Danas će biti predstavljen novi ekonomski program za penzionere i socijalno ugrožene građane, reklao je prvi potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić predstaviće paket novih mera tačno u 18:00 sati.
- Građani su snaga Srbije i oni su, time što su se pojavili, rekli da žele da Srbija raste i da se razvija. Žele da gradimo nove auto-puteve, nove bolnice i nove škole. Žele da nam rastu i penzije i plate. Mi ćemo predstaviti jedan ekonomski program za naše penzionere i za one koji su socijalno ugroženi. Pokazaćemo snagu i brigu prema ljudima. Tako da ne stajemo - rekao je Mali u emisiji "Hit tvit" na Pinku u nedelju uveče.
Foto: Shutterstock
Rast srpske ekonomije
Ministar Siniša Mali je dodao kako su godinu dana pokušavali da nam rasture državu društvo i porodice, dok su građani u subotu, na veličanstvenom skupu, mogli da vide drugu sliku Srbije.
- U subotu ste čuli potpuno drugačiju priču, čuli ste ono što je važno za životni standard, za slobodarsku, nezavisnu i samostalnu Srbiju - rekao je Mali.
On je podsetio da je od 2013. godine do danas izgrađen 651 kilometar auto-puta i brzih saobraćajnica, a od kraja Drugog svetskog rata do 2013. godine je izgrađeno 596 kilometara, ističući da je to neverovatan podatak.
Mali je kazao da se trenutno gradi 435 kilometara novih auto-puteva i brzih saobraćajnica, a kada se završe sve deonice, biće više od 1.100 kilometara auto-puteva i brzih saobraćajnica širom Srbije.
- Putevi spajaju porodice. Putevi vam obezbeđuju da bezbednije i sigurnije dođete od mesta, od tačke A do tačke B. Putevi su oni koji nam donose fabrike. Dakle, strani investitori, domaći investitori hoće da što brže, efikasnije, jeftinije, na kraju krajeva, prevoze svoju robu. To im auto-putevi omogućavaju - rekao je Mali.
Građanima je predstavljen program od 2027. do 2035. godine, u kom je još stotine i stotine auto-puteva, brzih saobraćajnica, rekao je Siniša Mali. Dodaje i da se "smajli" u Vojvodini ubrzano radi, radi se Beograd, Zrenjanin, Novi Sad, Dunavska magistrala, navodeći da to pokazuje koliko je Srbija jaka.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će Srbija već krajem avgusta započeti prvu fazu proizvodnje humanoidnih robota, odnosno njihovo sklapanje, dok bi naredne faze podrazumevale razvoj takozvanih "data fabrika" i intenzivniju primenu veštačke inteligencije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govoreći o aferi "Zvučni top" u specijalnoj emisiji, naveo je da pojedinima smeta ekonomski napredak zemlje i njeno izdvajanje u regionu.
Srbija u prvom tromesečju ove godine bila među najbrže rastućim ekonomijama u Evropi, javni dug nam iznosi 43,8 odsto BDP-a, nezaposlenost je ispod devet procenata, a zaposlenost 50,7 odsto, rekao je ministar finansija Siniša Mali.
Prosečna plata za mart na nivou Srbije iznosila je 121.650 dinara, odnosno 1.036 evra, što je odnosu na isti mesec prethodne godine nominalno više za 12,6 odsto, a realno za 9,5 odsto, objavio je Republički zavod za statistiku.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će Srbija već krajem avgusta započeti prvu fazu proizvodnje humanoidnih robota, odnosno njihovo sklapanje, dok bi naredne faze podrazumevale razvoj takozvanih "data fabrika" i intenzivniju primenu veštačke inteligencije.
Organizatori festivala Belgrade Music Week oglasili su se saopštenjem u kojem su demantovali da je sinoć tokom završne večeri festivala došlo do incidenta.
Reakcije nakon subotnjeg veličanstvenog skupa održanog u Beogradu, gde se, prema procanama MUP-a okupilo neverovatnih 207.000 građana Srbije, poštovalaca politike predsednika Aleksandra Vučića, ne prestaju da se nižu.
Poslanica Jelena Pavlović koja je juče govorila na blokaderskom skupu u Kraljevu, donedavno je vodila ljude da aplaudiraju predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.
Miloš Bešić, profesor i blokader na Fakultetu političkih nauka Univerziteta u Beogradu, gostovao je sinoć u "Utisku nedelju" i tom prilikom istakao da se opozicionari nikada neće odreći svojih ambicija u korist "studenata".
Analitičar Uroš Piper osvrnuo se na izjavu blokaderskog profesora Fakulteta političkih nauka Miloša Bešića o političkoj situaciji u Srbiji, ocenivši da su njegove poruke neprihvatljive i da dovode u pitanje značaj izbornog procesa.
Poznati advokat i poslanik Srpske napredne stranke (SNS) Vladimir Đukanović objavio je na svom blogu novu kolumnu s naslovom: "Očaj koji država mora da kanališe".
Pripadnici Federalne specijalizovane jedinice za spasavanje pod vodom (FUCZ) i Jedinice za podršku MUP Posavskog kantona pronašli su i izvukli danas iz reke Save telo muškarca inicijala V. Ž.
Nišlijka Tamara S. pravnosnažno je osuđena na godinu dana zatvora i izrečena joj je mera bezbednosti obaveznog čuvanja i lečenja u psihijatrijskoj ustanovi zbog kršenja porodičnih obaveza usled ćega je došlo do smrti njenog trogodišnjeg sina.
Stravičan snimak vršnjačkog nasilja u Hrvatskoj brzinom svetlosti se širi društvenim mrežama. Kako se može videti na snimku, devojčice maltretiraju drugu, dok njih još oko 15 stoji i posmatra.
Ruska Spoljnoobaveštajna služba objavila je da Kijev, prema njenim tvrdnjama, pojačava saradnju sa meksičkim narko-kartelima i da Ukrajina sve više postaje tranzitni koridor za prebacivanje droge iz Latinske Amerike ka evropskom tržištu.
Američki geološki zavod upozorio je da sever Venecuele, već razoren serijom snažnih zemljotresa, u narednih sedam dana ima 48 odsto šanse da ga pogodi još jedan naknadni potres jači od pet stepeni Rihterove skale.
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko najpre se sastao sa predsednikom Rusije Vladimirom Putinom na Valdaju, a zatim je odmah otišao u Peking na razgovor sa predsednikom Kine Si Đinpingom, u trenutku kada Minsk sve ozbiljnije upozorava na pretnje iz Kijeva.
Tela brata od osam godina i sestre od deset godina pronađena su u automobilu u mestu Ksilofagu na Kipru, nakon što su deca, prema prvim informacijama, nekoliko sati provela u vozilu na velikoj vrućini.
Svečanom dodelom nagrada i projekcijom filma "Saučesnici" reditelja Marka Novakovića završen je 9. Ravno Selo Film Festival, međunarodni festival prvog ili drugog filma, koji je tokom četiri dana u Ravnom Selu okupio filmske autore, goste iz zemlje i inostranstva, mlade stvaraoce i publiku.
Glumac Predrag Miki Manojlović odbio je reditelja Stivena Spilberga, a francuskom predsedniku Emanuelu Makronu je u lice rekao istinu o Kosovu i Metohiji.
Vozači primećuju da im se baterija telefona prazni drastično brže dok su na putu. Stručnjaci otkrivaju da su za to kriva podešavanja koja se sama aktiviraju i troše resurse u trenucima kada se menja geografska lokacija.
Istraživači su proučavali uticaj takozvane "zapadnjačke ishrane" na sistem serotonina, neurotransmitera koji ima važnu ulogu u regulaciji emocija, ponašanja, sna i drugih funkcija organizma.
Lekari neprestano upozoravaju da ekstremne temperature nisu šala i da klima-uređaj uključen "na najjače" često nije ni najbolje ni najzdravije rešenje.
Muzička zvezda Zorica Brunclik danas proslavlja svoj 71. rođendan, a iako njen život pun je uspona i padova, pevačicu optimizam i smeh nikada nisu napuštali.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.