Delegacija Republike Srbije koju predvodi ministarka zaštite životne sredine Sara Pavkov na COP15 Ramsarskoj konvenciji na Viktorijinim vodopadima u Zimbabveu, preuzela je danas u ime Grada Novog Sada prestižnu akreditaciju "Grad vlažnih područja".
Međunarodni sertifikat je zvanično preuzela Vanja Petković, članica gradskog veća za ekologiju, energetsku efikasnost i zaštitu životne sredine, čime je Grad Novi Sad postao deo Foruma gradova vlažnih staništa.
U okviru ovogodišnje Konvencije, Grad Novi Sad je jedan od 31 novoakreditovanog grada u svetu.
- Izuzetno sam zahvalna i ponosna na svoju zemlju Srbiju i svoj grad Novi Sad koji sa ponosom zovem svojim domom. Ovaj trenutak za mene ima duboko lični značaj, jer je Novi Sad svrstan u samo 74 grada u svetu koji su prepoznati kao primeri dobre prakse u zaštiti vlažnih područja. Zato je za mene ova akreditacija više od priznanja. To je i potvrda posvećenosti Grada i Republike Srbije očuvanju prirodnih resursa i održivom razvoju, ali i prilika i odgovornost da se primene nove metode, da se razvija ekoturizam i da se Novi Sad jasno pozicionira kao grad koji predano radi na ekološkom napretku. Kao prvi grad u ovom delu Evrope kojem je pripala ova čast, Novi Sad predstavlja primer i za druge gradove kako mogu da se razvijaju uz očuvanje svog prirodnog nasleđa - rekla je ministarka zaštite životne sredine Republike Srbije Sara Pavkov.
Pavkov je naglasila da je ovo prestižno priznanje rezultat kontinuiranog rada, posvećenosti i ogromnog truda koje Ministarstvo zaštite životne sredine i lokalne zajednice ulažu kroz brojne mere zaštite prirode, poput očuvanja i revitalizacije Koviljsko-petrovaradinskog rita, jednog od najznačajnijih vlažnih područja u Srbiji, zatim kroz saradnju sa ekološkim organizacijama i edukaciju građana o važnosti vlažnih područja kao i integraciju zaštite prirode u planiranje urbanog razvoja.
- Ovo je potvrda da samo ukoliko smo posvećeni i predani cilju, ekološko liderstvo može da izraste i iz lokalnog i da zatim procveta i na globalnom nivou. Koliko je to značajno, najbolje govori činjenica da je u svetu izgubljeno oko 80 odsto prirodnih vlažnih područja, a ona koja su preostala suočavaju se sa sve većim pretnjama poput urbanizacije, klimatskih promena i drugih izazova. Upravo zato Ramsarska konvencija i ima tako dubok značaj, jer nas podseća na zajedničku odgovornost i neophodnost da zaštitimo ekosisteme koji održavaju život - rekla je ministarka Pavkov.
Republika Srbija je jedna od 172 potpisnice Konvencije o vlažnim staništima - Ramsarske konvencije i aktivno učestvuje na ovom globalnom forumu, koji okuplja donosioce odluka, naučnike i predstavnike lokalnih samouprava iz celog sveta s ciljem razmene znanja i primera dobre prakse.
Delegaciju predvodi ministarka zaštite životne sredine Sara Pavkov.
Na mestu starog arhivskog depoa na Petrovaradinskoj tvrđavi, koji se više ne koristi, na inicijativu Eparhije sremske, biće podignuta kapela posvećena presvetoj Bogorodici, po uzoru na crkvu Sv.Petke na beogradskom Kalemegdanu.
Marijana M. iz Novog Sada, radnica menjačnice i Lutrije Srbije u naselju Telep gde je uplaćena dobitna loto kombinacija prima čestitke kao da je ona osvojila 900.000 evra!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Na mestu starog arhivskog depoa na Petrovaradinskoj tvrđavi, koji se više ne koristi, na inicijativu Eparhije sremske, biće podignuta kapela posvećena presvetoj Bogorodici, po uzoru na crkvu Sv.Petke na beogradskom Kalemegdanu.
Predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću danas je na vojnom aerodromu u Batajnici prikazano moćno oružje kojim raspolaže Vojska Srbije, a posebnu pažnju mu je u jednom trenutku privuklo to što moćnim raketnim sistemom kratkog dometa "Mistral" upravlja jedna devojka.
Blokaderi su doživeli neviđenu sramotu u Kraljevu! Umesto masovnog okupljanja, dobili smo bežaniju u kafiće i debelu hladovinu, dok je na mrežama usledilo pljuvanje zbog neviđene sramote!
Predsednik Srpske napredne stranke (SNS) i savetnik predsednika Srbije za regionalna pitanja Miloš Vučević pozvao je danas međunarodnu zajednicu da pod hitno reaguje na kontinuirano ugnjetavanje srpskog naroda od strane režima u Prištini, nakon što je na Gazimestanu, po završetku parastosa kosovskim junacima, privedeno najmanje 10 Srba.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić i šef poslaničke grupe SNS Milenko Jovanov oglasili su se društvenoj mreži Iks povodom Vidovdana, brutalno raskrinkavši laži opozicije i njihov propali protest u Kraljevu!
Apelacioni sud u Beogradu ukinuo je presudu kojom je Damjan Gvozdenović bio osuđen na 10 godina zatvora za ubistvo Aleksandra Tatalovića u Rakovici 2022. godine i naložio ponovno suđenje uz produženje pritvora.
Viši sud u Beogradu izrekao je u četvrtak presudu Vladimiru i Miljani Kecmanović, roditeljima dečaka-ubice iz OŠ "Vladislav Ribnikar", na ponovljenom suđenju.
U teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila rano jutros u Galovcu Začretskom, teško je povređen 23-godišnji vozač, nakon što je automobilom sleteo sa puta, a vozilo se potom zapalilo.
Sjedinjene Američke Države ostavile su hiljade tona opasnog otpada i milione litara radioaktivne vode na Grenlandu, preneo je lokalni list "Politiken".
Prema rečima predsednice Moldavije Maje Sandu, njen ključni cilj je da se pitanje demilitarizacije Pridnestrovlja postavi kao nezaobilazan deo budućeg sporazuma između Rusije i Ukrajine.
Glumac Tihomir Arsić preminuo je 7. decembra 2020. godine. Tokom svoje dugogodišnje karijere bio je jedan od miljenika "sedme sile" jer je medijima rado izlazio u susret i davao intervjue.
Postoje oni bezvremenski kolači koji instant budne nostalgiju. Mirišu na detinjstvo, toplinu doma i maminu ili bakinu svesku sa receptima. Upravo takve su i ledene kiflice.
Jedna propuštena šetnja neće naškoditi psu, ali po ekstremnoj vrućini može imati kobne posledice. Potrebno je prilagoditi rutinu vremenskim uslovima i pokazati brigu za zdravlje ljubimca.
Pirinčana voda na prvi pogled deluje kao jednostavan kućni tretman, ali stručnjaci su objasnili da je prava nutritivna bomba koja čini čuda za rast kose.
Komšinica Selin iz Pariza otkrila je da Goran Bregović i njegova supruga Dženana žive u braku na daljinu, što nije iznenađujuće s obzirom na to da je muzičar stalno na putu.
Mnoge domaće javne ličnosti konzumirale su drogu i to priznale, dok neki ipak nisu uspeli da se izbave iz kandži ovog užasnog poroka što ih je koštalo života.
Pevač Boban Zdravković napravio je pometnju tokom jednog nastupa, a snimak koji kruži internetom pokazuje scenu kakva se retko viđa - publika ga je bukvalno opkolila, pa je u jednom trenutku jedva uspevao da se probije kroz masu.
Pevačica Edita Aradinović broji sitno do porođaja, a sada je pratiocima pokazala kako izgledaju njeni dani dok s nestrpljenjem čeka dolazak naslednice na svet.
Pobednica šeste sezone rijalitija "Zadruga" Aleksandra Nikolić već neko vreme potpuno je nestala sa društvenih mreža na kojima je ranije bila i te kako aktivna.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.