Tokom dana očekuje se osetno hladnije vreme propraćeno kišom, a tokom noći očekuje se i sneg!
Danas će biti pretežno oblačno i hladnije, ujutro i pre podne mestimično s kišom, a posle podne i uveče kiša se očekuje uglavnom u južnim i jugoistočnim, a u toku noći ponegde i u centralnim krajevima, navodi se u prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
Duvaće umeren zapadni i severozapadni vetar, a na jugu ujutro i pre podne južni i jugozapadni vetar, posle podne u slabljenju.
Jutarnja temperatura će biti od 3 do 11 stepeni, najviša dnevna od 7 stepeni na severu do 14 na jugoistoku.
U toku noći očekuje se da će temperatura biti u daljem padu, pa se na zapadu i jugozapadu, kao i u planinskim predelima južne Srbije, očekuje sneg.
Foto: Vremeradar.rs
Padavine u Srbiji danas
Vreme u Beogradu
U Beogradu će biti pretežno oblačno i hladnije, ujutro i delom pre podne s kišom uz umeren zapadni i severozapadni vetar, koji će posle podne biti u slabljenju.
Temperatura u toku dana će biti bez većeg kolebanja, od 6 do 8 stepeni, uveče u daljem padu.
Vreme narednih dana
U četvrtak i petak uslediće oblačno i hladnije vreme, mestimično s kišom, u brdsko-planinskim predelima sa snegom uz formiranje snežnog pokrivača.
Susnežica i sneg se očekuju ponegde i u nižim predelima zapadne, centralne i južne Srbije uz lokalno formiranje manjeg snežnog pokrivača.
Foto: Vremeradar.rs
Padavine u petak
Najmanje padavina se očekuje na severu, gde će u četvrtak biti uglavnom suvo.
U subotu će uslediti postepeni prestanak padavina.
Od nedelje će biti uglavnom suvo uz delimično razvedravanje i postepeni porast temperature.
Do kraja novembra očekuje nas oblačno i hladnije vreme, propraćeno padavinama, koje će usloviti pad temperature i sneg u gradovima, a prema najavama meteorologa sledi nam najhladniji period uz mnogo ledenih dana.
Meteorolog Ivan Ristić ističe da nas očekuje osveženje sa kišom, pljuskovima i grmljavinom uz pad temperature, a nakon njega možemo očekivati još jedan nalet vrućina.
Republički hidrometeorološki zavod Srbije najavio je da će u toku večeri i noći u većem delu zemlje biti pretežno vedro, a samo na severu Vojvodine, uz lokalni razvoj oblačnosti, moguća je retka pojava kratkotrajne kiše ili pljuska.
U Srbiji je u 12:00 sati najtoplije u Somboru, gde je izmereno 37 stepeni, a najsvežije na Kopaoniku gde je izmeren 21 stepen, ukazuju podaci Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije.
Prema vremenskoj prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda, u Beogradu se u narednih sedam dana očekuje stabilno, sunčano i veoma toplo letnje vreme.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Do kraja novembra očekuje nas oblačno i hladnije vreme, propraćeno padavinama, koje će usloviti pad temperature i sneg u gradovima, a prema najavama meteorologa sledi nam najhladniji period uz mnogo ledenih dana.
Gledalačko obaveštajna služba Informera (GOSI) došla je do novog snimka blokaderskog sastanka koji je održan u jednoj kafani u Novom Sadu, a koji svedoče o totalnom rasulu u blokaderskom pokretu.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski otkrio je jedan od konkretnih modela prekida vatre o kojem Kijev razgovara sa Sjedinjenim Američkim Državama i evropskim partnerima.
Sava Manojlović i njegova nevladina organizacija "Kreni-promeni" konačno su potpuno razotkriveni pred javnošću nakon što su na svetlo dana izašli podaci o njihovim glavnim finansijerima!
Dežurni autošovinisti, blokaderi i lažna takozvana "elita" još jednom su pokazali koliko mrze sopstveni narod i zemlju u kojoj žive, kada je predvodnica blokaderskog besmisla i ozloglašena opoziciona aktivistkinja Vesna Pešić ogolila do koske rasističke i sramne stavove koje krugovi oko blokadera godinama kriju iza lažne brige za društvo.
Među glumcima postoje ljudi koji apsolutno podržavaju predsednika Srbije Aleksandra Vučića, a to smo mogli da vidimo i na primeru poznatog glumca Predraga Smiljkovića, čuvenog Tihomira Stojkovića - Tika Špic, iz poznate serije "Porodično blago".
U redovima blokadera zavladala je neviđena panika i rasulo.Na društvenim mrežama izbio je opšti rat porukama, dok pristalice opozicionih opcija u potpunom očaju i beznađu masovno napadaju i prozivaju svoje lidere, shvatajući da gube tlo pod nogama.
Da će mesta na blokaderskoj listi biti rezervisana samo za prevejane opozicione političare, kriminalce i najveće prevarante bilo je svima jasno od samog početka.
Bivši saborci na Exatlon poligonu, a sada voditelji najvećeg sportskog rijalitija Tijana Jović i Aleksa Erski razgovarali su o njegovoj ulozi u novoj sezoni.
Voditelji druge sezone Exatlona Tijana Jović i Aleksa Erski mnoge su nasmejali simpatičnim i opuštenim razgovorom, koji je već na samom početku nagovestio sjajnu atmosferu i odličnu energiju među njima.
Pred početak druge sezone najvećeg sportskog rijalitija Exatlon, pobednica prve sezone Nevena Petrović sa novinarkom Informera Jelenom Dimitrijević u otvorenom razgovoru otkrila sve o iskustvu koje joj je promenilo život.
Policija u Nišu, po nalogu Višeg javnog tužilaštva iz tog grada, uhapsila je A. S. (22) iz okoline Inđije, zbog sumnje da je htela da prokrijumčari drogu u niški zatvor.
Beogradska policija uhapsila je taksistu N. B. (45) u noći između petka i subote, nakon što je tokom rutinske kontrole u njegovom automobilu pronađen opasan arsenal oružja.
Ruske Vazdušno-kosmičke snage izvele su snažne napade na položaje ukrajinskih oružanih snaga koristeći bombe FAB-1500 i FAB-500, saopštilo je rusko Ministarstvo odbrane.
Jurij Ušakov, pomoćnik predsednika Rusije Vladimira Putina, izjavio je za novinara Pavela Zarubina da je moguć susret Vladimira Putina i američkog predsednika Donalda Trampa na predstojećem samitu APEK u Kini u novembru.
Nekoliko dana nakon iznenadne i tragične smrti glumice Hejden Penetijer u 36. godini, u javnost isplivavaju sve mračniji detalji o tome šta se zapravo dogodilo u njenim poslednjim satima.
Pitanje koje već godinama potresa svetsku filmsku scenu je ko će naslediti Danijela Krejga i obući odelo najpoznatijeg tajnog agenta na svetu, po svemu sudeći dobija svoj epilog.
Klavir i mikrofon koje je koristio Fredi Merkjuri, kao i rane verzije njegovih pesama, mogli bi na aukciji u oktobru dostići cenu od nekoliko stotina hiljada evra.
Jedan od najvećih špijuna svih vremena, dvostruki agent Duško Popov koji je tokom Drugog svetskog rata uživao poverenje i Nemaca i Britanaca, živi i dalje, u banatskom selu Novo Miloševo, u Muzeju "Žeravica".
Isečena lubenica je jedno od najlepših letnjih osveženja, ali nakon sečenja zahteva pravilno čuvanje, a evo koliko je vremena sme da stoji u frižideru.
TikTok i njegova matična kompanija ByteDance postigli su dogovor sa Ministarstvom pravde SAD o nagodbi u slučaju u kojem su bili optuženi za kršenje zakona o zaštiti privatnosti dece na internetu, poznatog kao COPPA. Ministarstvo pravde saopštilo je da je reč o jednom od najvećih poravnanja do sada u slučajevima koji se odnose na ovaj zakon.
Ljubav prema preplanulom tenu ne jenjava, naročito tokom letnjih meseci, a stručnjaci su otkrili koje namirnice trebamo češće da jedemo da bi je zaštitili od oštećenja.
Mleveni paradajz je veoma jednostavan način da se sačuva ukus svežeg paradajza za zimu. Međutim, nakon nekoliko dana često se može primetiti da se sadržaj u tegli ili flaši razdvojio na dva dela, a evo kako da to izbegnete.
Pevačica Andreana Čekić danas proslavlja 42. rođendan i tom prilikom dobila je bezbroj čestitki, ali ona najemotivnija je usledila od kuma i kolege Darka Lazića.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.