Ispijanje alkohola na otvorenom prostoru, pogotovo na ulicama, uz plažu zabranjeno je u određenim delovima Majorke, pa kazne za ovaj prekršaj mogu ići do 1.500 evra.
Ilegalna pića koja turisti kupuju ili konzumiraju na plažama u španskoj Palma de Majorki strogo su zabranjena, zato policija upozorava turiste, među kojima su i Srbi, da budu obzrvi, kako ne bi postali žrtve ilegalnih uličnih prodavaca koktela, koji ne poštuju higijenske standarde - ili ih poštuju minimalno.
"Tokom specijalne policijske akcije sprovedene 13. jula, primećen je ulični prodavac koji je sekao voće direktno na tlu parkinga, bez ikakve podloge ili zaštite. Zatim je to voće stavljao u obične plastične kese, bez ikakvih higijenskih mera. Pića su navodno točena iz plastične posude od pet litara, direktno u plastične čaše na licu mesta. Ovakva praksa je prekršaj, jer se radi o prodaji alkohola na javnim mestima bez dozvole. Zbog toga je prodavac dobio prijavu", navela je policija.
Uz to, ovakva prodaja predstavlja potencijalnu opasnost za zdravlje kupaca, jer se vrši bez ikakvih sanitarnih kontrola, koje su obavezne kada su u pitanju prehrambeni proizvodi i pića, piše Kurir.
Srpski turisti svake godine pomeraju granice kada je u pitanju nošenje prtljaga na more, pa osim hrane i kozmetike, torbe su im pune hrane i pića, što je potpuno nepotrebno, smatraju turistički vodiči.
Srbi ovoga leta u velikom broju odmaraju u Italij, pa su ostali šokirani cenama na plažama. Za jedan dan morate da odvojite oko 60 evra, i to samo za ležaljke, a verovali ili ne, i za toalet, plažni tuš i kabinu za presvlačenje.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Srpski turisti svake godine pomeraju granice kada je u pitanju nošenje prtljaga na more, pa osim hrane i kozmetike, torbe su im pune hrane i pića, što je potpuno nepotrebno, smatraju turistički vodiči.
Viši sud u Negotinu doneo je odluku po kojoj se oslobađa krivice Radoslav Dragijević(75) iz sela Zlot kod Bora, koji je bio optužen da je počinio krivično delo neprijavljivanje krivičnog dela i učinioca i pomoć učiniocu posle izvršenog krivičnog dela.
Sve češće se samoprozvanim "studentima u blokadi" zamera to što nemaju jasan stav kada su u pitanju odnos Srbije prema južnoj pokrajini Kosovu i Metohiji, tema navodnog genocida u Srebrenici, kao ni osuda zločina nad Srbima tokom ratova devedesetih godina i četrdesetih godina prošlog veka.
Danas su uživo u Kolegijumu Informer TV raskrinkani blokaderi i njihova bezgranična mržnja prema svemu srpskom, a posebno prema Srpskoj pravoslavnoj crkvi (SPC), što je još jednom, po ko zna koji put, pokazala i blokaderska profesorka Marija Vasić gostujući sinoć u "Utisku nedelje" na tajkunskoj Novoj.
Šačica blokadera danas je u Inđiji prevazišla samu sebe - blokirali su jedan minorni deo trotoara u ovom mestu i tako nemo stajali jedni naspram drugih i ćutali.
Dražen Živković, glavni i odgovorni urednik TV Prva Crna Gora i osnivač portala Borbe, objavio je novu kolumnu s naslovom "Srbija između tri svetske sile: Što je Vučić jači u svetu, to je veća nervoza u regionu".
Nakon izbora predsednice opštine Kula, koju su podržali i odbornici sa liste navodnih "studenata u blokadi", pokrenut je rat na mreži Iks, koji najbolje pokazuje kolika panika je zavladala među doskorašnjim saveznicima.
Nakon što je učenik trećeg razreda Srednje škole "Sveti Sava" u Bujanovcu sekirom napao školskog druga i naneo mu povredu u predelu grudi, oglasila se direktorka škole Svetlana Manasijević.
Suđenje M.M.M. i M.M., roditeljima maloletnika koji je 5. oktobra 2023. godine u svojoj kući u Niškoj Banji nasmrt izbo nožem svog školskog druga, trinaestogodišnjeg Andreja Simića, biće nastavljeno 26. maja kada će biti saslušan dečak ubica.
Iran je uspeo da obnovi čak dve trećine svojih tajnih podzemnih raketnih baza koje su nedavno bile mete vazdušnih udara Sjedinjenih Američkih Država i Izraela, prenosi američka televizijska mreža CNN.
U Njujorku je održana tradicionalna Parada u čast Izraela, koja je ove godine privukla ogromnu pažnju javnosti i okupila najviše političke zvaničnike ove američke savezne države.
Marša Lukas, slavna filmska montažerka i dobitnica Oskara za kultni film "Ratovi zvezda", preminula je u sredu u Rančo Miražu u Kaliforniji u 80. godini života.
Narodno pozorište Timočke krajine "Zoran Radmilović" iz Zaječara ostvarilo je veliki međunarodni uspeh osvajanjem Gran prija za najbolju predstavu na 30. Festivalu ruske klasike, koji je danas završen u gradu Lobnja, nadomak Moskve, za predstavu "Čehovljeva soba – sezona prva" u režiji Nikole Zavišića.
Bred Pit se suočava sa tužbom koju su protiv njega podneli proizvođači jedne luksuzne kreme za penis, i to zbog navodne prevelike sličnosti u nazivima njihovih kozmetičkih linija.
Mekane iznutra, blago hrskave spolja i pune ukusa, pogačice sa šunkom i sirom savršeno se uklapaju uz jutarnju kafu, laganu večeru ili druženje sa porodicom i prijateljima.
Na današnji dan navršava se 100 godina od rođenja Merilin Monro. Tim povodom, njen poslednji intervju i dugo izgubljene fotografije ponovo osvetljavaju manje poznatu stranu žene koja se krila iza holivudskog glamura.
Eplova sledeća generacija Ajfon Pro modela donosi jedno od najvećih unapređenja kamere u poslednjih nekoliko godina, što ukazuje na značajan skok u kvalitetu fotografija i video snimaka u odnosu na prethodne verzije.
Visoke temperature podstakle su mnoge vlasnike pasa da razmišljaju kako da olakšaju svojim ljubimcima. Ipak šišanje može doneti više štete nego koristi za deset rasa.
Stručnjaci ističu da mnogo veći problem od malog unosa vode, predstavlja prekomerna količina soli u svakodnevnoj ishrani. Upravo zbog toga određene namirnice mogu imati važnu ulogu u očuvanju funkcije bubrega i smanjenju njihovog opterećenja.
Poznati estradni frizer Milo Joksimović, poznatiji kao Milo Fox prokomentarisao je aktuelna dešavanja iz rijalitija i žestoko iskritikovao Asmina i Maju.
Interesovanje za prvi solistički koncert Milančeta Radosavljevića u Beogradu ne jenjava, zbog čega su kapaciteti za spektakl koji će biti održan 3. jula na Tašmajdanu ponovo prošireni.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar