Oglasili se iz Turističke organizacije Grčke: Turisti se vraćaju u hotele - Evo šta se dešava sa požarom
Podeli vest
Nacionalna Turistička organizacija Grčke saopštila je sa su turisti koji su se nalazili u oblasti Jerapetre na Kritu tokom velikog požara sada bezbedni, te da se odlukom opštine Jerapetra, vraćaju u svoje hotele.
Generalni sekretar organizacije Andreas Fiorentinos je nakon komunikacije generalnog sekretara EOT sa predstavnicima lokalne samouprave na Kritu, kao i sa turističkim i hotelijerskim organizacijama, saopšteno da će požar biti pod kontrolom.
Na svim plažama u Grčkoj postavljene su zastavice, a svaka boja iste nosi sa sobom određeno značenje, te crvena zastava upozorava na visoke opasnosti i preporučuje da se izbegava kupanje zbog nestabilnih uslova.
U regionu Pijerija blizu Katerinija danas se utopio srpski turista (80).
04.07.2025
10:22
"Svi turisti, kao i hoteli i okolina, nalaze se van opasnosti. Odmah su preduzete sve neophodne preventivne mere i turisti koji su se nalazili u oblastima Jerapetre pogođenim požarom, preventivno su premešteni i smešteni u druge delove Krita (u Hersonisos, Elundu, Malju, i druge)", naveli su u saopštenju.
Kako se dodaje, i lokalna zajednica je dala svoj spontani doprinos pošto su stanovnici ponudili da ugoste evakuisane turiste u svojim domovima.
"Stalno smo na oprezu kako bismo zaštitili zdravlje i bezbednost naših posetilaca. Hitna mobilizacija svih uključenih strana još jednom je dokazala da Grčka ima mehanizme koji efikasno funkcionišu, čak i u teškim uslovima", rekao je Fiorentinos.
Osmogodišnji dečak iz Srbije hitno je hospitalizovan u Grčkoj, u bolnici Ipokratio u Solunu, nakon što je inficiran bakterijom koja je napala njegov mozak i pluća!
Veliki požar koji od juče popodne gori u oblasti Lasiti, u opštini Jerapetra na Kritu, i dalje izaziva ozbiljnu zabrinutost.
03.07.2025
09:38
Andreas Fiorentinos zahvalio je lokalnim vlastima, hotelijerima i građanima Krita na solidarnosti i bezrezervnoj podršci turistima.
"Bezbednost svih posetilaca, imovine i prirodnog okruženja, naš je apsolutni prioritet i nastavljamo sa naporima kako bi njihov boravak protekao nesmetano i uz visok nivo gostoprimstva koji odlikuje našu zemlju", zaključuje on.
Stravičan požar izbio je u sredu i zahvatio naselja Ferma, Ahlija i Agija Fotija, nakon čega se, pod jakim uticajem vetra i proširio, piše portal Katimerini.
Vatrogasne službe angažovale su više od 230 vatrogasaca, 46 vozila, 13 pešačkih odeljenja i 10 helikoptera, dok su u pomoć pritekli i dronovi i cisterne s vodom, komunalne mašine, kao i timovi policije i obalske straže.
Zbog opšte opasnosti od vatre i gustog dima, glavni putevi ka Ferme i Kucunariju su zatvoreni, a stanovnicima su savetovali da izbegnu nepotrebna putovanja.
Janis Andrulakis, guverner Lasitija istakao je da su spasilačke operacije u fokusu na evakuaciji ljudi i zaštiti kuća i napomenuo je da, zbog teškog terena i nedostatka vazdušne podrške tokom noći, još nije moguće proceniti u potpunosti razmere štete.
Jorgos Carakis, predsednik Udruženja hotelijera Jerapetre, naglasio je da su turisti premešteni u sigurnije oblasti, a neki su prenoćili u zatvorenom sportskom centru opštine koji je otvoren kao privremeni prihvatni centar.
Do sada su tri osobe prevezene sa respiratornim problemima, dve sa lakšim povredama i jedan sa poteškoćama u kretanju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Na svim plažama u Grčkoj postavljene su zastavice, a svaka boja iste nosi sa sobom određeno značenje, te crvena zastava upozorava na visoke opasnosti i preporučuje da se izbegava kupanje zbog nestabilnih uslova.
Naftni tanker „Elbus“, koji plovi pod zastavom Palaua, oštećen je u napadu bespilotne letelice na oko 50 kilometara od obale kod Kastamonua, u Crnom moru.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je tokom sinoćnjeg ekskluzivnog Božićnog intervjua na TV Informer ispričao jednu hit-anegdotu o onome što je pre nekoliko godina doživeo u Briselu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ovih dana je dežurni krivac i zbog situacije s vremenom, tačnije zbog snega i leda koji su okovali Srbiju i najveći deo saobraćajnica u gradovima i mestima širom zemlje, a niko ne želi ni da pogleda kako je u drugim državama, posebno u našem regionu.
