Upaljen alarm za celu Srbiju: Preti nam velika opasnost (MAPA)
Podeli vest
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je upozorenje za područje Srbije, uključujući područje Beograda, na visoke temperature danas i sutra, a cela zemlja je danas pod narandžastim meteo alarmom.
Narandžasti meteo alarm označava opasno vreme s prognoziranim opasnim vremenskim pojavama, takvog intenziteta da mogu prouzrokovati materijalnu štetu i biti opasne po ljude i životinje, pa treba biti vrlo obazriv, svestan rizika i redovno informisan o detaljima očekivanih meteoroloških uslova, te pratiti savete koje daju nadležne državne službe.
Prema najavi Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije, vreme će danas biti veoma toplo i u većem delu zemlje pretežno sunčano, samo na jugu i u planinskim predelima dolazi do umerene oblačnosti.
Danas u 16 časova najtoplije je bilo u Kikindi, Ćupriji, Nišu i Leskovcu, gde je izmerena temperatura od 36 stepeni Celzijusa, a najsvežije na Kopaoniku, gde je zabeležen 21 stepen na temperaturnoj skali, objavio je Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ).
14.08.2025
17:42
RHMZ ukazuje i na ekstremne uslove za nastanak i razvoj požara na otvorenom, te nam ova opasnost preti danas i sutra. Takođe, postoje uslovi da se lokalizovani požari ponovo aktiviraju, zbog čega je potrebna dodatan oprez građana.
Meteorološki uslovi biće izrazito pogodni za iniciranje i širenje požara na otvorenom usled isušenog tla i produžavanja perioda bez padavina (u domenu jake i ekstremne suše) u kombinaciji sa sunčanim vremenom i visokim dnevnim temperaturama.
Danas i sutra, 15. i 16. avgusta, zadržaće se veoma toplo vreme sa maksimalnom temperaturom od 34 do 38 stepeni Celzijusa, u Beogradu do 36, prema saopštenju RHMZ.
Najnoviji izveštaji Republičkog hidrometeorološkog zavoda ukazuju da je danas u podne najtoplije bilo u Somboru, sa 34 stepeni Celzijusa, a najsvežije na Kopaoniku, gde je u isto vreme izmeren 21 stepen na temperaturnoj skali.
Na teritoriji Pomoravlja, jugoistočne Srbije i Kosova i Metohije od jutros je na snazi crveni meteo alarm, koji ukazuje na ekstremno visoke temperature, dok je u ostatku zemlje na snazi žuti.
14.08.2025
09:30
Foto: Vremeradar
Temperatura u Srbiji danas
Tokom dana biće pretežno sunčano, danas na jugu Banata uz umeren, povremeno i jak istočni i jugoistočni vetar, a sutra u drugom delu dana uz lokalni razvoj oblačnosti u brdsko-planinskim predelima mogući su kratkotrajni lokalni pljuskovi.
U nedelju i početkom sledeće sedmice temperatura će biti u postepenom padu, u većini mesta od 28 do 32 stepena.
U nedelju će biti promenljivo, pre podne na jugozapadu, u drugom delu dana i u ostalim predelima mestimično sa kišom, lokalnim pljuskovima i grmljavinom, koji se u ponedeljak očekuju samo u istočnim, centralnim i južnim predelima Srbije, dok će od utorka biti pretežno sunčano.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Do kraja dana očekuju nas temperature u minusu, potom od srede, 14. januara blago otopljenje i na kraju, od 24. januara Srbija će se naći na novom jakom udaru ledenog talasa iz Rusije.
Prema najavi Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije, vreme će danas biti veoma toplo i u većem delu zemlje pretežno sunčano, samo na jugu i u planinskim predelima dolazi do umerene oblačnosti.
Isplivala je nova fotografija Nebojše Bojovića, ortaka tužioca za organizovani kriminal Mladena Nenadića i bivšeg izvršnog direktora kompanije Infrastrukture Železnice Srbije Milutina Miloševića, čije prijateljstvo datira još iz davnih dana.
