• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/Pink

17.03.2020

10:00

AKO SRETNETE STARIJE GRAĐANE NA ULICI, OPOMENITE IH I ISPRATITE KUĆI! Premijerka Ana Brnabić uputila VAŽAN APEL svima!

Vesti

AKO SRETNETE STARIJE GRAĐANE NA ULICI, OPOMENITE IH I ISPRATITE KUĆI! Premijerka Ana Brnabić uputila VAŽAN APEL svima!

Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić ne isključuje mogućnost da država večeras uvede drastičnije, "najteže", mere za sprečavanje širenja koronavirusa i pozvala sve građane koje sretnu starije na ulici da ih isprate kući i umesto njih obave kupovinu neophodnih stvari.

"Ukoliko sretnete neku stariju osobu na ulici, opomenite ih, ispratite ih do kuće, pitajte šta im treba, kupite umesto njih lek ili šta im treba", izjavila je premijerka Brnabić.

Premijerka je rekla da veliki broj građana juče nije ozbiljno shvatio preporuke i mere vlade i dodala da deluje da je situacija danas bolja, ali da to nije ni približno dovoljno dobro.

Moguće drastičnije mere večeras

- Juče je delovalo kao da smo predsednik Republike, ja i ceo stručni tim pozvali građane, a posebno penzionere da u što većem broju izađu na ulice. Zaista je bio jedan efekat koji nikako nisam očekivala. Danas je nešto bolje – rekla je Brnabić  za Novo jutro TV Pink i dodala:

Ne isključujem mogućnost da ćemo večeras ipak doneti odluku za drastičnije, najteže mere, posebno za starije sugrađane."

Foto: Tanjug/Dragan Kujundžić

Ona je navela da će danas popodne imati sastanak sa predsednikom Aleksandrom Vučićem, sastanak sa političkim partijama i pokretima iz opozicije, kao i sastanak oba krizna štaba, nakon čega će se obratiti javnosti.

Situacija se komplikuje iz dana u dan

Ona je navela da se situacija povodom koronavirusa u Srbiji komplikuje.

- Mi imamo situaciju koja se komplikuje iz dana u dan. Mi to i dalje držimo pod kontrolom zahvaljujući preventivnim merama koje smo uveli. Zahvaljujući grupi epidemiologa i infektologa koje je predsednik Aleksandar Vučić okupio pre prvog zaraženog pacijenta – navela je premijerka.

Brnabić je kazala da je potvrđeno da je 65 osoba zaraženo virusom i dodala da je 31 osoba na kućnoj izolaciji, dok su ostali na bolničkom lečenju.

- Većina je stabilno, dok su četiri osobe na respiratoru... Mi smo ovih dana imali slučaj da je preko 50 odsto ljudi u samoizolaciji, a sada je 48 odsto ljudi na kućnom lečenju - istakla je Brnabić.

Sve vesti o koronavirusu u Srbiji čitajte OVDE.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set