Priština, Albanija i Hrvatska potpisale su trilateralni sporazum o vojnoj saradnji, 18. marta 2025. godine, koji pored zajedničke obuke i razmene iskustava, ima za cilj i zajedničku kupovinu oružja od Sjedinjenih Američkih Država.
Šef poslaničke grupe Srpske napredne stranke (SNS) Milenko Jovanov otvoreno je otkrio šta bi se dogodilo da su blokaderi u prethodnom periodu uspeli da slome predsednika Srbije Aleksandra Vučića i to stravičnim napadima na njegovu porodicu.
Istoričar Aleksandar Raković gostujući u Info jutru komentarisao je napade na predsednika Srbije Aleksandra Vučića i napravio paralelu između smene vlasti u Crnoj Gori i pokušajima smene u našoj državi.
Prva epizoda Exatlona, najvećeg sportsko-takmičarskog spektakla na svetu, premijerno je prikazana u sredu, a svi koji su propustili da je pogledaju, imaće prilike da to učine danas od 13 časova, kada će na TV Informer biti emitovana repriza.
Budite večeras od 20 sati uz specijalnu emisiju Informer televizije, povodom Badnje večeri. Uz muziku uživo kao i divne vokale sestara Marije i Marine Gobović, dočekajte najradosniji hrišćanski praznik, Božić.
Policija u Kraljeovu uhapsila je L. P. (20) i Đ. J. (36) iz ovog grada, zbog postojanja osnova sumnje da su obojica izvršili po krivično delo teška dela protiv bezbednosti javnog saobraćaja.
Viši sud u Nišu izrekao je danas meru bezbednosti obaveznog čuvanja i lečenja u psihijatrijskoj ustanovi penzioneru Milanu R. (75) jer je pod uticajem duševnog oboljenja svirepo ubio svoju suprugu Ljubinku R. (74).
Aleksandar A. (43), fitnes trener koji je uhapšen nakon što je u garaži koju je koristio u Zemunu pronađen arsenal oružja i eksploziva, saslušan je u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu i određen mu je pritvor do 30 dana.
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu danas je saslušan Aleksandar A. (42), kod kojeg je 5. januara u iznajmljenoj garaži u Zemunu pronađena ogromna količina naoružanja, municije i specijalne policijske opreme.
Vlada Iraka odobrila je preuzimanje naftnih operacija na polju Zapadna Kurna 2, jednom od najvećih naftnih nalazišta na svetu, nakon aktiviranja odredbi iz važećeg servisnog ugovora sa ruskom kompanijom Lukoil, prenose međunarodni izvori.
Pucnjava u Mineapolisu, u kojoj je agent Imigracione i carinske službe SAD (ICE) ubio Rene Nikol Gud (37), majku troje dece, izazvala je snažne reakcije javnosti i otvorila novu raspravu o imigracionoj politici i policijskoj sili u Americi.
Zaplena naftnog tankera pod ruskom zastavom, koju su izvele oružane snage Sjedinjenih Američkih Država, mogla bi imati dalekosežne posledice po bezbednost civilnog pomorskog saobraćaja širom sveta i stabilnost evroatlantskog regiona, upozorilo je Ministarstvo spoljnih poslova Rusije.
Vlasti u Iranu uvele su oštra ograničenja pristupa internetu u najproblematičnijim zapadnim provincijama, gde je veza, prema dostupnim podacima, gotovo u potpunosti isključena.
Iz srpske kinematografije mogu se izdvojiti brojni filmovi i serije za koje verujemo da su stvarne ljudske priče, ali kada znamo da jesu zasnovani na istinitim događajima to im dodatno daje na težini.
U jednom od najromantičnijih i najslikovitijih gradova na obali Kalifornije, "Carmel-by-the-Sea", krije se najčudnija lokalna zabrana na svetu - nošenje visokih štikli bez posebne dozvole.
Elica Erski pred borbu u Exatlonu bila je zabrinuta za svoje grudi jer je morala da se baci na stomak i tako kliza na jednoj od prepreka, na šta joj je muž poručio da će joj kupiti nove, dok je Jodžir, kako bi je dodatno ohrabrio, ponudio još jedan par.
U emisiji "In3gantno" na televiziji K1, Željko i Jovana Joksimović govorili su o godini koja je iza njih, profesionalnom i privatnom životu, ali i o izazovima.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar