Broj zaraženih virusom opada, a policijski čas će verovatno biti još samo sledećeg vikenda, kaže dr Branimir Nestorović u "Fokusu"
- U jednom trenutku je procenat zaraženih skočio na 40 posto testiranih, a sada je u većini mesta u Srbiji oko 10 posto - kaže dr Nestorović.
Da se situacija u Nišu dogodila na početku epidemije, to bi, prema rečima dr Nestorovića, bila katastrofa.
Navodi i da virus počinje da slabi, i da jedan čovek danas može da zarazi oko 0,9 osoba. U nedelji posle Uskrsa nas očekuje pad broja zaraženih, a dr Nestorović navodi da će policijski čas verovatno biti još sledećeg vikenda.
On smatra da smo već pobedili koronavirus, ali za 1. maj smatra da nema potrebe uvoditi policijski čas, već je dovoljno zabraniti okupljanja.
Doktor Branimir Nestorović gostovao je u specijalnoj emisiji na TV Pink povodom borbe protiv koronavirusa i tom prilikom objasnio da nisu sve zemlje prijavile tačan broj umrlih od koronavirusa, ali da je Srbija bila poprilično poštena u tome
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ovaj doktor je car jos kad je rekao da je ovo najsmesniji virus,da se sopinguje po Italiji da maske i vakcine nisu ni potrebne,da smo mi Srbi jaci od virusa od tada mu sve verujem.
A pred 1. maj će doktor Nestorović reći da policijski čas mora da traje i idućeg vikenda a kad taj vikend dođe, onda će reći da se ponovo šalio; i tako svakog vikenda ista izjava dr Nestorovića.
Pa iskren da budem policijski cas sledece nedelje bi trebalo da traje duze ako stvarno zelimo da pobedimo koronu jer sama zabrana okupljanja ne znaci da ce to neko samo da poslusa,jer i sada se desava da neko izadje potpuno nezasticen prodje pored nekog okupljaju se po grupicama i piju pivo ili se zagrle ili pozdrave bez ikakvu zstitu i meru opreza..toliko malo neozbiljnih ali dovoljno da ugroze vecinu nas..
Nepotreban je policijski čas sledećeg vikenda, kao i ovog, jer se pola Beograda preselilo kod svojih na selo, a tako će biti i sledećeg vikenda...danas nije imao ko da se okuplja u gradu!
Policijski čas je ovog vikenda hendikepirao samo one koji nisu otputovali do 17 časova!
Ne treba se previše radovati dok se ne stavi tačka na naš rat sa korona virusima. Ko ne veruje neka pročita članak iz Informera
"JAPAN JE SUROVO KAŽNJEN ZA TO ŠTO JE MISLIO DA JE POBEDIO KORONU! Ukinuli su vanredno stanje, a onda im se virus BRUTALNO OSVETIO!"
Dr. Nestorovic je zaista komican koliko je neoybiljan. Ne dopada mi se energija koju siri. Strucan jeste, ali ponasanje i iyjave za javnost su sarlatanske. Idemo, ulozimo jos malo snage, budimo disciplinovani i pobedicemo.
Doktor Nestorović je "instaliran" u Štab da bi širio optimizam i uveseljavao narod. Njegovu funkciju najbolje opisuje ona dalmatinska pesmica čiji jedan stih glasi: samo pričaj barba Ivo, nama veruj nije krivo da i DODAŠ koju još! Veoma cenim ovog našeg doktora, smatram ga vrhunskim stručnjakom za svoju oblast, a i ove njegove "izlete" doživljavam pozitivno i sa vedrinom. Zlobnici i pakosnici će ga drugačije doživljavati.
Mora da je član partije, čim ga drugovi botovi ovoliko brane.
Na medicinskom fakultetu, profesori prvo što kažu studentima je da njihove greške pokriva zemlja. Koliko kubika zemlje treba da pokrije njegovu neozbiljnost, stotine? Niti će da odgovara,niti ga neštobaš i ne muči savest, još ispade heroj.
