• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug

13.05.2020

07:53

DAČIĆ: Otvaranje granica nije jednostrana odluka, VEĆ STANDARDI KOJE TRAŽE I DRUGE DRŽAVE

Vesti

DAČIĆ: Otvaranje granica nije jednostrana odluka, VEĆ STANDARDI KOJE TRAŽE I DRUGE DRŽAVE

Podeli vest

Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić izjavio je da otvaranje granica i putovanja izvan granica države nisu jednostrane odluke jedne zemlje, već standardi koje nameću i traže i druge države.

Dačić je kazao da ne može da se razgovara samo o merama Srbije, već da se moraju imati u vidu i druge zemlje, kao i njihovi zahteve.

Napomenuo je da je jedno pitanje otvaranje granica za građane Srbije i za ulazak i izlazak iz našu zemlju, a da je drugo pitanje ulazak i izlazak kada se radi o strancima.

"Kod nas, reč je o negativnim testovima ne starijim od 72 sata. Stranci koji dolaze u Srbiju treba da imaju negativan test i potvrdu od vladine komisije za ulazak u zemlju", objasnio je sinoć šef diplomatije u emisiji "Upitnik" RTS-a.

Ukazao je da se od 1. juna bez bilo kakve potvrde mogu preći granice sa Albanijom, Bosnom i Hercegovinom, Crnom Gorom i Severnom Makedonijom i da je reč o zemljama-susedima koje nisu članice EU.

Kada je reč o zemljama članicama EU, Dačić je kazao da ostaje na snazi odluka EU da su njihove granice na nivou Unije zatvorene do 15. juna, ali, kako je naveo, naši građani iz zemalja EU mogu da se vrate u Srbiju i u takvim uslovima, uz potvrde koje im izdaju državni organi Srbije.

Podsetio je da država više ne organizuje humanitarne letove za repatrijaciju, jer više ne postoje srpski državljani "zaglavljeni" van granica Srbije, ali da je Er Srbija nastavila da organizuje specijalne letove na kojima građani plaćaju svoje karte.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Tajna veza Tirana-Beograda? Nenadićeva poseta dokaz dogovora oko „Generalštaba“
Politika

Tajna veza Tirana-Beograda? Nenadićeva poseta dokaz dogovora oko „Generalštaba“

Tajna poseta srpskog tužioca za organizovani kriminal Mladena Nenadića Tirani dokaz je da je slučaj “Generalštab” radio u dogovoru sa Albancima kako bi ova investicija, predviđena za Beograd, završila u Albaniji i kako bi se pokvarili odnosi između Srbije i Sjedinjenih Američkih Država, kaže predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Skupštine Srbije i narodni poslanik SNS dr Uglješa Mrdić.

02.03.2026

13:03

Exatlon

TV

Ko je sve na merama? Otkrivamo večeras od 20h
Live TV

Ko je sve na merama? Otkrivamo večeras od 20h

Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...

28.02.2026

10:55

Nema zaštićenih, sve smo snimili! Pratite "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Nema zaštićenih, sve smo snimili! Pratite "Na merama" u subotu od 20h

Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...

27.02.2026

10:16

JOŠ TV VESTI

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Uhapšen sin pevačice Šer
Kultura

Uhapšen sin pevačice Šer

Sin legendarne pevačice Šer, Ilajdža Blu Olman (49), uhapšen je u saveznoj državi Nju Hempšir zbog sumnje na napad i neovlašćeni ulazak na posed, prenose američki mediji.

02.03.2026

08:55

Magazin

Džet set