Na današnji dan, pre 27 godina, NATO snage bombardovale su zgradu MUP-a u Beogradu, most Slobode u Novom Sadu i most u Bačkoj Palanci.
Oko 13:00 sati, 3. aprila 1999. godine, u Beogradu je bombardovana zgrada Ministarstva unutrašnjih poslova, od strane NATO agresora.
Kasnije tokom dana, oko 19:55, bombardovan je most Slobode, koji povezuje Novi Sad i Sremsku Kamenicu. U ovom napadu, stradalo je više ljudi, koji su se u trenutku reketiranja našli na mostu.
Tom prilikom oštećen je i veći broj civilnih objekata.
Oko 20:00, reketiran je i most u Bačkoj Palanci, koji nije srušen, ali njegova desna strana je oštećena.
Podsećamo, 24. marta 1999. godine oko 20 časova, počela je NATO agresija na Saveznu Republiku Jugoslaviju. Širom naše zemlje sirene za vazdušnu opasnost oglašavale su se tačno 78 dana, do 10. juna 1999 godine. Agresija je nepravedno dobila naziv "Milosrdni anđeo".
NATO agresija na Saveznu Republiku Jugoslaviju izvedena je bez dozvole Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija, a sve zbog lažnih optužbi da su srpske snage bezbednosti vršile etničko čišćenje kosovskih Albanaca.
Neposredni povod za napad bila su dešavanja u Račku i odbijanje jugoslovenske delegacije da potpiše sporazum iz Rambujea.
Prvog aprila 1999. godine, tokom NATO bombardovanja Jugoslavije, u mestu Ljubenić nadomak Peći život je izgubila Ljiljana Žikić Karađorđević - majka šestoro dece.
Na današnji dan, pre 27 godina, 250. brigada Protivvazdušne odbrane srušila uspela je da sruši "nevidljivi" avion F-117A američke avijacije, na teritoriji sela Buđanovci u Sremu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je sinoć prilikom gostovanja u emisiji "Prva tema" da je tokom NATO agresije 1999. godine bilo 2.500 žrtava i da svako stradalo dete može da se nabroji, kao i da je do sada lično posetio 24 porodice dece nastradale u bombardovanju.
Izjava Jelene Banjac iz Pokreta slobodnih građana izazvala je ogroman bes i nevericu, nakon što je praktično relativizovala NATO bombardovanje Srbije i pokušala da ga predstavi kao posledicu tadašnje politike.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Prvog aprila 1999. godine, tokom NATO bombardovanja Jugoslavije, u mestu Ljubenić nadomak Peći život je izgubila Ljiljana Žikić Karađorđević - majka šestoro dece.
Dva snažna zemljotresa pogodila su Venecuelu u razmaku od samo 39 sekundi, a drugi potres, magnitude 7,5, jedan je od najjačih koji su pogodili ovu južnoameričku zemlju u poslednjih sto godina.
Veliki vidovdanski skup Srpske napredne stranke "Srbija, jedna porodica", koji će okupiti građane iz svih delova naše zemlje, biće održan u subotu, ispred Doma Narodne skupštine u Beogradu.
Sudija Ksenija Marić, koja je poznata kao zaštitnica blokadera, ukinula je danas rešenje o policijskom zdržavanju profesora Veljka Rakovića, koji je uhapšen nakon niza skandaloznih objava u kojima poziva na ubistvo predsednika Aleksandra Vučića i njegove porodice.
Gledalačko obaveštajna služba (GOSI) dostavila je našoj redakciji fotografiju uhapšenog blokadera Veljka Rakovića, profesora ekonomskih predmeta u jednoj srednjoj školi u Raški.
Niko iz Višeg javnog tužilaštva nikada nije rekao da su na skupu 15. marta 2025. godine u simulaciji upotrebe "zvučnog topa" učestvovali svi demonstranti. To ne bi bilo ni tačno, a ni realno.
Stravična saobraćajna nezgoda dogodila se danas na deonici Ibarske magistrale od Kraljeva do Raške, na samom skretanju za Gokčanicu, kada su se sudarili kamion i automobil.
U Crnoj Gori u toku je hapšenje više osoba osumnjičenih za stvaranje kriminalne organizacije i krijumčarenje, a među uhapšenima je i pripadnik Uprave policije Crne Gore.
Muškarac P. M. (51) koji je pretukao dečaka u Kruševcu priznao je krivicu, ali Tužilaštvo nije predložilo određivanje pritvora jer ne postoji opasnost od bekstva, pa će se braniti sa slobode.
Beogradska policija i dalje traga za muškarcem koji je u ponedeljak u kafiću u Kumodražu likvidirao Darka Veskovića Priku (46), navodnog pripadnika "škaljarskog klana", a poznati forenzičar Časlav Ristić je analizirao snimak ubistva.
Francuska mornarica presrela je tanker „Deliver“, koji Pariz povezuje sa ruskom „flotom iz senke“, dok je plovio duž obale Sicilije, saopštio je predsednik Francuske Emanuel Makron.
Zemljotres jačine 5,6 Rihtera pogodio je danas okrug Mendosino na severu američke savezne države Kalifornije, saopštile su američke vlasti, navodeći da je prijavljeno više povređenih, ali da nema stradalih.
Slavna pevačica Ariana Grande slučajno je pokazala dojku kroz tanku kariranu haljinu, a sporna fotografija je brzinom svetlosti zapalila društvene mreže.
Nova misteriozna serija na Netfliksu, "I will find you" ruši sve moguće rekorde gledanosti i zvanično je ostvarila najuspešniji debi na ovoj platformi.
Domaći sirup od višanja predstavlja pravi letnji specijalitet koji možete koristiti na različite načine, kao osvežavajući napitak, preliv za poslastice ili dodatak omiljenim desertima.
Novi navodi o odnosu Donalda i Melanije Tramp ponovo su privukli pažnju javnosti nakon što su u knjizi "Promena režima: Unutar imperijalnog predsedništva Donalda Trampa" objavljeni detalji iz njihovog života u Beloj kući.
Ova pogača priprema se bez kvasca, dugog čekanja i napornog mešenja. Sastojci se brzo sjedine, a testo je odmah spremno za pečenje, što je čini odličnim izborom za brzi domaći obrok.
Pevačica Emina Jahović godinama važi za jednu od najlepših žena na domaćoj javnoj sceni, a sada je otvoreno govorila o estetskim intervencijama i priznala da se zbog jedne odluke veoma brzo pokajala.
Davne 2006. godine publika je za pobednika prve sezone rijalitija "Veliki brat" izabrala Ivana Ljubu, tadašnjeg pijanistu iz Beograda, koji je svojim ponašanjem, obrazovanjem i kulturom osvojio simpatije gledalaca širom regiona.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.