Vojska Srbije, posle ukidanja vanrednog stanja, počinje da se vraća svojim redovnim aktivnostima, saopštilo je danas Ministarstvo odbrane.
Vojska Srbije će, u skladu sa jučerašnjom odlukom Skupštine Srbije o ukidanju vanrednog stanja, početi da priprema odgovarajuće planove o svom dezangažovanju i u skladu sa naređenjima vrhovnog komandanta početi da se vraća u svoje redovne aktivnosti.
"Vojska Srbije je ispunila naređenje vrha države, ispunila naređenje svog vrhovnog komandanta, dala sve od sebe da ovo teško vreme i vanredno stanje prođe sa najmanje posledica po zdravlje i sigurnost svih građana naše zemlje", rekao je ministar odbrane Aleksandar Vulin nakon obilaska inženjerijskih radova na Vojnom kompleksu “Međa”.
Vulin kaže da je Vojska Srbije sada, u skladu sa odlukom vrhovnog komandanta Aleksandra Vučića i parlamenta, spremna da počne sa dezangažovanjem i preuzimanjem svojih redovnih aktivnosti.
Vojska Srbije spremna je i sposobna da i u uslovima pojačanog angažovanja na suzbijanju i sprečavanju širenja zarazne bolesti kovid-19 obavi sve zadatke iz dodeljenih misija i zaštiti državu i građane, saopšteno je danas iz Ministarstva odbrane.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vojska Srbije spremna je i sposobna da i u uslovima pojačanog angažovanja na suzbijanju i sprečavanju širenja zarazne bolesti kovid-19 obavi sve zadatke iz dodeljenih misija i zaštiti državu i građane, saopšteno je danas iz Ministarstva odbrane.
Drago Parandilović, deda opozicionara Miloša Parandilovića, predsednika Novog lica Srbije, oglasio se povodom najave Miloša Parandilovića da će da ga tuži.
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je da je rejting Srpske napredne stranke u porastu i da će se prava podrška građana videti na izborima, uz ocenu da pojedini mediji potcenjuju birače i njihove odluke.
Opštinski odbor Demokratske stranke u Gornjem Milanovcu saopštio je juče da je doneo odluku o kolektivnoj ostavci članova Odbora i tela koje je formirao za predstojeće izbore, a danas je Informer otkrio ko je za to kriv!
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević ekskluzivno u Kolegijumu na Informer televiziji otkrio je šta je opozicionar Zdravko Ponoš rekao u policiji tokom informativnog razgovora na koji je pozvan po nalogu tužilaštva zbog tvrdnji o zvučnom topu.
Informer televizija danas je apsolutni izbor gledalaca u Srbiji! Dok se građani iz svih krajeva zemlje slivaju u Beograd na veliki skup "Srbija, jedna porodica", oči javnosti uprte su u Informer TV, koja tokom dana beleži ubedljivo najbolju gledanost.
Danas tačno u 17 časova, u programu Dnevnika Zapadne Srbije, gledaoci će imati priliku da prate specijalno, dvosatno izdanje posvećeno otvaranju Moravskog koridora - saobraćajnice koja menja lice ovog dela Srbije i otvara novo poglavlje razvoja, povezivanja i investicija.
Pred Osnovnim sudom u Aleksincu 21. jula počeće suđenje Beograđaninu N.P. (33) optuženom da je 27. aprila prošle godine izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj je poginula Nevena Zdravković (20).
Više javno tužilaštvo u Somboru podiglo je optužnicu protiv Z. K. (28) iz okoline Sombora i M. D. (43) iz Odžaka zbog sumnje da su izvršili teško ubistvo Aleksandra Stankovića (55) iz Odžaka.
U Novom Sadu se danas popodne dogodila pucnjava u kojoj je ranjen mladić (26), a istraga je odmah utvrdila nesvakidašnji obrt – mladić uopšte nije upucan na mestu gde je pronađen.
Predsednik SAD Donald Tramp očekuje da sve članice NATO-a na samitu u Ankari budu spremne da krenu ka izdvajanju pet odsto BDP-a za odbranu, izjavio je američki ambasador pri NATO-u Metju Vitaker.
Kazahstan se sprema da Rusiji u julu i avgustu isporuči oko 50.000 tona benzina A-92 i A-95 kao humanitarnu pomoć, ali dogovor još nije potpuno zatvoren zbog straha od sankcija i posledica po domaće tržište goriva, prenose mediji pozivajući se na izvore iz naftne industrije.
Savezno državno tužilaštvo Nemačke podiglo je prvu zvaničnu optužnicu u slučaju sabotaže gasovoda "Severni tok 1" i "Severni tok 2", prenose vodeći nemački mediji.
Kineski poziv na obnovu pregovora o Ukrajini mogao bi da označi početak formiranja šire koalicije oko Rusije, predvođene Kinom i podržane državama Globalnog juga, ocenio je politički analitičar Sanakojev za URA.
Evropska radiodifuzna unija saopštila je da je CBS/Radio Kanada nacionalni javni emiter Kanade njen novi član i da će ta zemlja učestvovati na Evroviziji 2027. u Bugarskoj.
Pevačica Tejlor Svift i njen verenik Trevis Kelsi grade ogroman dvorac unutar arene "Medison Skver Garden" u Njujorku za svoje venčanje koje je zakazano za 3. jul.
Glumica Vesna Stanković već pune dve godine prolazi kroz izuzetno zahtevan životni period, suočavajući se sa ozbiljnim zdravstvenim problemom, karcinomom dojke.
Producent Nikola Burovac izrazio je veliku zahvalnost predsedniku Aleksandru Vučiću, istakavši da zahvaljujući njegovoj višegodišnjoj podršci domaćoj filmskoj i televizijskoj produkciji danas svedočimo zlatnom dobu i velikom uspehu domaće kinematografije.
Ako želite da vaša spavaća soba konačno prodiše i dobije onaj prepoznatljivi, sofisticirani izgled koji viđamo u luksuznim hotelima i na stranim sajtovima za dizajn, sve se vrti oko izuzetno pristupačnih trikova koji menjaju celokupan doživljaj prostora.
Ako vam je već pomalo dosta standardnih pohovanih šnicli koje uvek prate isti koraci ili vam je ponestalo inspiracije za teške sosove, vreme je da probate savršene šnicle u korama.
Danas nam se čini nezamislivo preživeti leto bez klime, ali generacije pre nas imale su u rukavu prave male prirodne trikove. Metode naših baka bile su ideaalne za rashlađivanje, a pri tome nisu trošile struju i novac.
Uz svega nekoliko osnovnih sastojaka možete pripremiti domaći džem od malina bogatog ukusa i mirisa, bez konzervansa, veštačkih boja i drugih dodataka.
Ekipa Informera uhvatila je pevačicu Sandru Valterović, poznatiju kao Seksi Sandra, u Crnoj Gori u kupaćem, dok hladila u vodi, ali i izazovno nameštala kao da je sama na plaži!
Ceca Kitić otvoreno je govorila o najtežim trenucima kroz koje je prošla, od ranog odlaska iz porodičnog doma, preko smrti majke i finansijske borbe zbog kredita, pa sve do razočaranja u ljude i bivše partnere.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.