Er Srbija će od 22. maja ponovo uspostaviti direktne letove između Beograda i Minhena, nakon pauze od 18 godina, a karte su od danas u prodaji, saopštila je kompanija.
Letovi će se obavljati svakodnevno, čime se osigurava kontinuitet i efikasnost u povezivanju ova dva grada.
Na ovaj način, Er Srbija jača svoje prisustvo u Nemačkoj, brojeći ukupno deset gradova do kojih leti iz Beograda i Niša.
Foto: Tanjug
Er Srbija od 22. maja ponovo uvodi direktne letove za Minhen
Pored Minhena, u mreži destinacija nacionalne avio-kompanije Srbije su i Berlin, Diseldorf, Frankfurt, Frankfurt Han, Hamburg, Hanover, Keln, Nirnberg i Štutgart.
- Uvođenjem direktnih letova između Beograda i Minhena, otvaramo vrata ka srcu Bavarske - jednoj od najdinamičnijih regija Evrope. Ova linija nije samo olakšica za poslovne ljude i turiste, već ključna spona koja putovanje čini bržim, a planiranje jednostavnijim. Bilo da težite globalnim poslovnim prilikama ili kulturnom bogatstvu Minhena, nova ruta vam omogućava da tamo stignete lakše nego ikada, pozicionirajući Srbiju još čvršće na mapi evropskih putovanja - izjavio je generalni direktor Er Srbije Jirži Marek.
Polasci iz Beograda ponedeljkom, utorkom, četvrtkom i subotom planirani su u 07:10 časova, sa povratkom iz Minhena u 09:30 časova. Sredom, petkom i nedeljom, letovi iz Beograda će se realizovati sa polaskom u 17:55 časova, dok su povratni letovi planirani u 20:15 časova.
Nacionalna avio-kompanija "Er Srbija" je u 2025. godini prevezla 4,57 miliona putnika, uz rast od tri odsto u odnosu na prethodnu godinu, a ukupni prihodi kompanije iznosili su 719,5 miliona evra, saopšteno je iz te kompanije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nacionalna avio-kompanija "Er Srbija" je u 2025. godini prevezla 4,57 miliona putnika, uz rast od tri odsto u odnosu na prethodnu godinu, a ukupni prihodi kompanije iznosili su 719,5 miliona evra, saopšteno je iz te kompanije.
Društvene mreže gore nakon što je Informer juče ujutru prvi objavio informaciju da je blokaderka iz Novog Pazara Nadžija Mavrić pokušala da izvrši samoubistvo, a ljudi ne prestaju da komentarišu kako je ona "direktna žrtva blokaderskog ludila i ideologije "pumpanja", koju šire tajkunski hejterski mediji".
Nakon što je potpredsednik socijalista Branko Ružić javno saopštio da neće prisustvovati skupu, usledio je žestok odgovor predsednika ministra za javna ulaganja, Darka Glišića.
Suzana Vasiljević, savetnica predsednika republike Srbije Aleksandra Vučića, prokomentarisala je za Kurir navode Željka Ivanovića, jednog od osnivača crnogorskih "Vijesti", iznetih u Briselu, gde je Ivanović, kako navode lokalni mediji, "upozorio Brisel da Vučić pokušava da preuzme Vijesti".
Milica Đurđević Stamenkovski, ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja oglasila se povodom skupa koji je SNS najavio za 27. jun u Beogradu.
Prvi potpredsednik Vlade i ministar finansija Siniša Mali učestvovao je na panelu „Fiskalna politika i finansiranje održivog razvoja“ u okviru 21. Svetskog kongresa ekonomista, gde je govorio o fiskalnoj otpornosti i javnom dugu Srbije, temama kojima se bavi i u svojoj naučnoj monografiji „Stability and Sustainability“ („Stabilnost i održivost“), objavljenoj uoči kongresa.
Požar i poplava koji su 15. juna pogodili deo TC „Enjub 227“ na Novom Beogradu oštetili su oko 30 lokala i deo krovne konstrukcije. Tužilaštvo je naložilo veštačenje radi utvrđivanja uzroka požara, dok je oštećeni deo objekta privremeno zatvoren iz bezbednosnih razloga.
U beogradskom naselju Begaljica, u opštini Grocka, juče u popodnevnim satima dogodila se teška porodična nesreća. Dete (1) palo je sa traktora, nakon čega je vozilo prešlo preko njega. Dečak je zadobio teške telesne povrede i lekari se trenutno bore za njegov život.
Odnosi između Poljske i Ukrajine ponovo su se našli pod velikim pritiskom nakon oštrih izjava koje su stigle direktno iz poljskog parlamenta (Sejma), a koje odražavaju sve veći zamor dela poljske javnosti dugotrajnom izbegličkom krizom.
Visoki ruski bezbednosni zvaničnici, poznati kao "siloviki", ubeđuju predsednika Vladimira Putina da odloži predstojeće izbore za Državnu dumu zakazane za 20. septembar ove godine.
Iran je obavestio SAD da ne naplaćuje bilo kakve takse brodovima koji prolaze kroz Ormuski moreuz, izjavio je predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp.
Suosnivač kompanije Majkrosoft Bil Gejts izjavio je da nikada nije prisustvovao krivičnim delima osuđenog seksualnog prestupnika Džefrija Epstina niti učestvovao u bilo kakvom seksualnom nedoličnom ponašanju, ali je priznao da je moguće da je bio u prisustvu nekih Epstinovih žrtava.
Ministar kulture Nikola Selaković potpisao je danas sa zamenikom igumana manastira Studenica tri ugovora vrednosti 11.700.000 dinara, koliko je ove godine kroz Sektor za zaštitu kulturnog nasleđa i digitalizaciju obezbeđeno za ovaj spomenik kulture.
Tokom obnove crkve stare više od 150 godina, jedan par primetio je neobičan detalj koji je pokrenuo pravu internet istragu, prozore iza kojih, prema rasporedu prostorija, ne bi smelo da postoji ništa.
Tokom vrelih letnjih dana najviše prijaju lagani deserti bez pečenja, a limun tiramisu se izdvaja kao osvežavajuća verzija popularnog italijanskog klasika.
Andrea, starija ćerka bivšeg vaterpoliste Danila Ikodinovića, privukla je pažnju javnosti nakon što su se na društvenim mrežama pojavili njeni vrući kadrovi.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.