U većem delu zemlje dnevna temperatura će biti u padu u odnosu na prethodni period, a određeni krajevi naše zemlje će tokom dana biti na udaru oluje!
Sever i istok naše zemlje biće na udaru umerenog i povremeno jakog severozapadnog vetra, koji će posle podne preći i u planinske predela, a kratkotrajno će imati i udare olujne jačine, navodi se u vremenskoj prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
Tokom dana biće promenljivo oblačno, mestimično sa lokalnim pljuskovima i grmljavinom. Jutarnja temperatura biće od 15 do 25 stepeni, a najviša dnevna od 29 do 32, na jugoistoku i istoku Srbije očekuje se i dalje veoma toplo vreme sa temperaturom oko 36 stepeni.
U Beogradu će biti svežije uz dnevnu temperaturu oko proseka za ovaj period godine i uz umeren, povremeno i jak severozapadni vetar, koji će pre podne i sredinom dana kratkotrajno dostizati i olujne udare.
Tokom dana biće promenljivo oblačno, povremeno sa pljuskovima i grmljavinom. Jutarnja temperatura biće oko 25 stepeni, a najviša dnevna oko 31 stepen.
Kretanje nevremena iz sata u sat
Već oko 10 časova očekuje se dolazak oluje na teritoriju Srbije i tom prilikom na udaru će biti krajnji sever naše zemlje, kao i deo Beograda.
Foto: Printskrin/Vremeradar
Nebo iznad Srbije u 10 časova
Nakon samo sat vremena doćiće do jačanja intenziteta pljuskova, ali i grmljavine i to na području glavnog grada i severoistoka naše zemlje, a na najvećem udaru biće Zrenjanin.
Foto: Printskrin/Vremeradar
Nebo iznad Srbije u 11 časova
U podne dolazi do kratkog razvedravanja, a povratak nevremena očekuje se oko 14 časova kada će se na udaru naći centralni deo Srbije.
Foto: Printskrin/Vremeradar
Nebo iznad Srbije u 14 časova
Sat vremena kasnije, očekuju se dodatni lokalni pljuskovi sa grmljavinom, takođe, u delu centralne Srbije.
Foto: Printskrin/Vremeradar
Nebo iznad Srbije u 15 časova
Predveče, oko 19 časova, prestonica će se ponovo naći na udaru oluje jačeg intenziteta, a pored Beograda nevreme će zahvatiti i Šabac, Inđiju, Rumu i Sremsku Mitrovicu.
Foto: Printskrin/Vremeradar
Nebo iznad Srbije u 19 časova
Već u 20 časova nevreme će se premestiti ka centralnom delu Srbije, a ovog puta na udaru će biti Kragujevac sa okolinom.
Foto: Printskrin/Vremeradar
Nebo iznad Srbije u 20 časova
Vreme narednih dana
U subotu će biti vetrovito i svežije u svim predelima, uz dnevnu temperaturu oko i malo ispod 30 stepeni.
Tokom dana očekuje se promenljivo oblačno vreme sa sunčanim periodima uz umeren i jak severozapadni vetar, na istoku kratkotrajno i sa olujnim udarima, u brdsko-planinskim predelima ponegde i sa pljuskovima i grmljavinom.
Republički hidrometeorološki zavod Srbije (RHMZ) za danas je najavio najtopliji dan ove sedmice, a živa u termometru obara sve rekorde. Pretoplo je i u kolima, pa je naš termometar pokazao da je unutra izmereno čak 50 stepeni.
Vreme tokom jula i avgusta biće veoma toplo, a meteorolog Ivan Ristić istakao je da očekuje da ćemo ovog leta oboriti toplotne rekorde! Kako navodi, neće nam vrućine predstavljati toliki problem, koliko velika suša.
Prema poslednjim merenjima Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije, trenutno je najtoplije u Beogradu, gde je u 8 časova izmereno 27 stepeni, dok se posle podne na zapadu Vojvodine i u brdsko-planinskim predelima očekuju pljuskovi sa grmljavinom, lokalno i grad.
U Srbiji je u 12:00 sati najtoplije u Somboru, gde je izmereno 37 stepeni, a najsvežije na Kopaoniku gde je izmeren 21 stepen, ukazuju podaci Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije.
Prema merenjima Republičkog hidrometeorološkog zavoda, u Srbiji je jutros izmerena najviša temperatura od 27 stepeni, dok se večeras i tokom noći očekuju i pljuskovi sa grmaljivnom koji će trajati sve do 21. jula.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Republički hidrometeorološki zavod Srbije (RHMZ) za danas je najavio najtopliji dan ove sedmice, a živa u termometru obara sve rekorde. Pretoplo je i u kolima, pa je naš termometar pokazao da je unutra izmereno čak 50 stepeni.
Ispred Palate Srbija predsednik Srbije Aleksandar Vučić dočekao je pripadnike Sektora za vanredne situacije i Helikopterske jedinice Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije koji su došli iz Kraljevine Španije, gde su učestvovali u gašenju velikih požara.
