veliki broj autobusa koji turiste odvoze dalje, do Turske.
Crna Gora
Gostun (Srbija) – Jabuka (Crna Gora)
Kula (Srbija) – Špiljani (Crna Gora)
Tokom cele turističke sezone ova dva prelaza, naročito prvi, opterećena su velikim brojem vozila, a to posebno dolazi do izražaja u danima vikenda, kada se često stvaraju kilometarske kolone.
Foto: Tanjug
Prelazak granice planirajte rano ujutro ili kasno uveče
Severna Makedonija
Preševo (Srbija) – Tabanovce (Severna Makedonija)
S obzirom na to da se do Grčke, najposećenije destinacije domaćih turista tokom leta, dolazi preko ovog graničnog prelaska, intenzitet prelaska je konstantno visok, a gužve se posebno javljaju tokom popodneva i vikendom.
Bosna i Hercegovina
Šid (Srbija) – Bosanska Dubica (BiH)
Sezonske gužve uglavnom su nižeg intenziteta u odnosu na ostale prelaze, ali moguća su duža zadržavanje tokom vikenda.
Hrvatska
Batrovci (Srbija) – Bajakovo (Hrvatska)
Tovarnik (Srbija) – Erdut (Hrvatska)
Šid (Srbija) – Bajakovo (Hrvatska)
Za sva tri prelaza važi da su na njima gužve najizraženije tokom vikenda i praznika, sa zadržavanjima od sat do nekoliko sati.
Ovo treba da znate
Granični prelaz Jaša Tomić otvoren je za vozila svakog dana od 7 do 19 sati.
Alternativni granični prelazi
Alternativni granični prelazi predstavljaju rešenje da se, ukoliko vam je raspored putovanja takav, izbegnu veće saobraćajne gužve i duže zadržavanje. Izvesno znače da vas čekaju kilometri duže vožnje da biste prešli u susednu zemlju, ali zbog manje frekvencije u praksi potiru vreme stajanja ili miljenja u dugoj koloni na glavnim graničnim prelazima.
Alternativni ulazi u Bugarsku su Strezimirovci, Mokranje, Ribarci i Vrška Čuka.
Prohor Pčinjski je alternativni i daleko manje prometni granični prelaz preko kojeg ulazite u Severnu Makedoniju.
Manji prelazi u Bosnu i Hercegovinu su Bajina Bašta, Mali Zvornik, Ljubovija i Uvac.
Za Hrvatsku su vam na raspolaganju Bačka Palanka, Bogojevo, Bezdan, Ljuba i Sot.
Saveti za lakši prelazak granice
Iz Automoto saveza Srbije (AMSS), kao osnovni, upućuju savet da se prelazak granice planira rano ujutro ili kasno uveče.
Izbegavajte petak popodne i ponedeljak ujutru, kao i prve i poslednje dane praznika jer su tada gužve najveće – sledeći je savet iz AMSS.
Konačno, savet je i da pratite informacije uživo o stanju na prelazima putem AMSS-a i sličnih servisa.
Kako biste tokom puta saznali na kom graničnom prelazu je najveća gužva, a gde je najprohodnije, od velike pomoći mogu da vam budu i aplikacije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ako idete na letovanje u Grčku kolima, dobra pazite na ponašanje tokom vožnje, jer su ove sezone kazne paprene! Od ove godine uvedena je nulta tolerancija na upotrebu telefona, ali i na konzumiranje alkohola! Pored visoke kazne, rizikujete da ostanete i bez dozvole na čak 10 godina!
Bura zbog smene Igora Božića, sada već bivšeg direktora tajkunske televizije N1, nikako se ne stišava, a osim što su ostali zaposleni zapali u stanje histerije nakon te odluke novih vlasnika Junajted medije, mreže ne prestaju da bruje gde bi udarne pesnice i ovog medija i Nove S mogle da završe ako ih zadesi Božićeva sudbina.
