• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug

26.04.2020

07:25

(FOTO) SVETSKI MEDIJI BRUJE O SRPSKOJ POMOĆI ITALIJI! Prijateljstvo dve države u najtežim vremenima

Vesti

(FOTO) SVETSKI MEDIJI BRUJE O SRPSKOJ POMOĆI ITALIJI! Prijateljstvo dve države u najtežim vremenima

Američki mediji preneli su danas vest da je Srbija poslala četiri aviona sa medicinskom opremom, uključujući rukavice, maske i zaštitna odela, u Italiju kao donaciju za pomoć državi članici EU u borbi protiv širenja koronavirusa.

Između ostalih US news, ali i portal iz San Dijega, radio stanica iz Indijane,... pišu da će u naredna dva dana biti poslata još četiri aviona natovarena opremom, koje će Vlada Srbije kako kaže predsednik Aleksandar Vučić donirati Italiji.

Foto: printscreen usnews.com

"Pobedicćemo zajedno, budi hrabra Italija, Srbija je uz vas", napisao je Vučić na italijanskom na jednoj od kutija sa opremom pre nego što je bila ukrcana u avion, a ta slika je objavljena na portalima.

 

 

Mediji prenose i drugi deo te Rojtersove vest koja se tiče odnosa Srbije i Italije.

Italija je prošle godine bila drugi najveći trgovinski partner Srbije posle Nemačke, pokazali su podaci biroa za statistiku u januaru. Italijanske kompanije, uključujući Fijat, zapošljavaju više od 20.000 ljudi u Srbiji.

"Srbija je na putu ka Evropi uvek imala pomoć Italije", rekao je Vučić primećujući da je tokom razornih poplava 2014. godine Italija bila jedna od prvih zemalja koja je poslala pomoć.

"Ovo je naša prilika da vam zahvalimo", rekao je na aerodromu gde je bio i italijanski ambasador Lo Kašo.

Foto: Tanjug

Navedeno je i da je Srbija do sada prijavila 7.483 pozitvnh osoba zaraženih koronavirusom i 144 umrla.

U vesti sa još navodi da je Srbija balkanska država koja neguje snažne veze sa Kinom i da je iz Pekinga stiglo šest lekara da pomognu srpskim kolegama tokom pandemije.

Vučicć je, kako se dalje navodi, na početku krize zamerio Evropskoj uniji zbog zabrane izvoza maski u zemlje koje nisu članice EU, uključujući Srbiju.

Navodi se i da su nedavno i zvaničnici EU, uključujući šefa za spoljnu politiku Žozepa Borela, kritikovali Vučića da je hvalio samo Kinu za pomoć, a ne i EU.

Vest o srpskoj pomoći Italiji preneli su i međi u Velikoj Britaniji - Britsh Herald, This is Money, novinska agencija Angole, TV u Indiji - Republicworld.

Foto: printscreen usnews.com

 




Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Izvinjenje Andree Veskov
Live TV

Izvinjenje Andree Veskov

Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.

07.06.2026

11:11

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda
Live TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda

Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.

05.06.2026

16:31

JOŠ TV VESTI

Hronika

Zastrašujuće! "Spisak smrti" Koste K. nije jedini
Hronika

Zastrašujuće! "Spisak smrti" Koste K. nije jedini

Nakon gotovo svakog masovnog zločina istražitelji pokušavaju da pronađu odgovor na isto pitanje - da li je tragedija mogla da bude sprečena? U mnogim slučajevima odgovor su pronašli među papirima, beleškama i zapisima koje su počinioci ostavili iza sebe.

08.06.2026

20:29

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set