Usijale se mreže: Dečak ljutito odbrusio roditeljima - Sada moli za pomoć (ANKETA)
Podeli vest
Na društvenim mrežama pokrenuta je polemika nakon što je četrnaestogodišnji dečak otkrio da roditelji planiraju da mu oduzmu novac koji će dobiti za rođendan, iako se on s tim ne slaže.
Naime, svoj problem podelio je na "Reditu", ističući da to smatra nepravednim, jer svi njegovi prijatelji mogu da zadrže novac koji dobiju za rođendan.
Proslave 18. rođendana nekada su bile skromne, uz simbolične poklone poput nakita ili nešto malo novca, dok je danas standard takav da se bez 200 evra u koverti i ne kreće od kuće.
Sve više roditelja u Srbiji ima listu instrukcija šta je dozvoljeno, a šta strogo zabranjeno doneti detetu na rođendan.
30.09.2025
09:45
- Imam 14 godina i uskoro slavim 15. rođendan, imao sam razgovor sa ocem, i on misli da je u redu da mi uzme novac koji dobijem kao poklon. Ja smatram da to nije u redu, zato što svim mojim prijateljima ostane novac od rođendana, došli smo do dogovora da postavim ovo ovde i da čujemo vaše mišljenje, gledajući statistiku će moj otac zaključiti da li ću ja dobiti pare od rođendana - napisao je dečak na "Reditu".
Rođendanski pokloni i novac često su prvi susreti tinejdžera sa odgovornim raspolaganjem sopstvenim finansijama. Za mnoge, to je prilika da nauče kako da štede, troše ili planiraju veće kupovine, dok roditelji u tom periodu nastoje da ih postepeno uvedu u svet finansijske odgovornosti.
Ipak, objava dečaka za kratko vreme privukla je na stotine komentara, a korisnici su se podelili u dva tabora.
Na društvenim mrežama povela se polemika oko toga koliko muškarci treba da potroše na poklon za rođendan svoje lepše polovine. I dok su neki tvrdili da je dovoljan samo mali znak pažnje, drugi se nisu baš složili.
Jedni su stali na stranu dečaka, ističući da bi trebalo da ima pravo da raspolaže svojim poklonima i novcem koji je njemu namenjen, dok su drugi podržali oca, smatrajući da je u tim godinama još rano za potpunu finansijsku slobodu.
- "Zašto bi ti uzimao novac? To si ti dobio za rođendan i tvoje su…Ajde da imaš 10 ali ne 15"..."I da imaš deset treba da ti ostanu"..."Može uvek priča biti malo drugačija, nekad u tim mlađim dobima možda roditelji nemaju para. ali im je opet krivo da ne naprave proslavu da se dete ne bi osećalo otuđeno, pa prosto moraju da uzmu to što smo dobili, za svakodnevne troškove"..."Evo ja imam dete sličnih godina, ne uzimam mu novac ali ga ubedim da potroši na nešto bitno - bajs, monitor, telefon i slično" - glasili su samo neki od komentara.
Nas zanima šta vi mislite? Da li je ponašanje roditelja u ovakvim situacijama u redu?
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Proslave 18. rođendana nekada su bile skromne, uz simbolične poklone poput nakita ili nešto malo novca, dok je danas standard takav da se bez 200 evra u koverti i ne kreće od kuće.
Indijska kompanija Reliance Industries, vlasnik najvećeg rafinerijskog kompleksa na planeti, obnovila je kupovinu ruske sirove nafte nakon kratkog zastoja.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da su izbori za prištinski parlament koji se održavaju 28. decembra od presudnog značaja za opstanak srpskog naroda na Kosovu i Metohiji i pozvao sve Srbe da podrže Srpsku listu.
Danica Vučenić, udarna pesnica tajkunske, antisrpske televizije N1 koja već duže od godinu dana otvoreno podržava rušenje Srbije na ulicama, sada je u programu uživo patosirala blokadere.
Ministar pravde Nenad Vujić oglasio se povodom postupanja predsednika Visokog saveta tužilaštva (VST) Branka Stamenkovića, istakavši kako to predstavlja otvoreno kršenje Zakona i Poslovnika o radu VST i nedopustiv čin institucionalne samovolje.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave saobraćajne policije, danas oko 15 časova, na državnom putu Beograd - Čačak, presretačem su zaustavili pedesetčetvorogodišnjeg R.M. koji je vozilom "pežo 206" za samo dva minuta u više navrata izvršio preticanje ukupno šest vozila preko uzdužne neisprekidane linije čineći prekršaj nasilničke vožnje, a zatim se kretao brzinom od 107 kilometara na čas, na delu puta gde je ograničenje brzine 60 kilometara na čas.
Na deonici zlatiborske magistrale, u ataru sela Draglica, večeras je došlo do saobraćajne nezgode, u kojoj su, prema našim saznanjima, učestvovala dva automobila.
Na društvenim mrežama pojavio se snimak gde se predsednik Burkine Faso Ibrahim Traore na poseban način pozdravio sa predsednikom Rusije Vladimirom Putinom u odnosu na druge važne ličnosti, koji je privukao veliku pažnju javnosti.
Iako danas u svetu besni više sukoba nego ikad od Drugog svetskog rata, na Filipinima postoji tradicija božićnog primirja u najdugotrajnijoj komunističkoj pobuni na svetu.
Diskusija o seriji "Tvrđava" održana je juče, a u razgovoru su učestvovali autori i saradnici jednog od najzapaženijih domaćih televizijskih ostvarenja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar