• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: I.M.

14.06.2026

11:07

Drama na plaži u Leptokariji! Srpkinja doživela moždani udar, pa srčani zastoj - Borba za život trajala satima (FOTO)

Shuterstock

Vesti

Drama na plaži u Leptokariji! Srpkinja doživela moždani udar, pa srčani zastoj - Borba za život trajala satima (FOTO)

Ženi iz Aranđelovca pozlilo je na plaži u Leptokariji, nakon čega je izgubila svest. Zahvaljujući brzoj reakciji lokalnog lekara i mladića iz obližnjeg bara, tragedija je izbegnuta.

Za porodicu iz Srbije odmor iz snova u samo nekoliko trenutaka pretvorio se u borbu za život. Nakon što je ženi iz Aranđelovca na plaži pozlilo, humanost i prisebnost ljudi koji su u pravom trenutku bili na prabom mestu, spasili su život.

- Turistkinji iz Aranđelovca (62) pozlilo je na plaži. Sve se odigravalo munjevito brzo, poziv za pomoć je stigao iz obližnjeg plažnog bara. Mladić koji je u njemu radio hitno je alarmirao doktora - priča Jovica Gogić, tiristički vodič iz Srbije za Informer.

Foto: I.M.

Turistički vodič Jovica Gogić

Prema rečima Gogića, o životu žene iz Aranđelovca odlučivali su minuti, a borba za njen život trajala je sat vremena.

- Situacija je bila veoma ozbiljna, pacijentkinja je imala srčani zastoj, usled moždanog udara koji je doživela na plaži. Brzo smo reagovali, pacijentkinja je reanimirana i data joj je adekvatna terapija. Od velike pomoći je bio i mladić koji je pritekao u pomoć - priča dr Nikos Geostatis, lekar u Leptokariji.

Naš sagovornik dodaje da je pacijentkinja svesna transportovana do bolnice u Solunu, gde će biti nastavljeno njeno dalje lečenje.

- Kada se steknu uslovi ona će biti prevezena u Srbiju. Za sada znam da je njeno zdravstveno stanje i dalje ozbiljno - priča dr Nikos, koji više od deset godina zbrinjava srpske turiste na plažama u gradovima Olimpske regije u Grčkoj.

Foto: I.M.

dr Nikos Geostatis

Ovakve situacije na grčkim plaža nisu strana pojava, napominje turistički vodič iz Srbije.

- Gotovo da ne prođe sedmica bez ozbiljnog slučaja na plažama na kojima dominiraju građani Srbije. U konkretnoj slučaju tiristkinja je bila životno ugrožena, međutim ne prođe sezona bez bar nekoliko sličnih, ozbiljnih situacija. Pomoć doktora Nikosa je dragocena, naročito u slučajevima kada turisti dolaze sa već postojećim bolestima - priča vodič Jovica.

Ovaj događaj još jednom je pokazao koliko su u nepredviđenim situacijama važni brza reakcija, stručna pomoć i putno zdravstveno osiguranje koje većina naših turista ima kada kreće na odmor u inostranstvo. 

BONUS VIDEO

Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Što sad ćutiš, Marta Kos?! Brnabić je pokopala dokazima, a evropska komesarka propala u zemlju: Ni reč o bolesnom rasizmu i linču Vučića (FOTO)
Politika

Što sad ćutiš, Marta Kos?! Brnabić je pokopala dokazima, a evropska komesarka propala u zemlju: Ni reč o bolesnom rasizmu i linču Vučića (FOTO)

Evropska komesarka za proširenje Marta Kos koja se naprasno i strašno "zabrinula" zbog navodnih napada na takozvane aktiviste civilnog društva u Srbiji, doslovno je propala u zemlju onog trenutka kada joj je predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić pred lice iznela surovu istinu i ogolila bolesnu fasadu evropskih vrednosti koje propagiraju blokaderski miljenici.

24.07.2026

15:15

Hronika

Vranjanac angažovan da baci bombu? Nakon hapšenja policija otkrila šokantnu stvar
Hronika

Vranjanac angažovan da baci bombu? Nakon hapšenja policija otkrila šokantnu stvar

Marko A. (44) iz Vranja, koji je uhapšen u Bosni i Hercegovini zbog optužbi da je bacio bombu na objekat u Kotor Varoši, prema sumnjama istražitelja, bio je angažovan i plaćen za izazivanje eksplozije, a prema nezvaničnim informacijama koje su objavljene, poznat je policiji u Srbiji i više puta je hapšen zbog nasilničkog ponašanja, ali i zbog paljenja automobila.

24.07.2026

16:07

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set