Dok Srbija gori na rekordnim temperaturama usled tropskog talasa, stiglo je upozorenje. Super El Ninjo i dipol Indijskog okeana diktiraju kakva nas zima čeka.
Predsednik Demokratske narodne partije (DNP) Crne Gore Milan Knežević otkrio je pravu istinu o promenama u toj zemlji 2020. godine, kada su se nedeljama na ulicama većih gradova održavale litije, rekavši kako do svega toga ne bi došlo da nije bilo Srbije i njenog predsednika Aleksandra Vučića.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić komentarisao je danas napise u crnogorskim medijima povodom proslave godišnjice zločinačke akcije "Oluja" u Kninu, na kojoj je zvanična Crna Gora poslala predstavnika.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević danas je tokom drugog Kolegijuma naše televizije na emotivan način komentarisao bolnu priču o stradanju dvanaestogodišnjeg mališana Siniše Dobrića u zločinačkoj akciji "Oluja", a potom se obratio blokaderu sa dna kace i ostrašćenom antisrbinu Milanu St. Protiću.
Ministar odbrane Bosne i Hercegovine Zukan Helez, koji danima ne prestaje da izgovara skandalozne izjave na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića, priznao je da su tokom nedavne posete šefa naše države BiH "pratili svaki njegov korak", nakon čega je usledio obrt koji on nije očekivao.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će Srbija nastaviti da govori istinu o svojim žrtvama, uključujući i žrtve u hrvatskoj policijsko - vojnoj akciji "Oluja" i dodao da je Hrvatskoj problem to što ih Srbija ni za kakvu pomoć i podršku ne moli.
Policija je u Novom Pazaru uhapsila O. M. (1989) zbog sumnje da je prodavao falsifikovanu robu poznatih svetskih brendova, čija je ukupna vrednost procenjena na oko 13,6 miliona dinara, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova.
Jezivi zločin koji se danas dogodio u stanu u Bulevaru Zorana Đinđića na Novom Beogradu potresao je stanare zgrade, ali i celokupnu javnost. Z. Ć. (57) svirepo je oduzeo život majci M. Ć. (82), nakon čega je pokušao da izvrši samoubistvo
Službenici Odeljenja bezbednosti Bijelo Polje podneli su krivične prijave protiv N.J. (35) i R.F. (31) zbog sumnje da su počinili krivično delo omogućavanje uživanja opojnih droga. Tokom policijskih kontrola pronađeni su kokain i marihuana, dok je kod drugih lica utvrđeno prisustvo psihoaktivnih supstanci.
Više državno tužilaštvo u Podgorici odredilo je zadržavanje do 72 sata muškarcu iz Novog Pazara zbog sumnje da je izazvao saobraćajnu nesreću u Donjem Štoju kod Ulcinja u kojoj je jedna osoba poginula, a dve su lakše povređene.
Najmanje 12 američkih saveznih država prijavilo je sajber napade na vodovodne sisteme za koje zvaničnici sumnjaju da su povezani sa hakerima koje podržava Iran, izjavili su danas izvori upoznati sa slučajem.
Na zabačenoj alpskoj livadi u regionu Algej na jugu Nemačke pronađena je tisa za koju stručnjaci veruju da je najstarije drvo u toj zemlji, staro oko 1.100 godina.
Predsedniku Ukrajine Volodimiru Zelenskom veruje 55 odsto građana, što je pad u odnosu na maj kada je poverenje iznosilo 61 odsto, pokazalo je istraživanje koje je danas objavio Kijevski međunarodni institut za sociologiju (KMIS).
Skoro 16.000 stranih dobrovoljaca iz najmanje 72 zemlje trenutno služi u Odbrambenim snagama Ukrajine, rekla je ukrajinski vojni ombudsman Olga Rešetilova.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Koliko bi intimni odnos trebalo da traje da bi žena bila zadovoljna? Ovo pitanje godinama izaziva brojne rasprave, a istraživanja su ponudila odgovor koji je iznenadio mnoge.
Ako vam se pred spavanje u glavi vrte rokovi, obaveze i problemi, nekoliko jednostavnih tehnika uz pomoć ChatGPT-a može pomoći da rasteretite misli i lakše se opustite.
Pametni telefoni postali su neizostavan deo svakodnevice, pa ih mnogi koriste čak i dok su priključeni na punjač. Stručnjaci su otkrili da takva navika negativno utiče na trajanje baterije.
U novoj epizodi emisije "Demanti", Ana Radulović govorila je o brojnim temama, a dotakla se i osobe iz rijaliti sveta koja ju je, kako kaže, veoma razočarala.
U novoj epizodi emisije "Demanti", Ana Radulović osvrnula se na razvod Goge i Marka Gačića, ali i na navode koji su se pojavili u javnosti da se Goga navodno mešala u njen brak sa Mirčetom.
Hrvatska pevačica Severina Vučković, poznata po ustaškim i antisrpskim stavovima, obratila se publici tokom koncerta u Bjelovaru, gde je poslala sramotnu poruku o navodnom genocidu u Srebrenici.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.