Čuveni profesor sa Filozofskog fakulteta u Beogradu, Čedomir Antić, odgovorio je na pitanje koje se ticalo optužbi na račun blokadera da su povezani sa ustaštvom, a njegov odgovor mnoge će naježiti do srži
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je šokatne informacije o aferi "Generalštab" koju su "lansirali" blokaderi i uništili priliku našoj zemlji da napravi ozbiljan napredak i zaradi ogromnu količinu novca.
Šačica sudija i tužilaca protestovala je danas ispred Palate Pravde u Beogradu zbog usvajanja seta zakona koje je predložio predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu, dr Uglješa Mrdić, a reč je o grupi blokadera i otvorenih podržavaoca rušenja Srbije u poslednjih godinu i po dana.
Nezapamćen događaj koji je mnoge uznemirio desio se u Novom Naselju u Batajnici kada je jednom od blokadera, dok je plaćao na trafici, iz džepa ispala "članska iskaznica" Hrvatske demokratske zajednice (HDZ), izdata na ime Marin Ferinac.
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu u Skupštini Srbije, dr Uglješa Mrdić, oglasio se moćnom porukom nakon što je region obišla vest o bekstvu bivše crnogorske specijalne državne tužiteljke Lidije Mitrović.
Plavi tim je u borbi za nominacije savladao Crveni sa 8:6 posle neizvesne borbe, dok je pre toga Lana Stanišić osvojila dodatni život. Epizodu je obeležio i Jovan Radulović Jodžir koji je imao nezgodan problem sa desnim okom.
Sanja Kalinović je otkrila da je napravila pasulj za Plave, što je voditelj Vuk Vukašinović iskoristio da se našali kako će svi koji su jeli imati gasove.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
U ćeliji Gorana Gogića u njujorškom zatvoru MDC Bruklin pronađeni su dokazi zbog kojih američko tužilaštvo tvrdi da je iz pritvora pokušavao da zastrašuje svedoke u postupku za šverc više od 20 tona kokaina.
Novoobjavljeni dokumenti pokazuju da je Džefri Epstin pomno pratio i evropska politička kretanja, uključujući nemačku scenu i aktere poput Angele Merkel i stranke Alternativa za Nemačku (AfD).
Pregovori sa Sjedinjenim Državama o nuklearnom programu zakazani su za petak u 10 časova u Muskatu u Omanu, saopštio je iranski ministar spoljnih poslova Abas Arakči.
Oružane snage Ukrajine (OSU) prvi put su na teritoriji Rusije uništile jedan od najrazornijih ruskih sistema naoružanja – termobarički raketni lanser TOS-1A „Solncepjok“, objavio je Kijev post.
Bivši vozač tramvaja u Pragu, koji je vređao ukrajinsku porodicu i nasilno je izbacio iz vozila, osuđen je na 200 sati društveno korisnog rada, prenosi češki portal IDNES. Sud je Danijelu Bejvlu naložio i obavezno pohađanje „programa socijalnog prevaspitavanja“ zbog incidenta koji se dogodio u februaru prošle godine.
Glumac blokader Dragan Gagi Jovanović (60) ukrao je pesmu "Ružo rumena" od svog kolege Nebojše Ljubišića i predstavio je kao svoju zbog čega su njih dvojica završili na sudu.
Bivši britanski princ Endru Mauntbaten Vindzor iselio se iz Rojal Lodža, a za to vreme policija ispituje tvrdnje da je osuđeni seksualni prestupnik Džefri Epstin 2010. godine slao žene u njegovu rezidenciju.
Anegdote o legendarnim glumcima iz filma "Ko to tamo peva" i danas se prepričavaju, a jednu od najneverovatnijih ispričao je beogradski konobar, koji tvrdi da je našeg glumca Petra Lupu žena pijanog iznosila iz kafane.
Legendarna Meril Strip tumačiće lik čuvene kantautorke Džoni Mičel u biografskom filmu koji režira Kameron Krou, a vest je zvanično potvrdio muzički magnat Klajv Dejvis tokom žurke uoči dodele Gremija u Los Anđelesu.
Maja Jevtić (30), jedina trudnica koja se ikada takmičila u "Zvezdama Granda", a koja se porodila 6. septembra 2023. godine, vratila se na estradnu scenu, i to ni manje ni više, nego pesmom koju je za nju pisao hit-mejker Bane Opačić!
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar