(VIDEO) AKO KRENETE NA MORE OVE GODINE, ovo može da vas košta i nekoliko hiljada evra!
Podeli vest
Svi koji na letovanju u inostranstvu dobiju koronu sami plaćaju bolničko lečenje, koje košta najmanje nekoliko hiljada evra, kažu u osiguravajućim kućama
Svako ko ovog leta bude rešio da otputuje u inostranstvo treba da bude svestan da rizikuje da izgubi hiljade evra, jer nijedna osiguravajuća kuća u okviru putnih osiguranja ne pokriva troškove lečenja koronavirusa! To praktično znači da turista u slučaju da se zarazi sam plaća bolničke troškove u inostranstvu, a oni se mere u hiljadama evra!
Ako imate putno osiguranje i krenete na more, a na letovanju dobijete korona virus, polisa osiguranja pokriće vam troškove ispitivanja, dijagnostikovanja i drugih neophodnih medicinskih tretmana dok se ne dijagnostikuje korona virus. Nakon toga obaveze osiguranja po tom pokriću prestaju
04.05.2020
12:53
Testiranje
Putno osiguranje pokriva samo troškove testiranja na koronavirus Nataša Đurđević, Delta đenerali
U uslovima za putna osiguranja jasno piše da osiguravajuća kuća nema nikakve obaveze prema osiguraniku u slučajevima koji su posledica zemljotresa ili druge prirodne katastrofe, elementarne nepogode i epidemija i pandemija. Dakle, ukoliko u toku leta i dalje bude na snazi pandemija, što je vrlo verovatno, jasno je da osiguranja za koronu neće biti!
Kako ističu u osiguravajućim kućama, ne postoji opcija da se u putno osiguranje uvrsti i osiguranje koje bi pokrilo lečenje od kovida-19.
Šta sve ne pokriva osiguranje
* hronične bolesti i njihove posledice koje su počele i bile poznate na početku osiguranja
* zemljotrese, prirodne katastrofe, pandemije i epidemije
* bolesti i nesrećne slučajeve koji su posledica ratova ili sličnih događaja
* aktivno učestvovanje osiguranika u neredima
* povrede koje su posledica zemljotresa
* psihoanalitički ili psihoterapijski tretman
* sve vrste alergija kod starijih od 15 godina
* nekomplikovane ubode insekata
* svaki operativni ili medicinski tretman koji može bez rizika da se odgodi do povratka osiguranika u zemlju porekla
- Ukoliko se odlučite da ovog leta krenete na more, a na letovanju dobijete koronavirus, važno je da znate šta putno osiguranje pokriva u ovakvoj situaciji. Polisa "Unika" putnog osiguranja pokriva bolničko i vanbolničko lečenje naših građana za vreme boravka u inostranstvu koje je neophodno usled iznenadne bolesti ili nesrećnog slučaja. Standardni paket putnog osiguranja pokriva troškove lečenja u inostranstvu do iznosa od 30.000 evra. Izuzetak su epidemije i pandemije proglašene na teritoriji na kojoj korisnik osiguranja boravi - navode u "Unika" osiguranju.
Oni dodaju da to znači da su polisom osiguranja pokriveni samo troškovi testiranja.
- Ukoliko se utvrdi da je klijent oboleo od koronavirusa, dalji zdravstveni tretman se vrši u skladu sa zdravstvenim protokolom zemlje u kojoj osiguranik boravi, a obaveze osiguranja po tom pokriću prestaju - kažu u ovoj osiguravajućoj kući.
Foto: Tanjug
Grujičić: Letujte u Srbiji
Profesor dr Danica Grujičić svakodnevno upozorava zašto građani Srbije ovog leta ne treba da putuju u inostranstvo. - Ako planirate odmor, ostanite u Srbiji. Ne znamo kako će se ovaj virus širiti po drugim zemljama. Prvo leto kod mojih pacijenata posle zračenja, recimo, teško se podnosi. Sada svi zajedno ovo preživljavamo i mislim da je bolje za sve naše građane da letuju ovde, ima planina, ima raznih odmarališta, jezera, ostanite ovde tokom letnje sezone - rekla je doktorka Grujičić.
I Nataša Đurđević, direktorka direkcije za komunikacije u osiguranju "Delta đenerali", navodi da njihovo putno osiguranje pokriva troškove ispitivanja, dijagnostikovanja i drugih neophodnih medicinskih tretmana dok se ne otkrije kovid-19.
- Ukoliko osoba oboli od koronavirusa u inostranstvu, u obavezi je da prati i poštuje zdravstvena pravila zemlje u kojoj se nalazi. Primera radi, u našoj zemlji lečenje i dijagnostikovanje bolesti kovida-19 organizovano je isključivo kroz sistem državnih zdravstvenih ustanova, što je regulisano državnim zdravstvenim osiguranjem, a ne privatnim. Takva je situacija i u većini drugih zemalja u svetu - objašnjava Đurđevićeva.
U Udruženju osiguravača Srbije potvrdili su nam da polisa putnog osiguranja ne pokriva lečenje od korone samo zato što je u pitanju pandemija.
- I sve osiguravajuće kuće širom sveta tako rade. Da li će se nešto promeniti tokom leta, pratićemo i videti. Za sada je još rano da o tome govorimo - ističu u UOS.
Otkazivanje putovanja do 31. maja
Foto: Pixabay
Nacionalna asocijacija turističkih agencija Srbije (JUTA) poslala je preporuku svim agencijama članicama da se putovanja otkažu do 31. maja, a pitanje je da li će moći da se realizuju i ona do 15. juna.
Kako saznajemo, razlog za ovu odluku je činjenica da trenutno ne postoji način za realizaciju putovanja. - Jednostavno ne vidimo način da se realizuju putovanja. Čak iako se otvori avio-saobraćaj, ako ostane pravilo karantina, neće biti turističkih putovanja - rekao je Aleksandar Seničić, direktor Jute.
Do sada je rezervisano 240.000 turističkih aranžmana. Od tog broja 10.000 se odnosi na Italiju, kojoj je uplaćeno tri miliona evra. Ukupna vrednost svih rezervisanih aranžmana je oko 150 miliona evra.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Marcco
pre 5 godina
Ja imam godišnje putno osiguranje koje sam sklopio pre korone i traje do novembra. Ne može sada da mi menjaju uslove!
Ako imate putno osiguranje i krenete na more, a na letovanju dobijete korona virus, polisa osiguranja pokriće vam troškove ispitivanja, dijagnostikovanja i drugih neophodnih medicinskih tretmana dok se ne dijagnostikuje korona virus. Nakon toga obaveze osiguranja po tom pokriću prestaju
Na društvenim mrežama među blokaderima, kruži video, najverovatnije napravljen veštačkom inteligencijom, koji prikazuje razgovor blokadera o tome kako će zapaliti Vučića.
Na društvenim mrežama među blokaderima, kruži video, najverovatnije napravljen veštačkom inteligencijom, koji prikazuje razgovor blokadera o tome kako će zapaliti Vučića.
Marko Parezanović, jedan od najuticajnijih načelnika u Bezbednosno-informativnoj agenciji (BIA), koji je obavljao poslove načelnika operative u agenciji, smenjen je sa te pozicije, a na njegovo mesto postavljen je Nikola Vasiljević, saznaje Republika.
Antisrpski mediji "N1" izveštava sa nepostojećeg skupa podrške predvodniku blokada Radivoju Jovoviću, inače članu Pokreta slobodnih građana (PSG) koji se nalazi u kućnom pritvoru nakon pokušaja da izvede nasilni poduhvat u Novom Sadu.
Povodom tekstova o vrhovnoj tužiteljki Zagorki Dolovac i njenom boravku u Hagu oglasio se kabinet Vrhovnoj javnog tužilaštva, čiji odgovor prenosimo u celosti.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Dvostruko ubistvo i samoubistvo u Čačku, koje je juče potreslo javnost, prema nezvaničnim informacijama dogodilo se pre nekoliko dana, ali još nema informacija o tačnom datumu!
U jedinom ženskom zatvoru u Srbiji, KPZ Požarevac kaznu trenutno služi 338 osuđenica, od kojih samo jedna kaznu zatvora od 40 godina zbog teškog ubistva.
Londonska policija jutros je na aerodromu Hitrou uhapsila muškarca osumnjičenog za napad, nakon što je biber sprejem prskao putnike, zbog čega je na aerodromu odmah proglašena uzbuna.
Predstavnici administracije predsednika SAD Donalda Trampa "kunu se" da će svaki dogovor koji američki lider postigne sa Rusijom biti "betonski čvrst", izjavio je pomoćnik predsednika Rusije Jurij Ušakov.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Starleta Aleksandra Subotić objavila je putem Instagrama fotografiju iz izlaska sa svojim suprugom Predragom Pecom Raspopovićem, ali i fudbalerom Nejmarom.
Voditeljka Marija Kilibarda otkrila je kako je vatreni navijač Partizana i da nikada ne bi navijala za Crvenu Zvezdu, čak ni kada igra sa drugom zemljom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar