RHMZ - Vreme danas (30. januar) u Srbiji: Temperature od 1 do 8 stepeni, mestimično sa kišom i snegom
Podeli vest
U Srbiji će ujutru biti oblačno i osetno hladnije vreme, mestimično sa kišom, na planinama sa snegom. Najniža temperatura kretaće se od 1 do 5 stepeni, a najviša od 4 do 8 stepeni.
Vreme danas biće oblačno i osetno hladnije, veći deo dana suvo, ali biće uslova i za slabu, kratkotrajnu kišu.
U Srbiji će ujutru još samo na severu Vojvodine biti oblačno sa slabom kišom. Najniža temperatura kretaće se od 1 do 7, a najviša dnevna od 11 do 16 stepeni, dok će na istoku zemlje biti oko 8 stepeni.
U Srbiji će danas biti vetrovito, ponegde sa udarima olujne jačine. Na kraju dana očekuje se prolazna kiša, saopštili su iz Republičnog hidrometeorološkog zavoda Srbije. Temperature će se kretati od -4, pa do 14 stepeni na zapadu Srbije.
Za vikend i početkom sledeće sedmice očekuje se pretežno oblačno i hladnije vreme, u subotu najviša dnevna temperatura biće od 4 do 9 stepeni, a zatim u većini krajeva od 0 do 6, u Timočkoj Krajini hladnije oko -2 stepena, dok se očekuju slabi, lokalno i umereni jutarnji mrazevi.
U Srbiji će danas biti pretežno oblačno s kišom i snegom, saopštio je danas Republički hidrometeorološki zavod. Temperature će se kretati u rasponu od 0 do 5 na istoku i jugoistoku i do 13 stepeni na zapadu Srbije.
27.01.2026
06:45
U subotu se ponegde očekuju slabije padavine - kiša, u Vojvodini, Timočkoj Krajini i na jugoistoku Srbije lokalno sa susnežicom, a u brdsko-planinskim predelima uz provejavanje snega.
Foto: Tanjug/Vladimir Sporčić
U subotu se ponegde očekuju slabije padavine
U nedelju će uslediti lokalna pojava sipeće kiše (rosulje), u Timočkoj Krajini i na planinama provejavanje slabog snega. Posle podne i uveče na jugu i jugoistoku Srbije očekuje se susnežica i sneg uz stvaranje manjeg snežnog pokrivača.
Od ponedeljka delimično razvedravanje
U ponedeljak pre podne biće uglavnom suvo vreme, posle podne očekuje se delimično razvedravanje.
Od utorka će biti promenljivo oblačno vreme i u većini krajeva toplije, osim u Timočkoj Krajini gde će se zadržati hladnije vreme. Povremeno se očekuje i kratkotrajna kiša.
Jugoistočni vetar će od nedelje biti u pojačanju pa se sredinom sledeće sedmice u košavskom području i planinskim predelima očekuju olujni udari košave. U petak bi košava trebalo da oslabi.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Srbiji će dana, 8. maja, biti promenljivo oblačno vreme sa sunčanim intervalima, navodi se u današnjoj prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ).
U Srbiji će ujutru još samo na severu Vojvodine biti oblačno sa slabom kišom. Najniža temperatura kretaće se od 1 do 7, a najviša dnevna od 11 do 16 stepeni, dok će na istoku zemlje biti oko 8 stepeni.
Jelena Stupljanin, blokaderska glumica u pokušaju poznata po širenju najgnusnijih uvreda, našla se u žiži javnosti zbog svog gostovanja u podkastu Agelast.
Ivana Parlić, poznata blokaderka i bivša potpredsednica Narodne stranke oglasila se na društvenoj mreži "Iks" i svojom objavom uzdrmala takozvanu opozicionu elitu.
Još jednom se pokazalo da blokaderi svakodnevno menjaju priču, ne mareći previše za logiku ili istinu izgovorenih reči, pa tako ono što su juče tvrdili sa punom sigurnošću, danas sami demantuju novim izjavama, ostavljajući građane da se pitaju da li iko više veruje u njihove priče...
Lider SNS i savetnik predsednika za regionalna pitanja Miloš Vučević istakao je na svom Instagramu da narod ne sme da dozvoli da se napravi istorijska greška i ponovo na vlast dovedu oni koji su ovu zemlju doveli skoro do propasti.
U velikom požaru koji je zahvatio fabriku nameštaja u Svrljigu potpuno su izgorele proizvodne hale. U požaru su lakše povređeni jedan radnik i vatrogasac, dok je materijalna šteta ogromna.
Viši sud u Beogradu odredio je pritvor do 30 dana Mihajlu V. (19) osumnjičenom da je 5. maja na autobuskom stajalištu na Kanarevom brdu na podmukao način ubio Nemanju F.
Na magistralnom putu Prijepolje - Bijelo polje danas oko 14 sati došlo je do teške saobraćajne nezgode kada su se direktno sudarila dva putnička vozila.
Visoka predstavnica Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Kaja Kalas izjavila je danas u Kišinjevu da Evropska unija mora da se usaglasi o tome šta bi trebalo da bude predmet mogućih pregovora sa Rusijom u vezi sa ratom u Ukrajini.
Sjedinjene Američke Države organizuju let za repatrijaciju kako bi vratile američke putnike sa holandskog kruzera koji je pogođen epidemijom smrtonosnog soja hantavirusa, saopštio je u danas Stejt department SAD.
Predsednici Kazahstana i Uzbekistana, Kasim-Jomart Tokajev i Šavkat Mirziojev, prisustvovaće proslavi Dana pobede 9. maja u Moskvi, saopštio je danas pomoćnik ruskog predsednika Vladimira Putina, Juri Ušakov.
Glumačke legende Pavle Vuisić, Danilo Bata Stojković, Zoran Radmilović i Miodrag Petrović Čkalja bili su veoma zahtevi za saradnju tokom snimanja serija i filmova.
Epl je ponovo zauzeo vodeću poziciju na svetskom tržištu pametnih telefona. Prema podacima istraživačke kompanije "Counterpoint Research", osnovni model Ajfon 17 bio je najprodavaniji telefon u prvom kvartalu 2026. godine i učestvovao je sa oko šest procenata u ukupnoj globalnoj prodaji.
Na slavlju povodom punoletstva, posebnu pažnju privukle su domaćice večeri - ćerka Mirka Kodića Rebeka i njena majka Silvija, koje su zablistale u elegantnim izdanjima.
Na glamurozno slavlje koje je Mirko Kodić upriličio povodom punoletstva ćerke Rebeke, među prvima su stigli i njegovi kumovi Aca Ilić i Biljana Jevtić.
Harmonikaš Mirko Kodić večeras ima poseban razlog za slavlje - njegova ćerka Rebeka proslavlja punoletstvo, a tim povodom organizovana je gala proslava.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar