• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

04.05.2026

17:35

Krv mu je neprestano tekla iz nosa, urinirao je u odeći: Tinejdžeri brutalno pretukli dečaka (14), oglasila se i njegova majka

Shutterstock

Vesti

Krv mu je neprestano tekla iz nosa, urinirao je u odeći: Tinejdžeri brutalno pretukli dečaka (14), oglasila se i njegova majka

Podeli vest

Jezivo vršnjačko nasilje dogodilo se u Obrenovcu, kada su trojica tinejdžera brutalno napala dečaka (14).

Slučaj je prijavljen policiji, a potresena majka otkrila je za Kurir sve detalje o maltretiranju njenog sina.

Kako ističe sagovornica, čije je ime poznato redakciji Kurir, dvojica maloletnika i jedan punoletnik, od ranije poznati policiji, napali su njenog sina, potom pokušali da lažno svedoče, a čitava drama odigrala se u ponedeljak 27. aprila oko 13 sati, kada se njen sin uputio ka školi.

- Moj sin je išao ka školi. Između jedne samoposluge i Poljoprivredno-hemijske škole prišla mu je grupa momaka, jedan od njih (16) mu se obratio i rekao: ''Moraš da kreneš sa nama'' - otkriva uzrujana majka i nastavlja:

- Moj sin mu je rekao da mora da ide u školu. Tada ga je drugi mladić (18) gurnio uz metalnu ogradu. Svi su ga opkolili i krenulo je udaranje u glavu. Minimum sedam udaraca pesnicom u predelu glave moje dete je dobilo od strane trojice dečaka od 16, 17 i 18 godina. Dete je rukama štitilo glavu, ali je više udaraca dobio i u predelu grudnog koša, u leđa i šutarnje u potkolenicu leve noge.

Foto: Shutterstock

 

Prema rečima majke, njen sin nije bio sam, već su brutalno nasilje gledale i drugarice koje su išle zajesno sa njim u razred.

- Sve su videle dve drugarice iz njegovog razreda, kao i deca koja su išla u školu u popodnevnu smenu. Sinu je nezaustavljivo išla krv iz nosa. Od straha i zadobijenih udaraca je urinirao u odeći. Tako krvav i mokar je ušao u školu, otišao do toaleta i ništa nije rekao do drugog časa, kada od bolova nije mogao da radi fizičko. Na insistiranje nastavnika je ispričao šta mu se desilo, a nastavnik ga je odmah poslao kod školskog pedagoga gde je dete ispričalo da mu isti momci prete već dva meseca - priča uznemirena majka za Kurir.

Pretili mu zbog devojke

Njenom sinu pretili su samo pet dana ranije, a zadobio je i udarce u predelu lica, samo zato što je jedna devojka bila zaljubljena u njega.

- Osamnaestogodišnjak mu je ranije u telefonskom pozivu rekao "da će sam sebi zvati Hitnu pomoć", a sedamnaestogodišnjak ga je pet dana ranije, 22. aprila udarao u predelu lica i to zbog devojke koja je zaljubljena u mog sina, i sve to u prisustvu svedoka - prepričava naša sagovornica pakao kroz koji je prošao njen maloletni sin.

Foto: Shutterstock

 

Zabrinuta majka objašnjava da je škola pokrenula postupak i preduzela mere zaštite.

- Školski pedagog je potom razgovarala sa devojčicama koje su videle ceo događaj. One su potvrdile da su petorica dečaka napala mog sina, a da ih on prethodno nije provocirao, uznemiravao ili fizički napao, čak ni verbalno. Rekle su da se sve jako brzo odigralo i da su pobegli sa mesta na kom su izvrsili napad - kaže ona.

U domu zdravlja konstatovano loše stanje deteta

Kako dodaje, u domu zdravlja Obrenovac su njenom sinu konstatovane povrede i loše stanje deteta.

- Lekari su pozvali policiju koja je došla u dom zdravlja i uzela izjavu deteta, kao i doktorke. Zbog težine povreda smo upućeni u Urgentni centar i Institut za majku i dete, radi daljih pregleda - tvrdi Obrenovčanka.

