PREMIJERKA SAOPŠTILA ALARMANTNE PODATKE: Dolaze nam zaraženi građani iz inostranstva - SLEDE JOŠ OŠTRIJE MERE! AKO ZARAZE NEKOG IDU NA ROBIJU! (VIDEO)
Podeli vest
Premijerka Srbije Ana Brnabić obratila se naciji nakon završene sednice Vlade Srbije i saopštila je najnovije informacije o borbi protiv koronavirusa u Srbiji
Predsednik Republike Aleksandar Vučić prisustvovao je sednici Vlade Republike Srbije na poziv premijerke Ane Brnabić, a nakon sastanka, saopštio je nove, rigorozne mere
17.03.2020
20:06
- Ono što nas muči su naši povratnici iz stranih zemalja. I predsednik Srbije je apelovao, takođe i ja, ali danas opet imamo gužvu na granicama na Horgošu i Batrovcima. Od 14. marta u našu zemlju se vratilo oko 162 naša državljana iz stranih zemalja, a to je bilo pre ovih fotografija sada. Naši građani iz inostranstva lekovima snižavaju temperaturu, izlaze iz tih zemalja, a mi ih ovde stavljamo u izolaciju i po potrebi ih hospitalizujemo. To je još jedan izazov sa kojim se suočavamo. Svako od vas zna bar jednu zemlju koja se vratila iz karantina. Patriotski bi bilo da su ostali u tim zemljama. Ne bi opteretili naš zdravstveni sistem bar. Za one koji prekrše meru od povratnika, Vlada Srbije obezbedila je tri posebna objekta u Vršcu, Požarevacu i Pirotu, a čuvaće ih pripadnici zatvorske straže. Za kršenje izolacije sledi od 1 do 8 godina zatvora, a ukoliko zaraze neku osobu i ta osoba umre, kazna je od 2 do 12 godina zatvora - kaže premijerka.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Da li smeju voziti autobuse
I kamione stariji od 65 g. Vidim da voze.Dosta tih vozača je došlo iz Italije i ne poštuju izolaciju a isti se opet vraćju sa natovarenim kamionima u Italiju i većinom sad voze penzionere jer mladi neće da voze.Ne znam kako prelaze granicu.
Ову што су наврли у Србију су радили на црно неки код рођака, неки код пријаеља неки су пљачкали, џепарили па им се обија о главу. Ко ће да чека без папира и дозволе за рад а и боравак ограничен, моралу су да се врате. Сада држава има увид колики их има ван земље који се шетају често.
Takođe treba imati u vidu da ti naši građani rade u inostranstvu i da svi redom, pa i nezaposleni, imaju strano zdravstveno osiguranje. Ako dođe do hospitalizacije i/ili potrebe da se testiraju, treba to naplatiti od zdravstvenog fonda tih zemalja... nikako da se izgramo velikodušnih budala!
Zasto sve koji sada dolaze u zemlju ne smeste u neki kamp/bazu i ne zadrze ih 28 dana... vanredno je stanje i drzava ima legitimno pravo da to uradi kako bi zastitila svoje stanovnistvo
Uveden je POLICIJSKI CAS, od 20h do 5h ujutro, a potencijalno inficirani GASTARBAJTERI dolaze preko dana, doslo ih je 35.000 za dva dana , trebalo je ranije postaviti KARANTINE na najprometnijim GRANICNIM PRELAZIMA, zar stvarno verujete da ce ostati u SAMOIZOLACIJI kad stignu kuci ?
A gde su ti gastabajteri bili '99, što tad nisu došli? A i ovi starci i danas u prodavnicama dolaze i kupuju sve.... Vojska na ulicu i da uvede red... A gastarbajtere sve u neku kasarnu i 3 nedelje u karantin o njihovom trošku.
MAJO komentar ti nije na mjestu, ti kada odes na more u grcku je li imas zdravstveno ako ti zatreba...mene osiguranje pokriva na citavoj zemaljskoj kugli .Ne lupaj gluposti ako nisi upoznata sa materijom, a nisi....
KAD MOŽETE ZA MIGRANTE OTVARATI PRIHVATNE CENTRE OTVORITE I ZA NAŠE KOJI SE VRAĆAJU,PA TU U IZOLACIJU 15-28 DANA.I NEMA KUĆAMA,PA DA VIDIŠ OĆE LI DOLAZITI
Predsednik Republike Aleksandar Vučić prisustvovao je sednici Vlade Republike Srbije na poziv premijerke Ane Brnabić, a nakon sastanka, saopštio je nove, rigorozne mere
Na Kosovu i Metohiji danas se održavaju vanredni izbori za skupštinu privremenih institucija samouprave, pošto nakon izbora održanih 9. februara vlada nije formirana.
Ni hemijski olovaka, ni jasne organizacije, ni ljudi. Tako izgleda današnja propala akcija prikupljanja potpisa za vanredne parlamentarne izbore koju su studenti blokaderi "organizovali". I tako su se "dobro" organizovali da ni hemijske za građane nisu obezbedili, ni obične niti brendirane, i taj sitni detalj simbol je potpune improvizacije i odsustva ozbiljnosti.
Rektor Univerziteta u Beogradu, Vladan Đokić, Dejan Bodiroga, košarkaš i sada predsednik Evrolige kao i profesor Vladimir Dugalić, specijalista abdominalne hirurgije, podržali blokadere, koji sakupljaju potpise.
U mračnoj ulici Sančez u argentinskom gradiću Lomas del Palomar, nadomak Buenos Ajresa 10. aprila 1957. sreli su se Ante Pavelić i Blagoje Jovović. Dva metka završiće u telu Pavelića, a od posledica tog ranjavanja dve godine kasnije će umreti u Frankovoj Španiji. Kako je Blagoje Jovović, sa svojom grupom iz Argentine, uspeo da uradi nešto što nisu mogle ili htele ozbiljne bezbednosne službe i zašto je danas važan mit o Jovoviću?
Blokaderi koji se predstavljaju kao aktivisti takozvanog studentskog pokreta danas prikupljaju potpise, odnosno spisak sigurnih glasova za izbore koji nisu ni raspisani.
Sudbina Donbasa i budućnost Zaporoške nuklearne elektrane danas su glavne teme razgovora između ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog i američkog predsednika Donalda Trampa, prenosi Rojters.
Ukrajina je privremeno paralizovala vazdušni saobraćaj u ruskoj prestonici napadima dronova na Moskvu, zbog čega su obustavljeni stotine letova neposredno uoči početka nacionalnih praznika, saopštile su ruske vlasti.
Premijer Izraela Benjamin Netanjahu putuje u Sjedinjene Američke Države gde bi u ponedeljak trebalo da se sastane s američkim predsednikom Donaldom Trampom, a u fokusu razgovora biće sporazum o okončanju rata u Gazi, odnosno prelazak u drugu fazu, kao i mogućnost novog napada na Iran.
Posle godina teške borbe i medijskih spekulacija, ćerka glumca Aljoše Vučkovića uspela je da se izvuče iz pakla zavisnosti i započne potpuno novi život. Danas je majka i profesor.
Neke ljubavi traju koliko i kadar, a neke ostanu zauvek urezane u kolektivno sećanje. Domaće serije i filmovi doneli su parove čija je hemija bila jača od scenarija i veze koje su publiku naterale da navija, pati, veruje i pamti. Ovo su parovi koji su obeležili naše ekrane i postali više od fikcije.
U "Eliti 9" je došlo do svađe između Bore Santane i Luke Vujovića zbog Anite Stanojlović, a situacija je eskalirala do te mere da je reagovalo i obezbeđenje.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar