• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

16.10.2025

16:47

Siniša Mali se obratio iz Vašingtona: Govorio o sankcijama NIS-u

Tanjug/Miloš Milojević

Vesti

Siniša Mali se obratio iz Vašingtona: Govorio o sankcijama NIS-u

Podeli vest

Prvi podpredsednik vlade i ministar finansija Siniša mali obratio se javnosti danas iz Vašingtona gde učestvuje na godišnjem zasedanju MMF i Svetske banke.

Kako je ministar Mali istakao, naša zemlja je dobila potvrdu 125. zemlje za učešće na specijalizovanoj izložbi Ekspo u Beogradu.

Naš Ekspo će biti ubedljivo najmasovnija specijalizovana svetska izložba ikada.

- I to je velika čast za nas, velika naša razvojna šansa - poručio je Mali novinarima u Vašingtonu gde učestvuje na godišnjem zasedanju MMF i Svetske banke.

Ministar Mali dodaje da je velika neizvesnost oko rada Naftne industrije Srbije i da će danas u Vašingtonu imati razgovore sa  investitorima u naše hartije od vrednosti i da će to biti jedno od glavnih pitanja, ali da smatra da iako je to sada veliki problem možda predstavlja šansu za još brži rast i veće investicije u naš energetski sektor.

- Neizvesnost je velika, pogotovo, kao što znate, oko NIS-a i svima je to nekako pitanje i mi ćemo tokom današnjeg dana imati razgovore sa velikim brojem investitora u naše državne hartije od vrednosti i očekujem da upravo to bude pitanje - rekao je Mali.

Ministar podseća da se predsednik Srbije Aleksandar Vučić u ponedeljak video sa čelnicima Gaspromnjefta u Beogradu, kao i da je u utorak i sredu u poseti našoj zemlji bila i predsednica Evropske komisije Ursula von der Lajen.

- Tako da gledamo da pronađemo najbolje rešenje. Interesantno, ja sam rekao da jeste veliki problem, ali je na neki način možda to i šansa za još brži rast i razvoj i veće investicije u naš energijski sektor, što omogućava više i brže stope rasta u budućnosti - naglasio je Mali.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari
Svi komentari
Milica Milicic

pre 2 meseca

Podrška državi na realizaciji EXPO-a.

Zlatko

pre 2 meseca

Investicije su ono što Srbija uvek priželjkuje, ako bi bilo moguće da se sad to desi u sektoru energetika, to bi bila odlična vest. šansa za još brži rast, napredak Srbije.

Zlatko

pre 2 meseca

Investicije su ono što Srbija uvek priželjkuje, ako bi bilo moguće da se sad to desi u sektoru energetika, to bi bila odlična vest. šansa za još brži rast, napredak Srbije.

Gogi

pre 2 meseca

Vučić i Mali ponovo rame uz rame, i kad je teško – ozbiljan tim koji ne beži od izazova

Dane

pre 2 meseca

Dok drugi šire paniku, Mali smireno objašnjava – Srbija ima plan i partnere. To je razlika između odgovornih i populista

Nina

pre 2 meseca

Situacija sa NIS-om i sankcijama svakako jeste izazovna, ali upravo to pokazuje koliko je proaktivan pristup važan. Dok drugi bi se povukli i paničili, Ministar Mali koristi priliku da razgovara sa investitorima u Vašingtonu i traži načine za dodatna ulaganja

Strahinja

pre 2 meseca

Država pokazuje da je sposobna da ga iskoristi za privlačenje kapitala i unapređenje sektora. Stabilnost i razvoj dolaze kroz racionalne odluke i međunarodne pregovore, a ne kroz paniku i nasumične reakcije.

Mateja

pre 2 meseca

Investitori koji učestvuju u razgovorima vide da Srbija ima jasnu viziju i spremnost da zaštiti svoje energetske resurse, što povećava poverenje i otvara prostor za nove investicije. Ovo nije samo krizno upravljanje – ovo je pretvaranje izazova u šansu za dugoročni razvoj.

Gaga

pre 2 meseca

Dobro je što se razmišlja dugoročno — svaka kriza može biti šansa ako se pametno iskoristi.

Mira

pre 2 meseca

Pametno rečeno – problem može da se pretvori u priliku za napredak.

Boba

pre 2 meseca

Srbija sve više postaje ozbiljan igrač na svetskoj sceni, a ovo je dokaz.

Sida

pre 2 meseca

Siniša Mali ima lepe vesti iz Vašingotona za našu državu.

Avram

pre 2 meseca

Opozicija kritikuje, ali Mali radi odgovorno i savesno.

Nina

pre 2 meseca

Ko voli Srbiju, vidi da ministar daje maksimum za državu.

Anamarija

pre 2 meseca

Neizvjesnost ne znači nesposobnost, već izazov koji Mali rješava.

Anita

pre 2 meseca

Ministar radi transparentno i po zakonu, što se rijetko ističe.

Aleksandar

pre 2 meseca

Srbija treba ljude poput Malog koji razmišljaju o budućnosti zemlje.

Jovana

pre 2 meseca

Trud i rad Ministra Malog su zaista u interesu svih građana.

Politika

Alternativno tumačenje Trampovog zakona: Ima li mesta za strateški dijalog SAD i Srbije?!
Politika

Alternativno tumačenje Trampovog zakona: Ima li mesta za strateški dijalog SAD i Srbije?!

Zakon o ovlašćenjima za nacionalnu odbranu, koji je potpisao predsednik SAD Donald Tramp, ne ometa buduće pokretanje strateškog dijaloga sa Srbijom, jer ne sadrži pravno obavezujući jezik kojim se takav proces zahteva i ne vrši pritisak na Srbiju, niti pravno obavezuje na priznanje Kosova, saopštila je večeras Pupin inicijativa u osvrtu na usvojeni akt i komentare koji su usledili.

19.12.2025

22:58

Hronika

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set