• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

18.08.2025

18:22

Nagrade nisu samo stanovi: Evo kada je prvo izvlačenje igre "Uzmi račun i pobedi"

Printscreen/RTS

Vesti

Nagrade nisu samo stanovi: Evo kada je prvo izvlačenje igre "Uzmi račun i pobedi"

Prvo izvlačenje u nagradnoj igri Uzmi račun i pobedi biće održano na jesen 2025. godine uz prenos uživo na Prvom programu Radio televizije Srbije.

Biće emitovano ukupno pet emisija, od kojih će u svakoj biti izvučeno tri dobitnika: dva dobitnika automobila i jedan dobitnik stanova.  

Svrha nagradne igre, čiji je pokretač Vlada Republike Srbije, jeste podizanje svesti građana i privrednih subjekata o suzbijanju sive ekonomije, jačanje poreske kulture i motivacije za poštovanje propisa, kao i podsticanje bezgotovinskog plaćanja, jednog od instrumenata u borbi protiv sive ekonomije.

Za učešće u nagradnoj igri, potrebna je registracija putem mobilne aplikacije "Uzmi račun i pobedi", koja je besplatna za preuzimanje u Google Play i Apple prodavnicama.

Pravo učešća u nagradnoj igri imaju sva punoletna lica sa prebivalištem ili boravištem na teritoriji Republike Srbije koji za učešće u nagradnoj igri mogu da unose sve fiskalne račune koji su izdati od 1. januara 2025. godine, skeniranjem QP koda na fiskalnom računu ili ručnim unosom PFR broja i vremena računa.

Foto: Printscreen/RTS

 

Unosom u aplikaciju, svaki fiskalni račun dobija jedinstveni kod, a ukoliko je na računu zabeležen bezgotovinski način plaćanja (karticom, instant i dr.), dobija se i još jedan, dodatni kod. Svi dodeljeni kodovi ravnopravno učestvuju u javnim izvlačenjima.

Za nagradnu igru "Uzmi račun i pobedi“ do sada je registrovano više od 368.000 naloga, dok je poslato 116.944.323 računa i 142.316.511 jedinstvenih kodova.

 



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Žao im jagnjića, pa bi da kolju Vučića! Jezive blokaderske poruke - predsedniku prete smrću (FOTO)
Politika

Žao im jagnjića, pa bi da kolju Vučića! Jezive blokaderske poruke - predsedniku prete smrću (FOTO)

Blokaderi ovih dana pokazuju brigu o životinjama, koju mnogi ocenjuju kao iskarikiranu. Takve reakcije izazvala je akcija uklanjanja transparenta "Srbija pobeđuje" sa Palate Albanija, za koju su tvrdili da je sprovedena kako bi se zaštitila bela čiope, zaštićena vrsta ptice. Ipak, brojni komentari na društvenim mrežama sugerišu da je pravi motiv bila netrpeljivost prema poruci ispisanoj na bilobordu.

31.05.2026

17:40

TV

JOŠ TV VESTI

Hronika

Dan MUP i Dan policije: Položen lovorov venac na Spomen-obeležje u Novom Beogradu (FOTO)
Hronika

Dan MUP i Dan policije: Položen lovorov venac na Spomen-obeležje u Novom Beogradu (FOTO)

Povodom obeležavanja Dana Ministarstva unutrašnjih poslova, slave Ministarstva i Dana policije, potpredsednik Vlade Republike Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić jutros je, u pratnji direktora policije Dragana Vasiljevića, položio lovorov venac na Spomen-obeležje u Novom Beogradu, u znak sećanja na policijske službenike koji su dali svoje živote čuvajući mir i bezbednost građana Srbije.

31.05.2026

11:44

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Narodno pozorište Timočke Krajine "Zoran Radmilović" osvojilo Gran pri za predstavu "Čehovljeva soba – sezona prva" na Festivalu ruske klasike u Podmoskovlju
Kultura

Narodno pozorište Timočke Krajine "Zoran Radmilović" osvojilo Gran pri za predstavu "Čehovljeva soba – sezona prva" na Festivalu ruske klasike u Podmoskovlju

Narodno pozorište Timočke krajine "Zoran Radmilović" iz Zaječara ostvarilo je veliki međunarodni uspeh osvajanjem Gran prija za najbolju predstavu na 30. Festivalu ruske klasike, koji je danas završen u gradu Lobnja, nadomak Moskve, za predstavu "Čehovljeva soba – sezona prva" u režiji Nikole Zavišića.

29.05.2026

19:12

Magazin

Džet set