Ministarstvo finansija Sjedinjenih Američkih Država (SAD) odložilo je, po šesti put, primenu sankcija Naftnoj industriji Srbije (NIS), ovog puta do 26. septembra, saznaje Tanjug.
Kompanija NIS podnela je prošle nedelje Ministarstvu finansija SAD novi zahtev za izdavanje posebne licence kojom se odlaže puna primena sankcija i omogućava nastavak operativnog rada kompanije i posle 27. avgusta, kada ističe rok predviđen prethodnom licencom.
- Zahtev za odlaganje sankcija je podnet u četvrtak. Prethodno je pet puta odlagana puna primena sankcija prema kompaniji NIS na osnovu izdatih posebnih licenci Kancelarije za kontrolu stranih sredstava (Office of Foreign Assets Control - OFAC) pri Ministarstvu finansija Sjedinjenih Američkih Država. Kompanija NIS uputila je 14. marta Ministarstvu finansija SAD i zahtev za uklanjanje sa SDN liste (Specially Designated Nationals), što predstavlja kompleksan i dugotrajan proces - navodi se u saopštenju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je gostujući na TV Prva da se nada da bi pre kraja septembra mogao da bude završen posao oko kupoprodaje ruskog udela u Naftnoj industriji Srbije (NIS).
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je gostujući na TV Prva da se nada da bi pre kraja septembra mogao da bude završen posao oko kupoprodaje ruskog udela u Naftnoj industriji Srbije (NIS).
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić brutalno je razotkrio višedecenijsku podlu strategiju kojom se planski pokušava razbiti, ponižavati i pokoriti srpski nacionalni korpus!
Ustaška besramnost nema granica! Hrvatski istoričar Ante Nazor bez trunke srama izgovorio monstruozne tvrdnje gde je optužio proterane Srbe da su sami organizovali sopstveno čišćenje i bežanje sa ognjišta, dok je krvavu akciju Oluja i odnos prema civilima licemerno nazvao korektnim!
Tajkunski Danas, autošovinistička medijska trovačnica, ponovo je dokazala da će dati prostor svakom antisrpskom huškaču da napada Srbiju i pljuje srpske žrtve.
Novinarka tajunskog lista Danas Jelka Jovanović i voditelj tajkunske televizije Nova S - demonstrirali su nezapamćen nivo očaja i licemerja, priznavši da od njihovih političkih maštarija nema ništa.
Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović istakla je danas da Srbija ima obavezu da bez oklevanja i bez kompleksa, štiti istinu o stradanju svog naroda.
Pripadnici nadležnih službi, po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, lišili su slobode osumnjičenog M. M. zbog sumnje da je izvršio produženo krivično delo zloupotreba položaja odgovornog lica.
Ubistvo Gorana Veličkovića Goksija (33) ostalo je zabeleženo kao jedan od najsvirepijih i najdetaljnije pripremanih zločina klana Veljka Belivuka i Marka Miljkovića. Prema navodima optužnice Tužilaštva za organizovani kriminal, Veličković je 3. avgusta 2020. godine namamljeni na prevaru u najužem centru Beograda, prevezen u takozvanu "klanicu" u Ritopeku, gde je brutalno mučen i likvidiran.
Izraelski ministar odbrane Izrael Kac smenio je komandanta Centralne komande izraelskih odbrambenih snaga (IDGF), generala Avija Baluta, nakon spora izazvanog odlukom tog oficira da jednom izraelskom naseljeniku osumnjičenom za napade na Palestince.
Teheran ima dokaze da je napad ukrajinskih Oružanih snaga na iranski brod u Kaspijskom moru bio nameran, uprkos uveravanjima Kijeva, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova Islamske Republike.
Više od 60.000 ljudi dobilo je naređenje za evakuaciju zbog šumskih požara koji ugrožavaju grad Spokejn u američkoj saveznoj državi Vašington, saopštili su u nedelju lokalni zvaničnici.
Glumac Dragiša Milojković, koga će publika zauvek pamtiti kao Milutina iz serije "Seljaci", biće sahranjen u utorak, 4. avgusta, na Gradskom groblju u Jagodini.
Netfliks se suočava sa tužbom od 105 miliona dolara nakon što je iz njihovih kancelarija u Los Anđelesu ukraden eksterni hard-disk sa još neobjavljenim ratnim trilerom "Fortitude", u kom glavnu ulogu tumači Nikolas Kejdž.
Holivudski veteran Robert Redford (88) ispričao je jednom prilikom kontroverzne detalje iz snimanja legendarnog filma "The Way We Were" (1973) u kojem je glumio zajedno sa Barbrom Strejsend (82).
Ulazak Meseca u znak Ovna 2. avgusta, prema astrološkim tumačenjima, donosi snažnu energiju za akciju, a pet horoskopskih znakova moglo bi da očekuje važne vesti, nove prilike i dugo priželjkivane preokrete.
Nagli skok u reku, jezero ili more tokom velikih vrućina može izazvati takozvani hladni šok, iznenadnu reakciju organizma koja povećava rizik od utapanja, čak i kada voda nije ledena.
Ćerka Suzane Mančić Teodora porodila se i na svet donela sina Mijata sa suprugom generalom Miroslavom Talijanom koji iza sebe ima impresivnu biografiju.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.