OTAC POZVAO 911: Jeziv snimak – majka ubila dve ćerkice
111. 08. 2026. u 23:49
211. 08. 2026. u 23:49
Vesti
|
Opšta kontrola Nesavesne roditelje će saobraćajci sačekivati ispred škola i vrtića, na naplatnim rampama, semaforima, a presretaće ih i motorima na autoputevimaIzvor iz MUP |
|
Katapultirani iz kola Dešavalo se da prilikom udesa deca koja nisu vezana pozadi budu bukvalno katapultirana iz kolaDamir Okanović |
- Od početka godine tri deteta su izgubila život u Srbiji samo zato što ih roditelji nisu vozili na propisan način na zadnjem sedištu. Uočili smo da poseban rizik postoji kod porodica koje kreću na more jer tada zbog dužine puta i spavanja, retko ko vezuje mališane pozadi. Zato ćemo posebnu pažnju posvetiti njima - saobraćajci na motorima će duž autoputeva presretati nemarne roditelje i odmah im pisati kaznu, a još rigoroznije kontrole biće na naplatnim rampama - kaže naš sagovornik i dodaje da se kazne za vezivanje pozadi ne odnose samo na decu:
- Svakoga koga zateknemo da sedi pozadi a nema vezan pojas, kaznićemo sa 10.000 dinara, bez obzira koliko godina ima. Sve ovo važi i za strance, jer oni još manje poštuju propise. Takođe, patrole će stajati i pored škola i vrtića i kažnjavati roditelje koji prevoze decu na nepropisan način. Akcija počinje u petak 15. juna, a trajaće sve do poslednjeg dana avgusta - dodaje naš izvor iz Saobraćajne policije.

Saobraćajni stručnjaci upozoravaju da zakon jasno kaže da mališani niži od 135 centimetara moraju da se prevoze vezani u odgovarajućem bezbednosnom sedištu, koje je pričvršćeno za vozilo u skladu sa deklaracijom proizvođača. Direktor Komiteta za bezbednost saobraćaja Damir Okanović kaže za Infomer da nam je pojačana kontrola bezbednosti dece u kolima neophodna, jer roditelji nisu svesni koliko rizikuju živote svojih mališana ukoliko ih ne voze u predviđenim sedištima.
|
Nisu informisani Samo 37 odsto vozača pravilno koristi sedište za decuJasmina Milošević, direktorka Agencije za bezbednost saobraćaja |
- Prilikom sudara i prevrtanja nije moguće dete zadržati u rukama, pa u slučaju nesreća, nažalost, prvo stradaju najmlađi, koji bukvalno budu katapultirani iz automobila! Vrlo često se roditelji zavaravaju da kad putuju na more mogu dete da obezbede koferom koji stave između prednjih i zadnjih sedišta, dok deca spavaju. To je veoma opasno. Poslednji slučaj u Velikoj Plani, kada je dete poginulo jer nije bilo u sedištu odličan je primer kako se igramo sa životima najmlađih. Takođe, ne mogu da verujem da roditelji do vrtića i škola svoju decu prevoze u smart automobilima, pa čak i u pikapovima i u gepecima - kaže on.
Direktorka Agencije za bezbednost saobraćaja Jasmina Milošević kaže da je izuzetno važno da roditelji koriste sve zaštitne sisteme u automobilu kada prevoze decu.
- To znači da dete mora da bude u sedištu koje je instalirano u vozilu po uputstvu proizvođača! Naše istraživanje je pokazalo da samo 37 odsto vozača pravilno koristi sedište, što je jeziv podatak - kaže Milošević i dodaje da je neverovatno koliko se ljudi ne informišu kod prodavca kako da montiraju ispravno sedište i da njen tim radi na polju edukacije.
111. 08. 2026. u 23:49
211. 08. 2026. u 23:49
111. 08. 2026. u 13:28
211. 08. 2026. u 13:28
Blokaderi su neizlečivo oboleli od mržnje, a za tu tezu postoji i novi dokaz!
11.08.2026
23:21
Premijer Crne Gore Milojko Spajić, koji je došao na to mesto glasovima Srba, a svakodnevno sprovodi antisrpsku politiku, po ko zna koji put u poslednje vreme napao je Srbiju.
11.08.2026
20:55
Lider Prave Crne Gore Vladislav Dajković oštro je reagovao nakon sramnog napada Milojka Spajića na Srbiju i predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
11.08.2026
22:13
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić poručila je da je jedini princip koji dosledno primenjuje crnogorski premijer Milojko Spajić - princip slepe poslušnosti.
11.08.2026
21:47
Direktor kancelarije za Kosovo i Metohiju (KiM) Petar Petković hitno se oglasio povodom brutalnog prebijanja Srbina Nenada Raškovića iz sela Dren u Zubinom Potoku.
11.08.2026
21:40
Teška saobraćajna nesreća dogodila se večeras u Hadžićima kod Sarajeva, u kojoj je jedna osoba smrtno stradala, dok su tri osobe povređene.
11.08.2026
23:12
Likvidacije izvršene snajperskim naoružanjem u Srbiji i regionu predstavljaju potpis profesionalaca i najčešće su povezane sa obračunima visokopozicioniranih članova organizovanih kriminalnih klanova.
11.08.2026
20:00
Porodična kuća mladića koji se nalazi na izdržavanju zatvorske kazne, u jednom selu kod Obrenovca, našla se na meti nepoznatih napadača koji su oko 2 sata iza ponoći na objekat bacili topovski udar.
11.08.2026
21:40
Uprava policije, u saradnji sa Državnim tužilaštvom, proverava više od 50 stranih državljana, među kojima su dominantno državljani Ukrajine, kao i Moldavije i Slovačke, a koji su juče zatečeni u jednoj većoj kući u podgoričkom naselju Mareza, gde je pronađena i veća količina sofisticirane digitalne opreme, uređaja i novca.
11.08.2026
20:51
Policija u Herceg Novom uhapsila je A. V. (20), državljanina Srbije iz Novog Sada, zbog sumnje da je počinio krivično delo nasilničko ponašanje nad maloletnikom.
11.08.2026
22:48
11.08.2026
06:36 >> 23:23
Zvezda zanemela nakon fijaska! Nema izjava na "Marakani"
11.08.2026
23:08
Sirijski sud osudio je u odsustvu Bašara el Asada i njegovog brata Mahera na smrtnu kaznu zbog ratnih zločina i zločina protiv čovečnosti.
11.08.2026
22:30
Brazilski vojni ekspert Rikardo Kabral ocenjuje da Rusija brže reaguje na vojne izazove nego NATO, ključni oslonac Ukrajine.
11.08.2026
22:00
Ruske snage napale su brodove u Crnom moru koji su delovali u ime ukrajinskih oružanih snaga, saopštilo je danas rusko ministarstvo odbrane.
11.08.2026
22:00
Protiv policajca iz Policijske stanice Pleternica u Hrvatskoj biće pokrenut disciplinski postupak zbog teže povrede službene dužnosti.
11.08.2026
21:36
Psihologija izdvaja sedam znakova da vam neko zavidi, od umanjivanja uspeha do prikrivenih uvreda i stalnog takmičenja.
11.08.2026
22:20
Guglova platforma Jutjub objavila je da će od 1. februara pooštriti uslove za nove kreatore sadržaja koji žele da zarađuju od reklama i pretplata.
11.08.2026
21:40
Pariski sindrom kod nekih turista po dolasku u Pariz izaziva težak kulturološki šok, pa im je nekad potrebna i hitna pomoć.
11.08.2026
21:05
Zeleni čaj i jabukovo sirće izdvojeni su kao prirodni preparati koji mogu pomoći da znojenje, neprijatan miris i fleke budu manje izraženi.
11.08.2026
20:00
Perete kosu uveče i budite se sa spljoštenom, naelektrisanom frizurom koja se već do podneva masti? Možda problem nije u šamponu ni u tvrdoj vodi, već u tome kada perete kosu.
11.08.2026
19:30
Rijaliti par Anđela Đuričić i Nenad Marinković Gastoz trenutno uživaju na Maldivima odakle dele romantične snimke sa pratiocima, a poslednja objava vožnje bicikla sve je raznežila.
11.08.2026
23:31
Mane Ćuruvija Kasper ponovo je raznežio pratioce na Instagramu, podelivši trenutke opuštanja sa izabranicom, pevačicom Minom Kostić.
11.08.2026
23:11
Ulčesnik "Elite" Luka Vujović sinoć se suočio u emisiji "Narod pita" sa ženom koja je napravili veliki problem njegovoj partnerki Aniti Stanojlović.
11.08.2026
22:01
Atina Tošić, ćerka Jelene Karleuše i Duška Tošića, ponovo je privukla ogromnu pažnju na društvenim mrežama, a njena najnovija objava iz teretane izazvala je lavinu komentara.
11.08.2026
21:31
Pevač Mile Kitić planira da izda luksuznu vilu na Vračaru, a mesečni najam iznosiće čak 10.000 evra.
11.08.2026
21:01
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.