U ovom delu Srbije najduže žive žene: Objavljen najnoviji demografski izveštaj
Podeli vest
Životni vek u Srbiji skratio se u odnosu na poslednji izveštaj, pa se sa 76,3 godine spustio na 76, podaci su Instituta "Batut".
"Pokazuje se da se sa 76,3 u 2023. očekivano ukupno trajanje života prošle godine smanjilo na 76 godina. U Srbiji se u proseku živi 76 godina, što je oko pet godina kraće od proseka u Evropskoj uniji gde je 81,4 godine", navodi se u godišnjaku Instituta "Batut".
Srbija je za 11 godina ostala bez 660 hiljada stanovnika, a svake godine u proseku izgubi grad veličine Kikinde. Ove godine rođeno je 1.500 beba manje nego u istom periodu prošle godine
Gost "Info jutra" bio je Aleksandar Šešelj, podpredsednik SRS. On je komentarisao reči Zravka Ponoša koji je planiranje porodice i demokratsku obnovu uporedio sa parenjem pingvina.
- Muškarci žive 73,7 godina, a žene 78,4 godina. Kao i 2023. i prošle godine najduže se u proseku živelo u Zlatiborskom okrugu - 77,1 godina, u kojem muškarci žive 74,9, godina a žene 79,3. Dok je severnobanatski okrug zadržao status okruga u kojem je trajanje života najkraće. Podaci za prošlu godinu pokazuju i gde najduže žive muškarci a gde žene. Najduže žive muškarci u opštini Bujanovac - 76,6 godina, a najduži životni vek žena je u Sevojnu i to 82,3 godine - pokazuju najnoviji podaci.
Prema objašnjenju u izveštaju godišnjaku na duži životni vek utiču klimatski uslovi, priroda, životni stil i društvene navike, domaća hrana, zdravstveni turizam, manje stresa, ali i manja urbana koncentracija.
U Srbiji je prošle godine rođeno 520 beba više nego godinu dana ranije! Podaci Zavoda za statistiku pokazuju da je u 2022. rođeno ukupno 62.700 dece, dok je 2021. godine bilo 62.180 novorođenih.
Na planeti Zemlji će se 15. novembra roditi osmomilijarditi stanovnik. Danica Šantić demograf, profesorka na Geografskom fakultetu ističe da je to najbrži rast stanovništa u istoriji Zemlje
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Srbija je za 11 godina ostala bez 660 hiljada stanovnika, a svake godine u proseku izgubi grad veličine Kikinde. Ove godine rođeno je 1.500 beba manje nego u istom periodu prošle godine
Ruski predsednik Vladimir Putin obratio se javnosti danas u Moskvi u okviru velike godišnje konferencije sa pitanjima građana i medija. Govorio je o ratu u Ukrajini, odnosima sa Zapadom i ključnim unutrašnjim pitanjima.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić obratila se danas javnosti Srbije nakon što su 4 člana Regulatornog tela za elektronske medije (REM) podneli ostavke.
Zakon o ovlašćenjima za nacionalnu odbranu, koji je potpisao predsednik SAD Donald Tramp, ne ometa buduće pokretanje strateškog dijaloga sa Srbijom, jer ne sadrži pravno obavezujući jezik kojim se takav proces zahteva i ne vrši pritisak na Srbiju, niti pravno obavezuje na priznanje Kosova, saopštila je večeras Pupin inicijativa u osvrtu na usvojeni akt i komentare koji su usledili.
Sudija Apelacionog suda u Beogradu Milimir Lukić, koji je bio jedan od govornika na skupu blokaderskih sudija i tužilaca 7. decembra ispred Ustavnog suda u Beogradu, studirao je punih sedam godina u Prištini i fakultet završio sa prosečnom ocenom 6,07.
Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije najoštrije osuđuje odluku Komonvelta Bahama da prizna jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova, kojom je grubo i svesno narušen međunarodnopravni poredak utemeljen na Povelji Ujedinjenih nacija, upravo u godini u kojoj se obeležava 80 godina od njenog usvajanja.
Mađarski premijer Viktor Orban zagrmeo je kako je "Srbija ključna zemlja za odbranu Evrope", što je izjava koju nikada nećete ni čuti ni videti na tajkunskoj N1.
U mestu Crkvine, na regionalnom putu Tutin – Novi Pazar, oko 19 sati dogodila se teška saobraćajna nesreća u kojoj je došlo do prevrtanja putničkog automobila.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Pančevu, u saradnji sa UKP, pod nadzorom Osnovnog javnog tužilaštva, uhapsili su dve osobe koje su osumnjičene da su prodavale prerađeno svinjsko meso zaraženo parazitom "Trichinela spiralis suis", a za obojucu je večeras određen pritvor do 30 dana.
Gotovo 13 kilograma kokaina zaplenjeno je u sredu, 17. decembra, na graničnom prelazu Karasovići, a uhapšen je 56-godišnji albanski državljanin koji je drogu pokušao da prokrijumčari iz Republike Hrvatske ka Albaniji, piše Večernji.
Poruke sa kriptovane aplikacije Skaj ukazuju na to da je Radoje Zvicer tvrdio da zna ko je naručio ubistvo Jevrema Brkovića, koji je u napadu brutalno pretučen, a njegov pratilac Srđan Vojičić ubijen.
Kina je otkrila svoje prvo podmorsko nalazište zlata, ispod dna Žutog mora, najveće u Aziji, kod poluostrva Đijaodong u provinciji Šandong, piše hongkonški list Saut čajna morning post.
Tvrdnje da Rusija namerava da napadne Evropu su gluposti koje služe da bi Rusija izgledala kao neprijatelj, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin na godišnjoj konferenciji za novinare.
Američki predsednik Donald Tramp se bacio na praznično preuređenje Bele kuće, postavivši nove pločice ispod portreta bivših predsednika na takozvanoj „Predsedničkoj stazi slavnih“.
General Jovan Milanović rekao je da snimanje serije "Moj rođak sa sela" nije nastavljeno jer je smetalo tadašnjem državnom vrhu naše zemlje i bivšoj Haškoj tužiteljki Karli del Ponte.
Muzej afričke umetnosti u Beogradu poziva ljubitelje avanture i putopisne literature na razgovor o knjizi "U srcu Afrike - Ekspedicija Kragujevac-Kilimandžaro 1975", autora Milana Rakočevića. Događaj će se održati u ponedeljak, 22. decembra u 18 časova.
Ako ste u braku sa Lavom, zvezde vas guraju u najintenzivniji emotivni period do sada – ali uz pravi pristup, kriza može postati snažnija strast umesto razlaza.
Pevačica Marija Šerifović snimila je sina Maria dok peva, a na sve je odreagovala pevačica Verica Šerifović koja je sigurna da će njen unuk naslediti talenat za muziku.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar