Po blagoslovu Njegovog Preosveštenstva mitropolita raško-prizrenskog g. Teodosija, u Eparhiji raško-prizrenskoj osnovan je hor sveštenika, sa namerom da pojanjem čuva duhovno i kulturno nasleđe, ukrepljuje veru i svedoči o lepoti pravoslavne tradicije.
"Ideja o osnivanju hora sveštenika živela je u nama već duže vreme kao jedna tiha, molitvena želja da, osim rečju, svedočimo veru i pojanjem", navodi se u saopštenju.
Teolog profesor doktor Vladimir Poterjahin i Jelena Vukoičić iz Udruženja "Konzervativci Srbije" gostujući u Info jutru komentarisali su stav blokadera prema narodu sa Kosova i Metohije kao i pojavljivanje pojedinih sveštenih lica na protestima.
11.04.2025
10:36
Povodom praznika Vidovdana, koji u našem narodu ima duboko duhovno i istorijsko značenje, hor predstavlja svoju prvu pesmu posvećenu Svetom knezu Lazaru i kosovskim junacima.
- Ova pesma nije samo umetnički izraz, ona je molitva, opomena i poziv. Njena poruka je prosta, ali duboka: samo ako ostanemo verni Bogu, bližnjima i svom korenu, možemo kao narod opstati i duhovno uzrastati. To je i suština Vidovdana, da ne zaboravimo ko smo i kome pripadamo. Tako se u ljubavi i zajedništvu rodila i ideja da formiramo hor – kao novi vid služenja, kroz muziku i molitvu - svedoči nam osnivač svešteničkog hora protojerej stavrofor Milomir Vlašković.
Devojčice Valentina (10) i Sara Firić (6), kao i njihov deda Đorđe Firić (53) koji su tragično nastradali u Novom Sadu, danas će biti sahranjeni na Donjem Šanačkom groblju u Kovilju.
Stotine desničarskih protivnika LGBT populacije u subotu je preplavilo lokaciju gde se održavao LGBT festival u glavnom gradu Gruzije, uništavajući binu, podmećući požare i pljačkajući bar.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Aleksandar Vučić, predsednik Srbije, oglasio se na svom Instagram nalogu, gde je otkrio kako se trenutno oseća ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić, koji je hospitalizovan u sredu.
Rat u Ukrajini neće automatski biti završen čak i ako ruska vojska zauzme celu teritoriju Donjecke oblasti, jer sukob ne može biti okončan jednostranom odlukom, izjavio je vojni analitičar Valerij Širjajev.
U tzv. "Krovnoj radnoj grupi za strategiju" beogradskih blokadera izbile su oštre rasprave o motivaciji članova i finansijama. Razlog zbog kojeg mnogi ne dolaze na plenume i radne grupe, brzo je zaključen - nezadovoljstvo zbog neplaćenog rada.
Socijalistička partija Srbija uputila je podršku njenom predsedniku i potpredsedniku Vlade Srbije Ivici Dačiću kojem se naglo pogoršalo zdravstveno stanje.
Evropska unija mora da spreči takozvanog premijera Aljbina Kurtija da 15. marta sprovede potpuno etničko čišćenje preostalih Srba sa Kosova i Metohija!
Zbog najnovijih šokantnih vesti o ministru Ivici Dačiću, lideru SPS, koji je u bolnici i u životnoj je opasnosti najnoviju epizodu ‘Eksatlona’ emitovaćemo u nešto kasnijem terminu, iza 21.30.
Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju i Miroslav Čučković, član predsedništva SNS gostujući u Info jutru komentarisali su predstojeće lokalne izbore, ali i pripremu atentata na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Prema podacima Agencija za bezbednost saobraćaja, alkohol je i dalje jedan od vodećih uzroka saobraćajnih nezgoda sa smrtnim ishodom u Srbiji, a u proseku je prisutan u svakoj četvrtoj nesreći. Iako su droge ređe evidentirane, njihova upotreba je u porastu, naročito među mlađim vozačima.
Danas oko 15.30 časova, u kružnom toku na Bogosloviji posle konflikta u saobraćaju, došlo je do verbalnog sukoba, a zatim i fizičkog obračuna između D. D. (40) i A. I. (34).
Na graničnom prelazu Gostun, na izlazu iz Srbije, carinici su danas zaustavili automobil "shevrolet" čeških registracionih oznaka u kojem su bili Krzyžovski Lukas (34) i Helanova Miroslava (30), oboje državljani Češke.
Predsednik SAD Donald Tramp je u telefonskom razgovoru sa predsednikom Ukrajine Volodimirom Zelenskim izjavio da rat u Ukrajni treba zaustaviti u roku od mesec dana kako bi se do leta postigao mirovni sporazum.
Američka obaveštajna agencija CIA objavila je uputstva na persijskom jeziku na društvenim mrežama za iranske građane koji žele bezbedno da kontaktiraju američku obaveštajnu službu.
Rat u Ukrajini neće automatski biti završen čak i ako ruska vojska zauzme celu teritoriju Donjecke oblasti, jer sukob ne može biti okončan jednostranom odlukom, izjavio je vojni analitičar Valerij Širjajev.
U specijalu TV Informer o seriji "Katarina Velika" književnik Ranko Gojković govorio je o Aleksandru Vasiljeviču Suvorovu, čuvenom ruskom vojskovođi i jednom od najznačajnijih generala u istoriji Rusije, posebno poznatom jer nikada nije izgubio bitku tokom svoje vojne karijere.
Prema tržištu predviđanja Polimarketa, glavni favorit da ove godine pobedi u kategoriji za najboljeg glavnog glumca je Timoti Šalame. On je oduševio svetsku publiku ulogom u filmu "Marty Supreme".
Uloga Svetlane koju je u seriji "Selo gori, a baba se češlja" tumačila Suzana Mančić prvobitno je bila ponuđena Snežani Savić, ali je zbog drugih obaveza morala da je odbije.
Rijaliti učesnik Miki Dudić otkrio je nove detalje o bratu Jovanu Pejiću Peji i njegovom problemu s kockom, te je spomenuo i porodični stan koji mu je prepisan.
Pevačica Suzana Jovanović svakog dana očekuje rođenje unučeta, a pevač Dejan Ćirković Ćira je za Informer otkrio da će se beba možda roditi i na godišnjicu smrti Saše Popovića.
Juče je održano prvo polufinalno veče Pesme za Evroviziju, a jedna od učesnica Iva Grujin nasmejala je sve prisutne svojim lapsusom kada nije znala ništa o životu pevačice Dragane Mirković.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar