Do kraja januara očekuje nas pravi vremenski rolerkoster. Nakon sutrašnjeg hladnog dana, temperature će biti u porastu, dok se na samom kraju meseca očekuje ledeni talas iz Sibira, koji donosi sneg i duboki minus.
Vedro i hladno vreme u Srbiji će se zadržati i sutra, uz temperature od -12 do -4, lokalno i niže, a blago otopljenje očekuje se od utorka, sa postepenim rastom temperature do kraja sedmice.
Na severu Vojvodine i istoku Srbije sutra će maksimalna temperatura biti -4 stepena, 2 stepena na jugu, a u Beogradu će se kretati od -7 do -1 stepen Celzijusove skale.
U utorak tokom dana očekuje se otopljenje, pa će termometri pokazivati od 0 do 6 stepeni, prenosi Telegraf.
Košava će duvati do srede, a jak jugoistočni vetar dodatno će povećavati subjektivni osećaj hladnoće.
Vazdušni pritisak će od srede biti u osetnijem padu, a prema kraju sedmice biće sve toplije.
Narednog vikenda očekuju se padavine, uglavnom kiša, pod uticajem ciklona sa Mediterana, ali maksimalne temperature će dostići 12 stepeni. Čak će i jutarnje temperature biti u plusu.
Vetar slabi u četvrtak i petak, ali samo na kratko, jer vikend potencijalno donosi jači vetar, jugoistočnih pravaca. Košava će tada biti toplog karaktera.
Prognozirano je da do 27. januara bude natprosečno toplo.
Nakon 28. januara očekuje se ponovna promena vremena, ovoga puta sa snežnim padavinama. Za sam kraj, 30. i 31. januara može stići ledeni talas iz Sibira, zbog kog će temperature pasti u duboki minus.
Prema izveštaju Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije vreme će danas biti pretežno sunčano, vetrovito i hladno, uz najvišu temperaturu do 5 stepeni.
Ministarstvo unutrašnjih poslova apeluje na sve učesnike u saobraćaju da dosledno poštuju saobraćajne propise, koriste propisanu zimsku opremu, prilagode brzinu kretanja stanju kolovoza i vremenskim uslovima i održavaju bezbedno odstojanje.
Direktor Republičkog Hidrometerološkog zavoda Srbije Jugoslav Nikolić danas je na sednici Republičkog štaba za vanredne situacije istakao da će u narednom periodu meteorološka situacija biti stabilna.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Prema izveštaju Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije vreme će danas biti pretežno sunčano, vetrovito i hladno, uz najvišu temperaturu do 5 stepeni.
Blokader Ilija Sekicki, blizak saradnik sina Milomira Jaćimovića iz Novog Sada, danas je brutalno napao ekipu Informera ispred zatvora Klisa u Novom Sadu.
U Osnovnom sudu u Kragujevcu danas je održano skandalozno suđenje koje je pokazalo kako izgleda politička osveta u pravosuđu, gde je politizovani sudija Nenad Baković pokrenuo je lični sukob protiv glavnog urednika „Informera“ Dragana J. Vučićevića.
U Osnovnom sudu u Kragujevcu vodi se postupak povodom radnog statusa Suzane Rogan, profesorke blokaderke u srednjoj Trgovinsko-ugostiteljskoj školi "Toza Dragović" iz Kragujevca, potencijalnog kandidata na tzv studentskoj listi.
Mediji u Gruziji veliku pažnju posvetili su danas poseti predsednika Srbije Aleksandra Vučića toj zemlji i sastanku koji je imao sa gruzijskim predsednikom Mihailom Kavelašvilijem u palati Atoneli.
Putešestvijama političara Vladana Đokića na Svetu Goru, koje je u javnosti pokušao da proda kao bitan i zvaničan događaj, zapravo je klasičan pokušaj jeftine političke promocije tamo gde joj mesto nikako nije.
U operativnoj akciji "Pelikan" danas, 15. juna, na području Zvornika i Bijeljine pronađeno je i oduzeto više od dva kilograma kokaina, 982 kutija cigareta, tri pištolja, dva prigušivača te dva kilograma plastičnog eksploziva.
Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu je podnelo optužni predlog protiv V.M. (52) zbog sumnje da je gradio bez građevinske dozvole, te predložilo da se kazni sa 1.000.000,00 dinara.
Na Ibarskoj magsitrali u mestu Bare, tokom popodnevih sati došlo je do teške saobraćajne nezgode kada su se sudarila dva vozila "volkswagen touran" i "škoda fabia" novopazarskih oznaka.
Motociklista T.N, koji je u petak teško povređen u saobraćajnoj nezgodi na raskrsnici Ulice 12. srpske brigade i Omladinske ulice u Novom Pazaru, prebačen je na dalje lečenje u Institut za ortopedsko-hirurške bolesti „Banjica“ u Beogradu.
Predsednik SAD Donald Tramp doputovao je u Ženevu u Švajcarskoj kako bi prisustvovao predstojećem samitu Grupe 7 (G7), koji se održava u francuskom gradu Evijanu, smeštenom odmah preko puta granice.
Požar na naftnoj bazi u ruskom Ribinsku, u Jaroslavskoj oblasti, nije ugašen ni ujutru 15. juna, dan nakon ukrajinskog napada dronovima na kombinat „Temp“ Rosrezerva, strateški objekat u kojem se čuvaju zalihe goriva.
Poljski predsednik Karol Navrocki dao je Vladimiru Zelenskom još nekoliko dana da se odrekne veličanja ukrajinskih nacionalističkih milicija koje su tokom Drugog svetskog rata masakrirale Poljake, saopštili su zvaničnici u Varšavi.
Ksenija Repić, najstarija unuka poznate glumice Ljiljane Stjepanović, krenula je njenim stopama i već kao dete osvojila publiku ulogama u domaćim serijama.
Italijanska pevačica i jedna od najvećih seks-bombi osamdesetih godina, Sabrina Salerno (58), ponovo je rešila da zapali društvene mreže i dokaže da joj godine ne mogu ništa.
Ova domaća gibanica pravi se od jednostavnih sastojaka koje većina domaćinstava već ima pri ruci, a rezultat je mekano i sočno jelo sa neodoljivom zapečenom koricom.
Naslage leda u zamrzivaču predstavljaju čest problem u domaćinstvima jer zauzimaju prostor, otežavaju rad uređaja i mogu povećati potrošnju električne energije. Ipak, uz pomoć biljnih ulja taj proces možete usporiti.
Ako vam internet u pojedinim delovima stana ili kuće radi sporo zbog slabijeg Wi-Fi signala, postoji jednostavno rešenje koje možete isprobati bez dodatnih troškova.
Keto hleb koji uspeva čak i početnicima i ne traži ni brašno, ni žitarice, ni komplikovane sastojke. Savršen je za sve koji žele lagan doručak ili užinu koja drži sitost satima, bez osećaja težine.
Obilan i masan večernji obrok često može izazvati gorušicu i vraćanje kiseline tokom noći. Umesto da odmah posegnete za različitim preparatima, nekoliko jednostavnih navika može pomoći da tegobe budu znatno blaže.
Brat pevačice Nadice Aedmov koji se takmiči u "Zvezdama Granda" Bubi Ademov priznao je da je u vezi sa bivšom učesnicom ovog takmičenja Milicom Živković.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.