• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

24.05.2026

20:02

Novi direktor UKC Niš najavio: "Tri hitne promene koje menjaju sve, pacijenti više neće čekati"

UKC Niš

Vesti

Novi direktor UKC Niš najavio: "Tri hitne promene koje menjaju sve, pacijenti više neće čekati"

Novi direktor UKC Niš Milan Lazarević pokreće tri hitna projekta za brže lečenje, bolnicu za moždane udare i formiranje bolničke banke krvi.

Direktor Univerzitetskog kliničkog centra Niš, doc. dr Milan Lazarević, istakao je da svoju novu ulogu ne doživljava kao funkciju, već kao veliku odgovornost prema ustanovi koja predstavlja „kuću“ za više od 4.000 zdravstvenih i nemedicinskih radnika, kao i jedan od četiri klinička centra u Srbiji.

- Naš cilj je da sa novom energijom, jasnim planovima i snažnim timom omogućimo građanima još kvalitetnije lečenje - poručio je Lazarević, naglasivši da je okupio tim mladih, stručnih i dokazanih lekara, uglavnom nastavnika Medicinskog fakulteta.

U prvom periodu, rukovodstvo UKC Niš fokusirano je na detaljnu analizu stanja u svih 38 organizacionih jedinica, sa ciljem da se uočeni nedostaci što brže otklone i pokrene dalji razvoj ustanove.

Foto: D.K.

 

Kao kratkoročne prioritete, Lazarević je izdvojio tri ključna projekta:

👉 Prvi je unapređenje rada klinika koje se bave najosetljivijim kategorijama pacijenata – decom i ženama, uključujući pedijatriju, dečju hirurgiju i ginekologiju. Poseban akcenat stavljen je na poboljšanje uslova i kapaciteta, uz podršku države koja već realizuje značajna ulaganja u nove objekte.

👉 Drugi prioritet je razvoj interventne radiologije, kao jedne od najznačajnijih grana savremene medicine. Planirano je otvaranje dnevne bolnice, što će omogućiti brzu reakciju kod hitnih stanja, poput moždanog udara, i direktno spasavati živote pacijenata.

👉 Treći ključni korak je formiranje bolničke banke krvi u okviru novog kliničkog centra, čime će se eliminisati dosadašnji problemi sa transportom i ubrzati zbrinjavanje pacijenata. Za ovaj projekat već su obezbeđeni prostor i podrška Ministarstva, a u toku je i edukacija neophodnog kadra.

Foto: UKC Niš

 

- To su tri projekta koja ćemo realizovati u kratkom roku, a nakon toga slede i sistemska rešenja - naglasio je Lazarević.

U narednoj fazi, planirano je i uređenje starog dela kliničkog centra, uključujući proširenje parking kapaciteta i obnovu fasada, kako bi se stvorili bolji uslovi i za pacijente i za zaposlene.

- Posla ima mnogo, ali imamo jasan plan i odlučnost da UKC Niš podignemo na još viši nivo - zaključio je direktor.

BONUS VIDEO

 



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Uklonjen ustaški spomenik: Godinama izazivao kontroverze
Politika

Uklonjen ustaški spomenik: Godinama izazivao kontroverze

Spomenik sa ustaškim simbolima uklonjen je iz Modrana kod Dervente u Republici Srpskoj, saopštila je Gradska uprava Dervente, navodeći da je Gradska uprava od samog početka upoznata sa svim detaljima i okolnostima koje se odnose na uklanjanje spornog spomenika.

24.05.2026

19:50

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set