Sam sebe štipao

Foto: Shutterstock

 

Kako dodaju, dan nakon brutalnog nasilja, 28. aprila, policija je došla po izjave počinilaca nasilja, ali su njihovi roditelji lagali u korist svoje dece.

- Rekli su da nisu kod kuće i tako izbegli davanje izjave, koju su dali sutradan. Prikupili su vreme da se spreme za izjavu. Utvrđeno da moj sin govori istinu, iako je jedan od napadača 28. aprila uz pomoć drugih lica štipao obraze da bi imao podlive i za to okrivio moje dete. Policija je dokazala da je povrede sam sebi naneo - priča majka napadnutog dečaka za Kurir i dodaje:

- Punoletni nasilnik je pokušao da izbegne krivicu navodeći da je napadač njegov mlađi maloletni brat, a ne on?! Međutim, drugi napadači potvrdili su njegovo prisustvo kritičnog dana. Treći napadač je priznao da je napao mog sina, iako su bili najbolji drugovi. Priznao je da ga je više puta pesnicom udario u glavu zbog devojke, kao i da ga je 22. aprila udario u predelu lica - ispričala je majka žrtve vršnjačkog nasilja.

Foto: Shutterstock

 

Šesnaestogodišnjak već ima dosije za sitna krivična dela

Razočaranje i šok, kako kaže, dolaze tek kasnije, kada njoj i njenom suprugu policija saopštava da su, zbog godina počinilaca, njima ruke vezane, te da se ne nadaju da će nasilnici dobiti kazne koje zaslužuju.

- Nakon uzimanja izjave policija je došla kod nas i ispričala nam sve detalje, te potvrdili da naše dete govori istinu. Kada smo kao roditelji pitali: "Šta sad?", dete ima strah da ide u školu, policiajci su rekli: "Ne možemo ništa da uradimo. Najverovatnije će proći sa usmenom kaznom, jer su maloletnici, a osamnaestogodišnjak će snositi neku kaznu i to je to. Mi ćemo napisati izveštaj i poslati javnom tužiocu, ali nemojte se nadati nekoj strožijoj kaznenoj meri." Potvrdili su mi da su upućeni u to da šesnaestogodišnjak već ima dosije za sitna krivična dela - tuče, krađe, kao i vožnju bez dozvole - tvrdi žena i i dodaje da je nasilnik više puta izbacivan iz škole:

- Više puta je izbacivan iz škola, svih koje je pohađao, jer su ga prijavljivale, pa je upisan u večernju školu. Punoletni nasilnik je, takođe, izbacivan iz škola, takođe je više puta prijavljivan zbog krađa i tuča, što nam je policija i rekla. Upućeni su u sve, ali zakon je takav... Sedamnaestogodišnjak ide u srednju školu, ali nema adekvatan nadzor roditelja, jer po ceo dan rade i nisu bili upućeni u dešavanja, pod izgovorom da nemaju vremena od posla - tvrdi ova žena.

Majka je apelovala na nadležne službe da zaštite decu koja svakodnevno stradaju od strane svojih vršnjaka. 

- Zbunjena sam. Ruke su mi vezane. Kako ja kao roditelj da zaštitim svoje dete, kojoj instituciji sada da se obratim, kako da se postaram da napadači dobiju ono što zaslužuju?! U zakonu postoje rupe koje maloletnici i te kako iskorišćavaju da za nedela koja počine prođu nekažnjeno ili uz minimalne kazne - zaključuje naša sagovornica.

BONUS VIDEO


Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Pratite "Na merama" večeras od 20h! Otkrivamo šta rade Aleksić, Lompar, Šabić…
Live TV

Pratite "Na merama" večeras od 20h! Otkrivamo šta rade Aleksić, Lompar, Šabić…

Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako se za izbore sprema političar blokader Miroslav Aleksić, sa kime se druži pretendent na studentsku listu, profesor Milo Lompar, kakav je javni debakl doživela Đilasova uzdanica Marinika Tepić, na koji način se opušta lažni poliglota, opozicionar Đorđe Stanković, gde se šeta advokat blokader Rodoljub Šabić… i još mnogo toga!

02.05.2026

10:11

JOŠ TV VESTI

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set