DAĆEMO PARE ZA MINIMALAC SVIM MALIM I MIKRO PREDUZEĆIMA, ALI POD USLOVOM DA NISU OTPUŠTALI RADNIKE! Predsednik Vučić OBJAVIO ekonomske mere: DRŽAVU ĆE OVO KOŠTATI 700 MILIONA EVRA!
Podeli vest
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostujući u emisiji "Prva tema" objavio je ekonomske mere države u borbi protiv koronavirusa
- Svim mikropreduzetnicima, dakle za mala i srednja preduzeća za tri meseca platićemo minimalac svakom frizeru, pekaru, obućaru, za sve njihove radnike, to nas košta 700 miliona evra. To važi samo za one koji ne otpuste radnike. Za velika i srednja preduzeća tu su korporejt obveznice - rekao je Vučić pa objasnio:
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, po nalogu Posebnog odeljenja za borbu protiv visokotehnološkog kriminala Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, uhapsili su N. S. (57) zbog postojanja osnova sumnje da je počinio više krivičnih dela, saopštio je MUP
- Mi brinemo za ekonomiju, ali mnogo više za živote ljudi. Nama je lakša situacija nego Donaldu Trampu na primer. Nisam rastrzan kao Tramp, nemam problem koji ima on. Nemačka će imati minus pet ili minus šest pad ekonomije, a mi ćemo imati duplo manji pad, a do kraja godine trudićemo se da budemo na nuli. "Fič" je već potvrdio kreditni rejting Srbije. Mi imamo više para nego drugi. Nisam dao da se povećaju plate do maksimuma. Imamo tri načina finansiranja u budućnosti. Jedan su unutrašnje budžetske rezerve. Imamo višak koji nisam dao da se ranije koristi. Zaduživanje na domaćem tržištu hartija od vrednosti je drugi način, treći na stranom - objasnio je predsednik.
Објава коју дели Prva televizija (@prvatelevizija) дана 29. Мар 2020. у 2:58 PDT
Ostaćemo lider u regionu
- Sve zemlje regiona najavljuju teške mere, smanjenje plata i penzija, ali mi ne. Mi smo vodili na pravi način naše javne finansije. Imali smo najveću stopu rasta. Razumem da Srbi ne mogu da poveruju da je Srbija ekonomski uspešna. Srbija je siromašna zemlja, imaćemo problema, biće ozbiljni, ali ćemo te probleme prevazići lakše nego mnoge evropske zemlje. Vidite kako držimo kurs dinara. Smejali ste mi se kada sam rekao da kupujemo zlato, sada imamo 31 tonu, a i više od onog što ja kažem, čuvamo za crne dane - kaže Vučić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Paja
pre 5 godina
Ovoj Jovani treba da se nacrta sve. Zena ne da neme veze s mozgom vec je sramota da neko ovako neobrazovan vodi razgovor sa predsednikom jedne drzave
Predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i njegovim saradnicima pošlo je za rukom ono što se mnogima do 2012. godine, kada je naša zemlja bila u potpunosti poražena i potčinjena i samo čekala ko će da iscedi sve njene resurse, činilo nemogućim - da srpska država postane ekonomski jaka ovoliko koliko je danas.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, po nalogu Posebnog odeljenja za borbu protiv visokotehnološkog kriminala Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, uhapsili su N. S. (57) zbog postojanja osnova sumnje da je počinio više krivičnih dela, saopštio je MUP
Sjedinjene Američke Države započele su prebacivanje dodatnih vojnih snaga na Bliski istok u trenutku kada američki predsednik Donald Tramp otvoreno govori o mogućim udarima na Iran, dok tenzije u regionu dostižu novi nivo.
Srbija se kreće ka sopstvenoj verziji Evromajdana i sve je teže nacrtati alternativne scenarije, a demonstracije bi u ovoj godini mogle postati brutalne.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se danas medijima nakon sastanka sa ministrom za Evropu i spoljne poslove Francuske Žan-Noelom Baroom i tom prilikom komentarisao monstruozni napad na pevačicu Anu Bekutu u Novom Sadu, ali i o licemerju blokadera i nastupu "njihove" Ane Štajdohar u Nišu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, zajedno sa najvišim državnim rukovodstvom, učinio je za lečenje dece u Srbiji više nego što su sve prethodne blokaderske vlasti pre 2012. godine mogle čak i da zamisle.
NATO je tiho uklonio sa svog zvaničnog sajta video-snimak brifinga iz 1999. godine u kojem se javno iznose „opravdanja“ za bombardovanje energetskih objekata u Srbiji, pokazala je provera arhive sadržaja.
Savetnica za medije predsednika Srbije Suzana Vasiljević izjavila je danas da je geopolitički trenutak u kojem se predsednik Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Ujedinjenim Arapskim Emiratima (UAE) sreo sa predsednikom UAE šeikom Mohamedom bin Zajedom težak, ali veoma značajan za Srbiju i istakla da odnosi dve zemlje nisu bazirani samo na poverenju i zajedničkoj viziji, već i na ličnim odnosima dvojice lidera.
Učesnici Exatlona Srbija Marko Nikolić i Nemanja Radovanović otvoreno su govorili o teškom detinjstvu i nemaštini koja je obeležila njihovo odrastanje.
Neizvesna borba na Exatlon poligonu dovela je do šokantne situacije kada je Nevena Petrović uhvatila za nogu Milicu Balać u nameri da je što više uspori.
Takmičare Crvenog tima Exatlona Jovana Radulovića Jodžira i Boška Marinkovića uhvatila je nostalgija i tuga za decom, koju nisu videli od početka rijalitija.
Učesnici Exatlona Srbija Dušica Topić i Marko Nikolić, članovi Plavog tima, našli su se u centru pažnje nakon žestoke rasprave koja je izbila na poligonima, i to zbog Markovog ponašanja.
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Dvojica Srba, starosti 25 i 43 godine, uhapšeni su u Solunu, nakon što su pokušali da u dvorište zatvora Dijavata ubace paket sa nedozvoljenim predmetima.
Mladić S.M. (26) koji je 9. januara mučio i maltretirao svoju poznanicu D.Š (32) brani se sa slobode, dok žrtva i dalje strahuje od ponovnog napada, iako je izrečena mera zabrane prilaska.
Period od 19. do 25. januara najverovatniji je termin za mogući vojni udar Sjedinjenih Američkih Država na Iran, ocenio je turski stručnjak za Bliski istok Mete Sohtaoglu.
Rejkjavik je izrazio zabrinutost zbog, kako navodi, sve otvorenijih teritorijalnih ambicija Sjedinjenih Američkih Država, nakon što je kandidat predsednika Donalda Trampa za ambasadora na Islandu, Bili Long, u Vašingtonu izjavio – navodno u šali – da će Island postati 52. američka savezna država i da će on biti njen guverner.
Bivši guverner američke savezne države Ilinois i blizak saradnik predsednika SAD Donalda Trampa, Rod Blagojević, izjavio je da je ogranke organizacije „Muslimanska braća“ u Egiptu, Jordanu i Libanu odavno trebalo zvanično označiti kao terorističke organizacije, kao i da bi Sjedinjene Američke Države uskoro mogle da pokrenu istrage o njihovom uticaju i u Bosni i Hercegovini.
Ukrajinske snage su ove nedelje saopštile da su gotovo u potpunosti potisnule ruske trupe iz severoistočnog grada Kupjanska, što predstavlja veliki preokret u sudbini grada koji je još pre nekoliko meseci bio na ivici pada.
Slavni španski pevač Hulio Iglesijas (82) oglasio se povodom ozbiljnih optužbi za zlostavljanje koje su protiv njega iznele dve bivše zaposlene, oštro ih demantujući i nazivajući njihove tvrdnje "apsolutno netačnim".
Indijski dirigent klasične muzike Zubin Mehta, solista na violini Pinkas Cukerman i Beogradska filharmonija održali su sinoć nastup za pamćenje u Nacionalnom centru za izvođačku umetnost Mumbaja.
Kada je reč o lepoti i nezi, Japan je često ispred ostatka sveta. Čak se i pranje kose razlikuje, a umesto brzog i površnog pristupa, naglasak je na temeljnoj nezi temena, dok se dužina kose tretira sa više nežnosti i manje agresije.
Ajfon 4, star čak 15 godina, ponovo je u centru pažnje zahvaljujući retro fotografijama i talasu nostalgije. Njegova prepoznatljiva kamera, dizajn i pristupačna cena privlače mlađe generacije.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar