"STRELJATI NA LICU MESTA" Ovako se Dino Merlin hvalio autogramom Atifa Dudakovića koji je naređivao ubijanje zarobljenika
115. 08. 2026. u 15:57
215. 08. 2026. u 15:57
Vesti
Poverenica za zaštitu ravnopravnosti Brankica Janković ocenila je da je donošenjem novog Zakona o sprečavanju nasilja u porodici postignut značajan napredak u efikasnom odgovoru države na pojavu nasilja i istakla značaj kvalitetne saradnje nadležnih državnih organa u suzbijanju nasilja.
Ministar unutrašnjih poslova Srbije Nebojša Stefanović rekao je da je od početka početka Zakona o sprečavanju nasilja u porodici početkom juna pa do 15. novembra, policija izrekla 10.504 hitne mere zabrane kontakta i prilaska žrtvi nasilja, odnosno udaljavanja nasilnika iz stana.
Stefanović je u petak na konferenciji za novinare u Beogradu povodom Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad ženama kazao da je u porodičnom i partnerskom nasilju u 2017. godini ubijeno 26 žena u Srbiji i dodao da je to "značajno smanjenje u odnosu na 35 žena ubijenih u 2016. godini", ali da je i dalje "užasan i neprihvatljivo veliki broj".
Savez samostalnih sindikata Srbije saopštio je da su kolektivni ugovori najefikasnije sredstvo u borbi protiv nasilja i svih oblika uznemiravanja kojima su žene podvrgnute na poslu.
Kampanja EKS "Bezbedna kod kuće, bezbedna na poslu" poziva socijalne partnere na promovisanje politika i procedura na radnom mestu kako bi se iskorenilo uznemiravanje i nasilje nad ženama.
Navodi se i da su žene, osim nasilja i svih oblika uznemiravanja i mobinga, izložene i nejednakosti na radnom mestu, pa često imaju manja primanja u odnosu na muškarce.
Generalni sekretar UN Antonio Gutereš izjavio je da je "vreme za zajedničku akciju kako bi žene i devojčice u celom svetu mogle da žive bez uznemiravanja, štetnih praksi i svakog drugog oblika nasilja".
Prema podacima UN, više od trećine žena širom sveta je doživelo fizičko (i)ili seksualno nasilje, 750 miliona žena je stupilo u brak pre navršenih 18 godina, a više od 250 miliona njih je podvrgnuto sakaćenju ženskih genitalija.
- Danas je široko prihvaćen stav da nasilje nad ženama, uključujući uznemiravanje i štetne prakse, predstavlja značajnu prepreku ostvarivanju ljudskih prava i neposredno dovodi u pitanje uključivanje i učešće žena u održavanju mira - piše u saopštenju generalnog sekretara UN povodom Medjunarodnog dana borbe protiv nasilja nad ženama.
Odlukom UN iz 1999. godine, Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama obeležava se 25. novembra, u znak sećanja na dan kada je diktator Dominikanske republike Rafael Truhiljo naredio ubistva sestara Mirabal, političkih aktivistkinja u toj zemlji.
115. 08. 2026. u 15:57
215. 08. 2026. u 15:57
115. 08. 2026. u 08:36
215. 08. 2026. u 08:36
Vlada Srbije razrešila je profesore Nebojšu Bojovića sa mesta predsednika, a Vladana Đokića sa mesta člana Upravnog odbora Instituta za arhitekturu i urbanizam Srbije.
15.08.2026
14:44
Posle više od godinu i po dana maltretiranja koje su sprovodili blokaderi na čelu sa Vladanom Đokićem, ovaj rezultat ne čudi nikoga.
15.08.2026
14:24
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić žestoko je reagovala nakon skandaloznog saopštenja Univerziteta u Beogradu povodom drastičnog pada na prestižnoj Šangajskoj listi, gde je Beogradski univerzitet potonuo u grupu od 501. do 600. mesta!
15.08.2026
18:37
Umesto da se zaustave i zapitaju gde vode njihovi pozivi na linč, ekstremisti sa društvenih mreža nastavljaju sa brutalnim zastrašivanjem policajaca i njihovih porodica!
15.08.2026
18:19
Predsednik Srpske napredne stranke i savetnik predsednika Srbije za regionalna pitanja, Miloš Vučević, izjavio je danas da mu je za "gađanje" svaki napad na bilo kog novinara, bilo koje televizije i medijske kuće.
15.08.2026
19:30
Samo na TV Informer!
15.08.2026
12:44
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" pokazali smo vam kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta ovih dana radi profesor blokader Milo Lompar, koje propise krši samozvani ekolog Aleksandar Jovanović Čuta, čime se bavi potrčko Dragana Đilasa, Borko Stefanović…
14.08.2026
14:26
Samo na TV Informer, ne propustite!
13.08.2026
14:04
Tema Info jutra bila je najava predsednika Srbije Aleksandra Vučića da naša zemlja razmatra ideju o promeni toka reke Ibar.
11.08.2026
10:16
Optužnica protiv Marka Daničića (25) i Vasilija Gačevića (24) za ubistvo mladog MMA borca Stefana Savića podignuta je nakon dve i po godine od zločina, a i dalje se čeka izručenje jednog od okrivljenih iz inostranstva..
15.08.2026
20:00
Policija u Beogradu uhapsila je 47-godišnjeg vlasnika i odgovorno lice jedne firme iz tog grada, zbog sumnje da je prevarom oštetio kompaniju iz Jordana za više od 403,7 miliona dinara.
15.08.2026
20:14
Saša Labović ubijen je 15. avgusta 1996. na plaži kod Svetog Stefana, dok je izlazio iz mora.
15.08.2026
19:15
Mladi motociklista teško je povređen jutros na nasipu između Borče i Koteža nakon što je sleteo sa puta dok se trkao sa svojim bratom.
15.08.2026
18:39
Muškarac iz Lazarevca, inicijala G. L. (63), teško je povređen kada ga je prilikom radova na kući najpre udarila struja, nakon čega je pao sa visine od tri metra.
15.08.2026
18:50
U selu Konotopje u centralnoj Poljskoj danas je zvanično otkrivena za javnost statua Bogorodice visoka 55 metara, nakon svečanog blagoslova, čime je postala najviši spomenik posvećen Bogorodici u Evropi, javlja poljski javni servis TVP.
15.08.2026
19:49
Francuski državljanin Brahim Terki (50) i njegova dva sina, uzrasta 12 i devet godina, spaseni su 14. avgusta nakon što su proveli noć na otvorenom moru kod tajlandskog ostrva Ko Samui usled kvara na iznajmljenom džet-skiju.
15.08.2026
19:06
Vodostaj Rajne pao je na rekordno nizak nivo, dok Evropu i dalje pogađa toplotni talas, pokazali su podaci nemačke Agencije za unutrašnju plovidbu (WSV).
15.08.2026
17:44
U Varšavi je danas održana velika vojna parada povodom Dana poljskih oružanih snaga tokom koje je skoro dve hiljade vojnika prodefilovalo sa najnovijim naoružanjem, a više desetina moćnih borbenih vozila predstavljeno javnosti sa ciljem da se demonstrira snaga poljske vojske.
15.08.2026
16:53
AI opcije u Viberu, poput sažetaka poruka, predloga odgovora i ChatGPT-a, mogu da se isključe kroz podešavanja aplikacije.
15.08.2026
19:50
Važno birati lagane i nutritivno bogate namirnice za večeru, koje podržavaju zdravu cirkulaciju i opšte zdravlje srca. Odličan izbor su semenke bundeve.
15.08.2026
17:40
Snimak zlatnog retrivera Medveda, koji posle dana na plaži jedva drži oči otvorene, postao je viralan na društvenim mrežama.
15.08.2026
17:00
Viber je uveo novu AI funkciju zasnovanu na OpenAI tehnologiji, koja korisnicima omogućava da brzo dobiju rezime nepročitanih poruka u grupnim četovima.
15.08.2026
16:30
Džini Lu, mops spašen iz trgovine psećim mesom u Južnoj Koreji, pobedio je na ovogodišnjem takmičenju za najružnijeg psa na svetu u petak u Santa Rosi u Kaliforniji.
15.08.2026
16:00
Bokser Miloš Stojanović Tigar podelio je detalje iz svog privatnog života sa Jovanom Jeremić i otkrio kako već tri meseca žive zajedno.
15.08.2026
19:36
Pevačica Edita Aradinović podelila je svoje iskustvo nakon porođaja putem Instagrama, kako bi novim mamama i pratiocima pokazala kroz šta prolazi.
15.08.2026
18:41
Influenserka Vanja Veljić otkrila je kako je nakon izlaska u Crnoj Gori i koje časice više pala sa betonskog stupa i polomila nogu.
15.08.2026
18:03
Skoro svaki čovek kaže da mu je porodica svetinja, ali svedoci smo da nekada postoje i komplikovani porodični odnosi gde nema komunikacije, a takvih primera, nažalost, ima i među poznatim ličnostima.
15.08.2026
17:36
Bivši rijaliti učesnik Andrej Savković objavio je fotografiju sa ćerkom koju je dobio u braku sa 20 godina starijom bivšom partnerkom Vanja.
15.08.2026
17:12
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.