Posada misije Artemis II tokom leta oko Meseca uočila je neobične boje na njegovoj površini, uključujući smeđe tonove i izolovana zelenkasta područja, prenosi Foks njuz.
Na društvenoj mreži Iks, jedan od gledalaca Informer televizije podelio je isečak večerašnjeg izveštavanja našeg reportera Vladimira Savića koji se nalazio ispred tajkunske televizije N1, zbog protesta zaposlenih, a koji je tom prilikom sreo propalog političara Srđana Milivojevića.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević danas je tokom prvog Kolegijuma naše televizije komentarisao situaciju u tajkunskim medijima, gde je nastala prava histerija među zaposlenima zbog dolaska novih vlasnika i direktora Junajted medije, a potom je izneo ponudu za dugogodišnju voditeljku N1 Natašu Miljlović.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Srpski dnevnik počinje danas, 6. aprila u 21 čas! Osim najvažnijih vesti i tema, gledaoci će imati priliku da prvi saznaju i najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Marijana Milićeivć.
Milan P. (77) koji je danas ranjen u Obrenovcu kada ga je unuk B.P. nožem izbo, a potom ubio njegovu partnerku Mirelu M. (51), zvao je njenu advokaticu i pretio joj smrću.
Roditeljima maloletnog ubice iz Niške Banje koji je 5. oktobra 2023. godine izbo nasmrt svog druga Andreja Simića (13), nastavljeno je danas u Višem sudu u Nišu, a kako navode oni koji znaju šta se dešavalo u sudnici, ponašali su se kao roditelji Koste K.
B.P. (16) izbo je danas u porodičnoj prodavnici dedu Milana P. (77) koji je teško ranjen i njegovu partnerku Mirelu M. (51) koja je preminula na reanimaciji u Domu zdravlja u Obrenovcu. Maloletni krvnik se vratio na mesto zločina, gde je savladan od strane policije.
Sjedinjene Države su trenutno usred žestokih pregovora o Iranu, dok se ultimatum Teheranu približava datumu isteka, izjavio je američki predsednik Donald Tramp, a prenose mediji.
Predstavnica Demokratske partije SAD Jasamin Ansari najavila je da će sledeće nedelje pokrenuti postupak opoziva ministra odbrane Pita Hegseta zbog načina na koji je vođena operacija u Iranu.
Kriza u odnosima između Sjedinjenih Američkih Država i njihovih saveznika u okviru NATO postaje sve vidljivija, dok evroatlantska solidarnost, prema ocenama pojedinih zvaničnika, počinje da slabi.
Srpska filmska kompozitorka Aleksandra Kovač ostvarila je izuzetan međunarodni uspeh. Pozvana je da učestvuje u prvom Composers Club-u festivala Cannes series 2026, elitnoj profesionalnoj platformi koja okuplja 20 najznačajnijih kompozitora savremene muzike za TV serije iz celog sveta.
Stručnjaci objašnjavaju zbog čega nije dobra ideja uklanjati sede vlasi čupanjem, koje posledice to može imati i kako je bolje reagovati kada ih uočite.
Tiramisu spada u one poslastice koje su uvek aktuelne, lagan je, kremast i izuzetno ukusan. Odličan je izbor i za svečane prilike, ali i za trenutke kada želite da sebi i bližnjima priuštite nešto posebno.
Mobilni telefon često ostaje prazan u ključnim trenucima, ostavljajući nas da čekamo pored utičnice, ali postoji pet saveta koji mogu da ubrzaju proces punjenja.
NordVPN je lansirao My Location - besplatan alat koji korisnicima omogućava da u sekundi otkriju svoju stvarnu fizičku lokaciju, kao i virtuelnu lokaciju koju sajtovi prepoznaju kada ih posećuju.
Rijaliti učesnice Maja Marinković i Stanija Dobrojević ušle su u žestok sukob, kada je Stanija zbog uvreda poručila Maji da će njenog oca Takija Marinkovića strpati u zatvor.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar