NA IVICI TOTALNOG RATA: Izrael planirao "težak i dubok udarac" iranskom režimu
109. 06. 2026. u 16:51
209. 06. 2026. u 16:51
Izvršiteljka Mirjana Dimitrijević naložila je da se sa računa Ministarstva odbrane skine šest miliona evra na osnovu sumnjive presude suda po tužbi gazde diskoteke u Pančevu!
Foto: Informer DN
Račun ministarstva je pred blokadom nakon što je kontroverzni biznismen Miomir Ostojić, gazda diskoteke "Ekskalibur", tužio vojsku i dobio spor.
Sumnjiva računica
Naime, Ministarstvo odbrane je sa Ostojićem, vlasnikom poznate diskoteke "Ekskalibur", sklopilo ugovor još 1997. godine o zakupu prostora u tadašnjem Centralnom domu Vojske Jugoslavije u Francuskoj ulici u Beogradu. On je hteo da tu otvori diskoteku.
- Nikada nije ušao u te prostorije. Nije mu odgovarala ventilacija, pa kanalizacija. U svakom slučaju došlo je do spora i on je nas tužio za izgubljenu dobit koju je mogao da zaradi koristeći taj prostor, a nije. Obavljena su i veštačenja da se vidi koliko treba da mu platimo - navodi izvor Informera iz ovog ministarstva.
Mirjana Dimitrijević je inače bivši sudija Prvog osnovnog suda u Beogradu, a važi za najsuroviju i najbahatiju javnu izvršiteljku u Srbiji! Ona se "proslavila" u oktobru 2017. godine, kada je porodicu Petrović sa dvoje male dece izbacila iz stana na ulicu, i to pre pravosnažne sudske presude. Istovremeno, samo tokom 2017. godine sebi je na ime plata sa računa svoje izvršiteljske firme isplatila više od 200.000 evra! Dimitrijevićeva se specijalizovala za naplatu dugova od nevraćenih bankarskih kredita, a poznata je po tome što po kratkom postupku izbacuje dužnike iz stanova, zbog čega je dobila nadimak "izvršiteljka iz pakla".
Kako dodaje, Ostojić je sve vreme tvrdio da mu je zbog nekorišćenja prostora u Domu Vojske propala dobit 100 puta veća od prihoda klubova i diskoteka koje je on imao u svom vlasništvu.
- U pravosnažnoj presudi navodi se da treba da platimo 633.779.731 dinar, ili oko šest miliona evra, jer je sud procenio da je tolika šteta što Ostojić nije koristio prostor godinu dana. To je neverovatna cifra, skandalozna. Nema te diskoteke ili pića koje tamo možete da prodate, a da zaradite tolike pare kako je veštačio veštak. Možete možda da zaradite 20.000 ili 30.000, ali 500.000 evra mesečno nikako - kaže naš sagovornik.
Inače, Miomir Ostojić postao je poznat javnosti kada se u njegovoj diskoteci "Ekskalibur" 1997. godine dogodilo ubistvo. Naime, Beograđanin Zoran Pavlović (22), zvani Bumbar, osuđen je tada za ubistvo na deset godina zatvora. U obračunu koji je usledio posle svađe i prepirke iz pištolja je usmrćen Saša Jeretina (19) iz Pančeva, a njegov drug Mario Pilar bio je ranjen u stomak. Vlasnik "Ekskalibura" je tada, kako su mediji tada pisali, video "kako Pavlović u vreme prepirke i pucnjave, vitla pištoljem".
Ostojić je takođe dovođen u vezu i sa Anđelkom Nešićem Đukom, koji se ubio 2005. godine. O Nešiću javnost je prvi put čula posle incidenata i sukoba oko vlasništva nad splavom "Kolos-Skaj bar" na Savi. U posao sa splavom u leto 2004. godine zajedno sa Nešićem, kako su tada pisali mediji, ušli su i izvesni Dragan Lukić i Miomir Ostojić. Sukob vlasnika kulminirao je 22. oktobra tučom između Nešića i Ostojića.
Foto: Informer DN
Žuri joj se
Naravno, ceo slučaj je došao do poznate izvršiteljke Mirjane Dimitrijević, koja je odmah krenula u izvršenje, da uzme milione od Ministarstva odbrane.
- Nije želela da odloži izvršenje. Tražili smo od izvršiteljke da sačeka odluka Vrhovnog kasacionog suda, ali ona za to nije htela ni da čuje. Već danas vojsci mogu da skinu sa računa šest miliona evra, a onda je i država u blokadi. Ugrožena je i operativna sposobnost našeg ministarstva. I još nešto, kada taj čovek uzme te pare, nikada ga više nećemo videti - objašnjava naš sagovornik.
Za komentar smo zvali i Miomira Ostojića, ali on je samo kratko rekao da je sud u ovom slučaju doneo presudu i nije dalje želeo da komentariše ovaj slučaj.
Inače, juče smo kontaktirali i izvršiteljku Mirjanu Dimitrijević, ali se ona do zaključenja ovog broja nije javljala na poznate brojeve telefona.
Borislav Borko Stefanović, potrčko tajkuna Dragana Đilasa, odjavio je blokadere, poručio da im ništa ne veruje, ali i da "nije dobra pozicija da Kosovo bude deo Srbije"!
09.06.2026
19:09
Broj Hrvata u Hrvatskoj se svake godine smanjuje, rekao je hrvatski premijer Andrej Plenković u utorak u Banskim dvorima, gde je primio mlade pripadnike hrvatske dijaspore, koje je pozvao da se vrate u domovinu i doprinesu demografskoj obnovi zemlje.
09.06.2026
16:40
Milica Đurđević Stamenkovski, ministarka za rad, boračka i socijalna pitanja, uključila se u Kolegijum Informer TV nakon incidenta koji su blokaderi izazvali u Kruševcu i otkrila detalje ovog, najblaže rečeno, skandala.
09.06.2026
18:25
Predsednik Republike Srbije, Aleksandar Vučić je odlikovan je danas, 9.6.2026. godine, od strane predsednika Angole, Žoao Manuela Gonsalveša Lorensa, Ordenom Agostina Neta. Predsednik Republike Srbije, Aleksandar Vučić je odlikovan sedamnaest puta tokom svoja dva mandata predsednika Republike, od strane stranih državnika i verskih velikodostojnika.
09.06.2026
19:04
Na profilu Pavla Grbovića, opozicionara, blokadera sa dna kace i predsednika Pokreta slobodnih građana (PSG), osvanuo je, najblaže rečeno, skandalozan tekst koji na krajnje perfidan način otkriva šta zborovi, plenumi i ostale zgubidanske tvorevine spremaju.
09.06.2026
17:47
Gosti Info jutra komentarisali su poziv stranim državama da odustanu od izložbe Ekspo 2027.
09.06.2026
11:09
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
07.06.2026
11:11
Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" večeras od 20h, jer vam donosimo zanimljive informacije.
06.06.2026
10:55
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
05.06.2026
16:31
Na auto-putu E-70, kod petlje Pećinci - petlja Šimanovci, u smeru ka Beogradu, na snazi je obustava saobraćaјa zbog saobraćaјne nezgode.
09.06.2026
19:08
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušani su Veljko T. (27) i Nikola M. (28) zbog postojanja osnova sumnje da su 6. juna 2026. godine na teritoriji opština Grocka pokušali da na podmukao način liše života oštećenog M.N.
09.06.2026
18:08
Navodni pripadnik škaljarskog ogranka balkanskog narko-kartela, Miloš Mijanović (35), uhapšen je u Tivtu.
09.06.2026
17:56
Danas oko 15 časova, na auto-putu iz smera Šimanovaca ka Beogradu, zapalii su se kamioni nakon saobraćajne nesreće.
09.06.2026
16:05
Po nalogu javnog tužioca Trećeg osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu policijski službenici PS Novi Beograd doneli su rešenje o zadržavanju S.M. (33) zbog sumnje da je tukao i izujedao policajca.
09.06.2026
15:48
U ruskoj republici Dagestan, na Kavkazu, došlo je do teške havarije na energetskoj infrastrukturi, praćene serijom detonacija i dramatičnim požarom.
09.06.2026
20:11
Šefica evropske diplomatije Kaja Kalas otvoreno je poručila da bi Irska trebalo da napusti svoju višedecenijsku politiku vojne neutralnosti zbog potencijalne opasnosti koja dolazi iz Rusije.
09.06.2026
19:11
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski upozorio je da Kijev ubrzano podiže svoje kapacitete za udare duboko unutar ruske teritorije, kako bi Moskva osetila iste posledice koje trpe ukrajinski gradovi.
09.06.2026
18:30
Francusko ratno vazduhoplovstvo potvrdilo je da su se njihovi avioni Rafal, trenutno stacionirani u susednoj Litvaniji, uzleteli nakon što je dron otkriven u letonskom vazdušnom prostoru.
09.06.2026
18:00
Glumac Dušan Vojnović nekada je bio seks simol Jugoslavije, za njim su uzdisale sve žene, a onda je odjednom nestao sa filmske scene.
09.06.2026
15:15
Autorka i glumica Dženi Molen našla se na udaru žestokih kritika zbog fotografija koje je objavila sa svojim dvanaestogodišnjim sinom Sidom.
09.06.2026
14:30
Glumica Nikol Kidman objavila je na Instagramu fotografiju bez perike i pokazala svoju prirodnu kosu.
09.06.2026
13:45
Glumica Marina Ćosić objavila je na društvenim mrežama fotografiju sa trčanja i pokazala svoj prirodan izgled i obline.
09.06.2026
13:03
Glumac Met Dejmon odbio je glavnu ulogu u filmu "Avatar" reditelja Džejmsa Kamerona, zbog čega je izgubio 200 miliona dolara
09.06.2026
12:30
Istraživači iz kompanije SafeBreach otkrili su bezbednosni propust u Gugl Geminiju na Android uređajima koji je mogao da omogući napadačima da utiču na rad ovog AI asistenta.
09.06.2026
18:20
Jedan mačak postao je prava zvezda TikToka nakon što se pojavio na porodičnoj proslavi mature sa minijaturnom diplomskom kapom na glavi.
09.06.2026
17:40
Prirodni losion od peršuna i limuna može da pomogne da koža izgleda čistije, svetlije i zdravije.
09.06.2026
17:00
Gugl je unapredio svog AI asistenta Gemini u okviru Workspace paketa, pa sada korisnici mogu da koriste razgovore iz Gmaila kao izvor informacija direktno u Gugl Drajvu.
09.06.2026
16:20
Brza torta sa jagodama priprema se za tren oka, a predstavlja savršen spoj kremastog pudinga od vanile, sočnih jagoda i keksa.
09.06.2026
15:40
Folk zvezda Stojanka Novaković Stoja ponovo je uspela da zapali društvene mreže i ostavi javnost u apsolutnom šoku!
09.06.2026
18:07
Poznati muzičar Dejan Petrović i njegova supruga Branka ovih dana prošli su kroz agoniju nakon što je njihova ćerka Jovana pretučena, a jedno drugom su oduvek bili najveća podrška.
09.06.2026
14:15
Bivša rijaliti učesnica Luna Đogani postala je glavna tema, budući da se pojavila njena fotografija na kojoj je pljunuta Goga Sekulić!
09.06.2026
20:21
Pevačicia Anaastasija Ićurup uživa u vezi sa reperom Reljom Despotovićem, a sada je pokazala kako su proslavili njen rođendan na luksuznoj destinaciji.
09.06.2026
19:56
Makedonski šoumen Bojan Jovanovski, poznatiji kao Boki 13 žestoko se posvađao sa taksistom u saobraćaju.
09.06.2026
18:46
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.