Hladni front koji je stigao u Srbiju, doveo je do neverovatnog raspona temperatura, tako da je na severu, zapadu i u centralnim delovima naše zemlje, pravo jesenje vreme, dok jug i jugoistok mere oko 32 stepena Celzijusovih.
U Vranju i pojedinim mestima na Kosovu i Metohiji danas je izmereno 32, dok je u Beogradu između 15 i 16 stepeni Celzijusovih.
Hladni front doneo je prodor veoma sveže vazdušne mase, u sklopu severozapadnog visinskog strujanja, ali ispred hladnog fronta stoji jako topla vazdušna masa prema jugu i jugoistoku, nastala u sklopu južnog strujanja.
Tokom poslepodneva, hladni front uticao je na temperature u južnim i jugoistočnim delovima zemlje, pa su temperature niže za više od 10 stepeni.
Padavina je do 14 časova bilo širom severne, zapadne i centralne Srbije, koje su potom prestale, piše Telegraf.
Jaki pljuskovi sa grmljavinom pogodili su i jugozapad Srbije, pa se preko Raškog okruga i šireg područja Novog Pazara premeštaju dalje preko Kopaonika.
Kasnije tokom poslepodneva očekuje se da nevreme zahvati Rasinski i Toplički okrug i šire područje Niša i jugoistočne Srbije.
Prognozirani su uslovi za oluje sa gradom i olujnim vetrom.
Velika količina padavina danas je pogodila i Beograd, a pljuskovi su trajali do 14:00 sati.
Tokom današnjeg dana na teritoriji čitave Srbije pašće 10 do 20 litara kiše po kvadratnom metru, a na lokalnom nivou i više.
Od jugozapada, preko juga, do jugoistoka Srbije i na području Kosova i Metohije moguće su oluje. Pojava novog grmljavinskog sistema sa pljuskovima se kasnije tokom dana očekuje na teritoriji Vojvodine.
Nakon pljuskova i grmljavine, ali i temperature od 20 stepeni, od subote stiže novi tropski talas i merenja do čak 40. podeoka, upozorio je Republički hidrometeorološki zavod Srbije (RHMZ).
Tokom jutra i prepodneva očekuje se pretežno oblačno vreme, mestimično sa kišom, dok se u popodnevnim satima očekuje postepeno razvedravanje na severu Srbije, dok će ostali delovi zemlje biti na udaru pljuskova sa grmljavinom, najavio je Republički hidrometeorološki zavod.
Pljuskovi sa grmljavinom, koji će za kratko vreme doneti veliku količinu padavina, ali i pojavu sugradice i grada, očekuju se u planinskim predelima istočne Srbije u roku od sat vremena.
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je hitno upozorenje da se u naredna dva sata na području Vojvodine, Beograda, u delu zapadne Srbije i Šumadije očekuju obilni pljuskovi
Tek je 9 sati ujutru, a na Paliću su već izmerena 23 stepena! RHMZ najavljuje tropske dane do kraja maja, a temperature u Srbiji ići će i do 33 stepeni.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nakon pljuskova i grmljavine, ali i temperature od 20 stepeni, od subote stiže novi tropski talas i merenja do čak 40. podeoka, upozorio je Republički hidrometeorološki zavod Srbije (RHMZ).
Savo Manojlović, lider pokreta Kreni-Promeni poznat pod nadimkom "Ptičar" reagovao je povodom istrage koju je pokrenulo Više javno tužilaštvo u vezi sa navodima da je upotreba takozvanog zvučnog topa na protestu 15. marta bila unapred planirana i simulirana.
Predsednik Samostalne demokratske srpske stranke Milorad Pupovac, koji preko svojih medija vodi kampanju protiv Srbije, javio se da odbrani blokaderskog novinara Verana Matića, koji se žalio kako je napadnut ispred Skupštine Srbije, a to su odmah preneli svi živi opozicioni mediji.
Muškarac E.A, koji se sumnjiči za učešće u brutalnom napadu na I.D. u Ulici Ruđera Boškovića u Novom Pazaru, predao se nadležnim organima na graničnom prelazu Špiljani.
Kosta K., koji je 3. maja 2023. u OŠ "Vladislav Ribnikar" ubio devetoro đaka i čuvara škole, sate je provodio igrajući izuzetno nasilnu igricu "Kol of djuti" i tako se pripremao za jezivi maskr. Tu istu video-igru, prema sopstvenom priznanju, igrao je i Anders Brejvik, vežbajući za zločin u kome je 2011. godine ubio 77 i ranio više od 200 mladih u Oslu i na ostrvu Utoja.
Muškarac O.D. je 30. i 31. marta prošle godine, u stanu koji je iznajmio u Istočnom Sarajevu, zaključao maloletnicu i držao je zaključanu ,a onda joj je oduzeo mobilni telefon, koji je kasnije pronađen kod njega.
U jednom staračkom domu u beogradskoj opštini Rakovica u sredu se odigrala prava drama nakon koje je uhapšena žena koja je sa nožem upala u objekat i napala dve radnice.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp ponovo je danas kritikovao italijansku premijerku Đorđu Meloni, tvrdeći da joj je popularnost u padu i optuživši je da je ranije odbila saradnju sa SAD u vezi sa Iranom, a da sada želi da obnovi odnose nakon američke vojne pobede nad Teheranom.
Albanska vlada je u načelu odobrila sporazum o zajmu vredan 302 miliona dolara sa Sjedinjenim Državama, u okviru američkog programa za finansiranje strane vojske, što je potez čiji je cilj ubrzanje modernizacije Oružanih snaga Albanije, prenosi Albanijan post.
Italijanska turistkinja Frančeska Valentino poginula je u velikom požaru koji je zahvatio hotel Viva Vindam Dominikus Bič u Bajahibeu, poznatom letovalištu u Dominikanskoj Republici, dok je skoro 1.700 turista i zaposlenih hitno evakuisano iz kompleksa.
Akcioni triler "Citizen Vigilante", u kojem glavnu ulogu tumači Armi Hamer, zabranjen je u Nemačkoj nakon što su nadležni odbili da mu dodele starosnu oznaku, uz obrazloženje da podstiče nasilje prema migrantima, dok pojedini kritičari autora filma, kontroverznog nemačkog reditelja Uvea Bola, optužuju za krajnje desničarske stavove.
Opljačkan je stan modela poznate svetske modne agencije "Elit" u 6. arondismanu Parizu i tom prilikom ukradeni su luksuzni satovi, nakit i drugi predmeti procenjeni na oko 10 miliona evra, saopštio je policijski zvaničnik za Figaro.
Glumac Stanojlo Milinković pojavio se u u sporednim ulogama u našim kultnim filmovima i postao prepoznatljiv po replici "Ne diraj me, zvaću decu! Decooooo!"
Neda Arnerić, jedna od najpoznatijih i najvoljenijih glumica bivše Jugoslavije, ostala je zapamćena ne samo po svom talentu, već i po ulogama koje su uključivale eksplicitne scene u filmovima.
Tokom leta mnogi parfemi brzo izgube intenzitet zbog visokih temperatura, ali arapski mirisi poznati su po izuzetnoj postojanosti i bogatim notama koje ostaju prisutne tokom celog dana.
Kada poželite lagan, osvežavajući desert koji se priprema bez uključivanja rerne, kremasta torta sa limunom i malinama biće pravi izbor za uživanje bez griže savesti.
Bivša rijaliti učesnica Miljana Kulić privukla je pažnju javnosti nesvakidašnjim potezom vezanim za pevača Mišela Gvozdenovića, za koje je godinama ludela i proganjala ga.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.