RUSKI GENERAL POHVALIO SRPSKI ABHO: Iskoristićemo u našoj vojsci ono što smo videli u Srbiji!
Podeli vest
General-major Mihail Černišov, koji je predvodio ekspertski tim Ministarstva odbrane Rusije u borbi protiv korona virusa u Srbiji, ocenjuje da su pripadnici Vojske Srbije kao stručnjaci veoma dobro pripremljeni i da je bataljon ABHO VS stigao do nivoa opremljenosti ruske vojske.
Černišov, koji je načelnik ABHO Zapadnog vojnog okruga vojske Ruske federacije, za majski broj lista Odbrana je rekao da su ruski vojnici u Srbiji videli neke stvari koje bi hteli da iskoriste u ruskoj armiji i da su, bez obzira na pojedine tehničke razlike, pripadnici Vojske Srbije kao stručnjaci veoma dobro pripremljeni.
Komandant ruskog tima stručnjaka koji boravi u Srbiji Mihail Černišov ocenio je da je Srbija pokazala visok nivo pripreme i organizacije u borbi protiv koronavirusa i veoma pažljivo prati preporuke ruskih lekara.
14.04.2020
09:39
- Da je tako dovoljno je da vam navedem samo jednu činjenicu - da uskladimo i organizujemo rad naših jedinica na zajedničkom izvršavanju zadataka bio nam je potreban samo jedan dan - rekao je on i ocenio da je to činjenica koja govori sama za sebe.
Dodao je da dve ABHO strane sve radile zajedno, dopunjavajući jedni druge onim najboljim što imaju, pri čemu se troši manje vremena nego ranije - tako da može da se obuhvati više objekata.
- Jedino uzbuđenje u ruskom timu, pre dolaska u Srbiju, bilo je oko toga kako će ih sačekati stanovništvo i sama država Srbija. A o tome najbolje mogu da posvedoče reči jednog od stanovnika Beograda koji je gledao šta i kako rade i rekao - ovi Rusi rade kao za sebe - rekao je on.
Dodao je da je Rusija pomagala Srbiji koliko je mogla a da Srbija tu pomoć nikad nije zaboravila.
- Sada mogu da kažem da o Srbiji znam mnogo više nego ranije, razgovaram sa ljudima, mogu da sagledam šta i kako rade, o čemu razmišljaju, o čemu sanjaju, a to iskustvo ne može uvek da se opiše rečima, ali kada u duši ostane iskren osećaj topline, to je već mnogo - rekao je on.
On je istakao i značaj zajedničkih vojnih vežbe vojski dve države jer se vojnici međusobno upoznaju i grade prijateljstvo za budućnost jer su zajedno u rovovima, na vatrenim pozicijama.
- Pre nešto više od dvadeset godina Srbija je, nažalost, imala veoma veliko ratno iskustvo, koje se izučava u ruskim vojnim školama, a na osnovu sopstvene obuke mogu da kažem da je to iskustvo veoma važno, mnoge stvari iz njega i mi koristimo u obuci - rekao je on.
Ruski ekspertski tim je u Srbiji je posetio izložbu "Odbrana 78" o odbrani od NATO agresije, a on je istakao da treba pre svega odati priznanje za hrabrost srpskom narodu i armiji, jer je prihvatanje rata u potpunom neprijateljskom okruženju veoma teško.
- Iskustvo je pokazivalo da takva situacija uvek dovodi do poraza, međutim, čak i u takvim uslovima Srbija je uspela da sačuva svoju teritoriju, a nažalost, kao i u svakom ratu, tu pobedu platila je životima. To je surova ratna logika - rekao je on.
On je rekao da osiromašeni uranijum takođe predstavlja veliku minu koja je postavljena ispod budućih pokoljenja u Srbiji.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Komandant ruskog tima stručnjaka koji boravi u Srbiji Mihail Černišov ocenio je da je Srbija pokazala visok nivo pripreme i organizacije u borbi protiv koronavirusa i veoma pažljivo prati preporuke ruskih lekara.
Evropske cene gasa skočile za 30 odsto na trogodišnji maksimum nakon što je Iran pokrenuo napade na ključnu energetsku infrastrukturu širom Bliskog istoka.
Marko Stepanović i Srđan Jovanović, voditelji tajkunske Nove S, koji su besramno ismevali osmogodišnjeg dečaka Andriju Kneževića iz Bajine Bašte, koji boluje od Mojamoja bolesti, pokušavaju da sebe predstave kao žrtve.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
M.L. (65) iz okoline Zrenjanina uhapšen je zbog sumnje da je ubio Ivana Vijoglavina (35), a prema nezvaničnim informacijama, Vijoglavin je ubijen tako što mu je prerezan grkljan.
Ivan Vijoglavin (36) nestao je 3. januara ove godine, a njegovo telo je nađeno 12. marta u Tisi. Dvojica muškarca uhapšeni su zbog sumnje da su ga ubili i telo bacili u reku, u nameri da prikriju tragove.
Student Pomorskog fakulteta u Kotoru, mladić (19) iz Bileće koji je pao sa četvrtog sprata sudentskog doma u tom gradu, preminuo je nakon šest dana borbe za život.
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov izjavio je da je pauza u trilateralnim pregovorima o Ukrajini između Rusije, Ukrajine i Sjedinjenih Američkih Država nastala iz "očiglednih razloga".
Američki ministar finansija Skot Besent izjavio je danas da Sjedinjene Američke Države mogu da uklone sankcije sa iranske nafte, koja se trenutno nalazi na tankerima kako bi ušla na tržište i ublažila rast cena sirove nafte.
Premijer Grčke Kirijakos Micotakis izjavio je pred početak samita Evropskog saveta u Briselu da Evropa ne sme da dozvoli da se ponovi migraciona kriza iz 2015. godine, upozorivši da sukobi na Bliskom istoku mogu da imaju ozbiljne posledice po bezbednost, energetiku i migracije.
Premijer Mađarske Viktor Orban poručio je pred odlazak u Brisel, gde se danas održava sednica Evropskog saveta, da će reći "ne uceni predstavniku Kijeva Vladimira Zelenskog" i dodao da "ako nema nafte, nema ni novca".
Kultna serija "Čuvari plaže" koja je obeležila devedesete i stvorila planetarne seks simbole dobija svoj rimejk, a prve fotografije sa seta već su zapalile svet.
Kupovina kvalitetne posteljine je ulaganje u udoban san, ali njeno pravilno pranje zna da zbuni. Temperatura i način održavanja ključni su za mekoću, dugovečnost i higijenu.
Epl savetuje korisnike da prilagode osnovna podešavanja svojih Wi-Fi rutera kako bi poboljšali bezbednost i brzinu interneta. Fabrička podešavanja često usporavaju mrežu i čine je ranjivom na napade.
Mart je pravi trenutak da svoju baštu pripremite temeljno i promišljeno, korak po korak, a mi vam donosimo šest trikova uz koje će biljke bujati tokom proleća.
Starleta Stanija Dobrojević sletela je na aerodrom "Nikola Tesla" u Beogradu, kada je progovorila o svom ulasku u "Elitu", pa priznala da zbog rijalitija ne razgovara sa majkom.
Slavica Coka Ratković, bivša žena kompozitora Gorana Ratkovića Raleta, se ponovno obratila javnosti, nakon što je Ana Nikolić objavila papir kao navodni dokaz o tome da su Slavica i njen prvi muž, a Anin emotivni partner, i crkveno razvedeni.
Harmonikaš Miroljub Aranđelović Kemiš došao je na snimanje Pinkovih zvezda, gde menja suprugu Zoricu Brunclik, a oko vrata nosi burmu, koju na prst više ne može da stavi.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar