"Dunav osiguranje" i "Dunav RE" zajedno sa osnovcima u akciji Šumskog karavana: Posađeno 50 stabala omorike i usađena briga o zaštiti životne sredine
Podeli vest
U dvorištu OŠ „Duško Radović“ na Novom Beogradu, predstavnici kompanija „Dunav osiguranje“ i „Dunav RE“ posadili su zajedno s đacima u okviru akcije Šumskog karavana 50 stabala Pančićeve omorike.
- Ovaj deo godine, specifičan sam po sebi, naročito volimo i unapred mu se radujemo i zbog sada već tradicionalnog učešća u akciji sadnje Pančićeve omorike u školskim dvorištima širom Srbije. Ako bismo odabrali nešto što nas izdvaja u našem radu, sigurno bismo se opredelili za međunarodno iskustvo. I tu je važno istaći da se istovremeno trudimo da svojim zalaganjem negujemo sigurnost i autentičnost našeg domaćeg okruženja uz vođenje najboljom praksom iz inostranstva. U akciji Šumskog karavana prepoznali smo i jedno i drugo kao zajedničke vrednosti. Uvereni smo u viziju koju smo u „Dunavu Re“ definisali. Oslonjeni na aktivnosti u sadašnjosti, gledamo u budućnost, a sve sa željom da živimo i stvaramo u sigurnom okruženju koje je nemoguće ostvariti bez brige o ekologiji, kao i zdravog odrastanja naše dece – naveo je Vladimir Uzelac, predsednik IO kompanije „Dunav RE“.
U okviru projekta „Prijatelj od detinjstva“, Kompanija „Dunav osiguranje“ kao dugogodišnji partner Sportskih igara mladih (SIM) posetila je tri osnovne škole u Beogradu i tradicionalno uručila stipendije deci koja su svojim kvalitetom, rezultatima i pristupom igri na najbolji mogući način promovisala sportske vrednosti.
Kompanija „Dunav osiguranje“ predstavila je na Četvrtom međunarodnom sajmu „Wine Vision by Open Balkan 2025“ specijalizovani paket osiguranja namenjen destilerijama i vinarijama, koji na jednom mestu objedinjuje zaštitu celokupnog ciklusa proizvodnje.
24.11.2025
16:20
Foto: Pakt studio
Vladimir Uzelac, predsednik Izvršnog odbora „Dunav RE“
Informisanje i finansijska edukacija građana ključni za razvoj kulture štednje.
13.11.2025
15:21
Izbor Pančićeve omorike za sadnju nije slučajan budući da je u pitanju ugrožena vrsta, ali i autohtona srpska sorta koju karakteriše lep i graciozan izgled koji će krasiti školska dvorišta. Razvijene sadnice visine od 1,5 do 2 m uz sistem održavanja u saradnji sa osnovnim školama izdvajaju akciju „Šumskog karavana“ i predstavljaju garanciju uspeha pošumljavanja.
– Kompanija „Dunav osiguranje“ je tokom svog postojanja, koje traje duže od pola veka, uvek nastojala da pruži podršku i bude oslonac pojedincima i institucijama u društveno odgovornim aktivnostima. Sadnja Pančićeve omorike zajedno sa školarcima iz OŠ „Duško Radović“ novo je iskustvo i pravo zadovoljstvo. U duhu slogana naše kompanije je i ideja da uspostavljamo, a potom i negujemo prijateljstva. Prijateljstva stečena u detinjstvu upravo su ona najčvršća koja su kasnije tokom života zaslužna za mnoge blagodati.
Foto: Pakt studio
Inženjeri šumarstva u misiji edukacije na temu ekologije
Zato nas raduje što se u ovoj akciji deca simbolično povezuju s prirodom, prvo sadnjom, brigom i učenjem o stablima omorike, a onda i kroz to što će rasti i razvijati se zajedno.
- Uvereni smo da znanje i osećaj odgovornosti koji se na takav način prenosi budućim generacijama doprinosi očuvanju životne sredine i postavlja čvrste korene održive budućnosti – izjavio je Novak Ušćumlić, direktor Direkcije za osiguranje Kompanije „Dunav osiguranje“.
Foto: Pakt studio
Novak Ušćumlić -u ovoj akciji deca se simbolično povezuju s prirodom
U organizovanju akcija pošumljavanja, sadnjom upravljaju iskusni šumarski inženjeri. Zahvaljujući njima, edukacijom su obuhvaćena deca uzrasta od prvog do četvrtog razreda budući da su analizom utvrdili da je to najbolji uzrast za usvajanje i primenu stečenog znanja na temu ekologije.
– Sa 29,1% teritorije pod šumama, Srbija beleži značajno nisku stopu pošumljenosti, koja je u zemljama Evrope, poređenja radi, čak 46%. Najveći problem zbog manjka pošumljenosti je upravo lošiji kvalitet vazduha i dostizanje visokih temperatura leti, pogotovo u gradovima. Zato je baš ova akcija sadnje značajna za menjanje procenta koji nam ne ide u prilog, ali i za dugoročno podizanje svesti o značaju očuvanja životne sredine – izjavio Nikola Popović, koordinator Šumskog karavana.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U okviru projekta „Prijatelj od detinjstva“, Kompanija „Dunav osiguranje“ kao dugogodišnji partner Sportskih igara mladih (SIM) posetila je tri osnovne škole u Beogradu i tradicionalno uručila stipendije deci koja su svojim kvalitetom, rezultatima i pristupom igri na najbolji mogući način promovisala sportske vrednosti.
Promocija knjige o lažnoj aferi "Plati i pucaj" - ustaškog kvazi-novinara Domagoja Margetića u Sarajevu - svesno i namerno je tempirana baš sada kada se Srbija nalazi pod strašnim pritiscima sa svih strana. Njena meta - Aleksandar Vučić, jedini političar sa neupitnim legalitetom i legitimitetom u Srbiji - takođe je namerno izabrana, tvrde upućeni.
Moskva pažljivo prati nameru Berlina da značajno ojača vojni potencijal, izjavio je zamenik šefa Ministarstva spoljnih poslova Rusije Dmitrij Ljubinski u razgovoru za Izvestija.
Šef blokadera Tonino Picula, srbomrzac koji slavi ustašku operaciju ''Oluja'', sada se ponovo obrušio na predsednika Srbije Aleksandra Vučića i našu državu.
Lider SNS i savetnik predsednika za regionalna pitanja Miloš Vučević istakao je na svom "Iks" nalogu da Toninu Piculi nije stalo do blagostanja građana u ovom delu Evrope, komentarišući njegovu izjavu da je "Vučićev režim glavni izvor nestabilnosti u Srbiji i regionu".
U Višem sudu u Beogradu za 30. april zakazan je početak suđenja Slavoljubu Trajkoviću, optuženom da je 23. aprila prošle godine pokušao, u porodičnoj kući oštećenih u naselju Resnik noseći oružje sa prigušivačem, za koje nije imao dozvolu, da ubije dve osobe.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, Službe za suzbijanje kriminala i Odeljenja za posebne operacije, u saradnji sa Drugim osnovnim javnim tužilaštvom u Beogradu, uhapsili su B. S. (37), državljanina Crne Gore, a sada se pojavio i snimak hapšenja.
Poljski premijer Donald Tusk izjavio je da među liderima na samitu Evropske unije, koji se danas održava na Kipru, postoji "ogromno olakšanje" jer "prvi put posle mnogo godina nema Rusa u prostoriji".
Predsednik SAD Donald Tramp kategorički je isključio upotrebu nuklearnog oružja protiv Irana, rekavši novinarki koja je postavila to pitanje da je ono "glupo".
Evropska unija je spremna da postepeno ublaži sankcije Iranu u slučaju da bude postignut "sveobuhvatni sporazum", izjavio je danas nemački kancelar Fridrih Merc.
Uprkos američkoj pomorskoj blokadi iranskih luka, izvoz iranske nafte u Kinu ostao je stabilan i u prvoj polovini aprila dostigao prosečno 985.000 barela dnevno, pokazuju statistički podaci.
Glumac Miodrag Miki Krstović retko govori o privatnom životu, ali je jednom prilikom odlučio da podeli iskustvo koje mu je, kako kaže, potpuno promenilo pogled na zdravlje.
U vreme kada su apoteke pune skupih proizvoda za "čišćenje organizma" i poboljšanje varenja, često se zaboravlja da vrlo jednostavno i pristupačno rešenje već dugo postoji, a to je cvekla.
Melina Arnold, ranije Džinović, novi život sa suprugom Džefrijem Polom Arnoldom ne skriva samo od javnosti, već i od prijateljica s kojima je donedavno delila i dobro i loše.
Pevačica Aleksandra Kostadinović ispričala je kako joj se pokojni Dragan Lazić javio u snu a, njegov brat, pevač Darko Lazić smatra da pojedine kolege, tragediju koja mu se desila, koriste da promovišu sebe.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar