• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

10.01.2026

08:00

Hitan poziv za sve građane: Rezerve krvi su na minimumu - Evo gde danas možete donirati

Shutterstock

Vesti

Hitan poziv za sve građane: Rezerve krvi su na minimumu - Evo gde danas možete donirati

Institut za transfuziju krvi Srbije pozvao je sve punoletne sugrađane da tokom naredne nedelje daju krv, i naveo da su rezerve krvi, sem krvne grupe AB+, na minimumu.

Na sajtu Instituta navodi se da krv može da se da u toj ustanovi, koja se nalazi u ulici Svetog Save 39 radnim danom od 07 do 19 i subotom i praznicima od 08 do 15 sati, a akcije su planirane i na terenu, saopštio je Institut za transfuziju. 

U utorak, 13. januara, transfuziološki autobus će biti ispred "Starog Merkatora" od 10 do 14 sati, dok će se dan kasnije u istom vremenskom periodu nalaziti ispred prostorija "Beograd-puta"na Zvezdari, a akcija će biti organizovana i za zaposlene u Fabrici energetske opreme u Lazarevcu od 09 do 15 časova.

U četvrtak, 15. januara, autobus će biti na raskrsnici ulica Vojislava Ilića i Ustaničke od 11 do 16 časova, a krv se može dati i u Crvenom krstu Obrenovca od 09 do 14 i u Agenciji za privredne registre na Starom gradu od 08 do 13 sati.

Za kraj naredne nedelje planirano je nekoliko akcija, i to u subotu, 17. januara, autobus će biti ispred "Imo autlet centra" u Novom Beogradu i ispred Šoping centra "Karaburma" od 11 do 15, a u nedelju, 18. januara, takođe od 11 do 15 časova u TC-u "BIG Rakovica".

BONUS VIDEO

Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Čačanski blokaderi u ekstazi nakon oslobađanja blokaderke: Sud nam je dozvolio - jahaćemo, šutirati, valjati u katran i perje i ubijati Vučićeve pristalice! (FOTO/VIDEO)
Politika

Čačanski blokaderi u ekstazi nakon oslobađanja blokaderke: Sud nam je dozvolio - jahaćemo, šutirati, valjati u katran i perje i ubijati Vučićeve pristalice! (FOTO/VIDEO)

Nakon što je sudija oslobodila Ljiljanu Bralović zbog jezivih pretnji, vođa blokadera Stojan Marković I vlasnik portala Ozon pres- otvoreno poručuje da će biti „jahanja, katrana i perja“, dok novinara Dejana Vukelića upoređuje sa Hitlerom i targetira na najprizemnijoj nacionalnoj osnovi.

14.07.2026

16:50

Hronika

"Sprečeno ugrožavanje života": Mladen Mijatović objavio šok snimak - ubica hara srpskim putevima (VIDEO)
Hronika

"Sprečeno ugrožavanje života": Mladen Mijatović objavio šok snimak - ubica hara srpskim putevima (VIDEO)

Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da su pripadnici MUP Uprave saobraćajne policije u Direkciji policije, presretačem na auto-putu kod Malog Požarevca, zaustavili M. D. (35), državljanina Srbije, koji se vozilom marke "bmw", švajcarskih registarskih oznaka, kretao brzinom od 244 kilometra na čas, na delu puta gde je ograničenje brzine 130 kilometara na čas.

14.07.2026

17:36

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set