Kakve moralne nakaze vladaju Srbijom već 30 godina...
Doktor Branimir Nestorović gostovao je u specijalnoj emisiji na TV Pink povodom borbe protiv koronavirusa i tom prilikom objasnio da nisu sve zemlje prijavile tačan broj umrlih od koronavirusa, ali da je Srbija bila poprilično poštena u tome
Suzana Vasiljević, medijska savetnica predsednika Srbije Aleksandra Vučića, priznala je da je zaplakala kada je šef države od kineskog lidera Si Đinpinga dobio orden.
Tajkunski novinar Željko Veljković pridružio se skandaloznoj blokaderskoj kampanji protiv Srpske pravoslavne crkve (SPC), pljunuvši na svetinju, Pojas Presvete Bogorodice.
Na Posebnoj sednici Narodne skupštine na kojoj je govorio predsednik Federalnog Nacionalnog saveta Ujedinjenih Arapskih Emirata Sakr Gobaš nisu se pojavili poslanici opozicije.
Odbrana generala Ratka Mladića iz komiteta UN do sada nije dobila nikakav odgovor na pismo koje je uputila u vezi sa odbijanjem Haga da on bude pušten na lečenje u Srbiju, a ovo pitanje će biti otvoreno na sednici Saveta bezbednosti UN-a o radu Mehanizma 12. juna, rekao je generalov sin Darko Mladić.
Povodom nedavnih izjava suspendovane profesorke sociologije Marije Vasić, javnosti se oštro obratio direktor Gimnazije „Jovan Jovanović Zmaj“, Radivoje Stojković
Narodna poslanica Biljana Pantić Pilja oglasila se na svom Instagram nalogu optužujući profesorku Mariju Vasić i aktiviste za pokušaj podele društva, napade na Crkvu i političke zloupotrebe.
U velikoj akciji policije uhapšeno je šest osoba koje se sumnjiče za više krivičnih dela, među kojima je i prodaja droge, a za jednim članom raspisana je međunarodna poternica.
Jutros u Beogradu je došlo do svirepog ubistva, kada je Uroš G. (26) sekirom presudio očuhu svog oca, Svetozaru P. (92). Policija je završila uviđaj a telo nesrećnog muškarca poslato je na obdukciju.
Nišlija I.Ž., vozač jednog prevozničkog preduzeća koji je 9. decembra prošle godine u selu Vrelo kod Niša izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj je poginula Elizabeta Gojković (53) juče je na saslušanju pred Osnovnim javnim tužilaštvom negirao krivicu.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Kragujevcu, efikasnom akcijom, uhapsili su L. B. (23) iz Kragujevca, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivična dela teško ubistvo u pokušaju i teška telesna povreda.
Zapadne zemlje prećutkuju istinu o napadu Oružanih snaga Ukrajine na koledž u Starobeljsku u LNR, jer ne žele da osude same sebe. Međutim, moraće da odgovaraju za svoje postupke i niko to neće zaboraviti, izjavio je predsednik Državne dume Vjačeslav Volodin, prenose RIA Novosti.
OpenAI će u junu povući iz upotrebe jedan od svojih starijih, korisnicima omiljenih ChatGPT modela, što će direktno uticati na pretplatnike ovog servisa.
Istraživanja pokazuju da određene životne navike mogu značajno da uspore fizičko propadanje organizma i pomognu starijim osobama da duže sačuvaju vitalnost.
Rijaliti učesnica Mina Vrbaški ponovo je započela razgovor sa Viktorom Gagićem u želji da obnove svoju romansu, ali je sa njegove strane usledio hladan tuš.
Nedeljama su trajala vređanja i prepirke između bivših parntera Sofije Janićijević i Borislava Terzića Terze zbog njene afere sa sedamdesetogodišnjim Danetom.
"Južni vetar festival", muzički događaj o kojem se već mesecima govori širom regiona, održaće se 27. juna na stadionu Tašmajdan u Beogradu i okupiće neka od najvećih imena narodne muzike.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar