Grčka će 15. juna otvoriti granice za državljane 15 zemalja, među kojima je i Srbija, a tog dana bi trebalo da bude uspostavljen i redovan avio saobraćaj između dve zemlje.
To je potvrđeno tokom razgovora ministra spoljnih poslova Ivice Dačića i ambasadora Grčke u Beogradu Jorgosa Dijakofotakisa.
Sa popuštanjem mera uvedenih zbog pandemije korona virusa, zemlje EU počinju da otvaraju svoje granice, pa se mnogi pitaju gde će moći da idu za odmor, a otvaranje granica sa Srbijom za sada su najavile Grčka i Bugarska.
28.05.2020
09:17
Dačić će 12. juna boraviti u zvaničnoj poseti Atini, gde će s ministrom inostranih poslova Grčke Nikosom Dendijasom razmotriti važna pitanja iz oblasti bilateralne, multilateralne i regionalne saradnje, kao i aktuelne teme na planu prevazilaženja posledica pandemije COVID-19.
Dačić i ambasador Grčke su ocenili da su dve zemlje pravovremenim merama i odlučnom politikom uspele da značajno ublaže posledice pandemije COVID-19 i sačuvaju ljudske živote, kao i da preduzmu značajne mere usmerene na očuvanje svojih ekonomija.
Izraženo je zadovoljstvo zbog postepene normalizacije epidemiološke situacije u obe zemlje i istaknuto da to otvara prostor za nastavak aktivnosti na daljem produbljivanju bilateralnih odnosa, posebno u oblasti ekonomije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sa popuštanjem mera uvedenih zbog pandemije korona virusa, zemlje EU počinju da otvaraju svoje granice, pa se mnogi pitaju gde će moći da idu za odmor, a otvaranje granica sa Srbijom za sada su najavile Grčka i Bugarska.
Isplivala je nova fotografija Nebojše Bojovića, ortaka tužioca za organizovani kriminal Mladena Nenadića i bivšeg izvršnog direktora kompanije Infrastrukture Železnice Srbije Milutina Miloševića, čije prijateljstvo datira još iz davnih dana.
Isplivala je nova fotografija Nebojše Bojovića, ortaka tužioca za organizovani kriminal Mladena Nenadića i bivšeg izvršnog direktora kompanije Infrastrukture Železnice Srbije Milutina Miloševića, čije prijateljstvo datira još iz davnih dana.
Premijer Hrvatske Andrej Plenković je danas odbacio optužbe da je Vlada prekršila Ustav i zakone odlukom da preuzme sramni doček bronzanih rukometaša na glavnom zagrebačkom trgu gde je, uprkos zabrani gradskih vlasti, nastupio ustaški pevač Marko Perković Tompson.
Sanja Kalinović je otkrila da je napravila pasulj za Plave, što je voditelj Vuk Vukašinović iskoristio da se našali kako će svi koji su jeli imati gasove.
U večerašnjoj 22. epizodi Exatlona Srbija pobedu je odneo Crveni tim, rezultatom 8:5 kojim su sačuvali jednog člana svog tima od ispadanja na kraju nedelje.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Lokal brze hrane u centru Beograda koji je u vlasništvu prvog supruga pevačice Kaje Ostojić, Nikole Dragojlovića, poznatijeg kao Sova, uništen je u požaru.
Stravična saobraćajna nezgoda dogodila se danas na starom putu Čačak–Kraljevo, u mestu Samajlovo, kada je automobil iz za sada neutvrđenih razloga proklizao, prevrnuo i završio na krovu.
Tri godine posle masakra u "Ribnikaru", roditelji ubijene dece poručuju da Kecmanovići i dalje bez kajanja glume "dobru porodicu", dok pred sudom pokušavaju da izbegnu odgovornost za zanemarivanje deteta.
Petog februara 2011. godine ruski predsednik Dmitrij Medvedev i predsednik Sjedinjenih Američkih Država Barak Obama ratifikovali su sporazum Novi START, poslednji važeći dokument koji je ograničavao nuklearne arsenale dve najveće nuklearne sile na svetu. Za manje od jednog dana, ovaj sporazum zvanično ističe, čime prestaju da važe sve njegove odredbe.
Danas je 1442. dan rata u Ukrajini, a u prestonici Ujedinjenih Arapskih Emirata Abu Dabiju u toku je nova runda trilateralnih razgovora Rusije, SAD i Ukrajine za okončanje sukoba. Tok događaja na frontu i u Abu Dabiju pratite uživo na Informer.rs
Snažna eksplozija i veliki požar izbili su na železničkoj stanici Kočetovka-3 u gradu Mičurinsku, u Tambovskoj oblasti u Rusiji, nakon što je teretni voz iskočio iz šina, saopštile su Ruske železnice.
Glumac pozorišta i televizije Nikolaj Tkačenko poginuo je tokom borbenih dejstava u zoni specijalne vojne operacije krajem 2025. godine, potvrđeno je iz više izvora, a vest o njegovoj smrti izazvala je snažne reakcije u umetničkoj zajednici.
Glumac blokader Dragan Gagi Jovanović (60) ukrao je pesmu "Ružo rumena" od svog kolege Nebojše Ljubišića i predstavio je kao svoju zbog čega su njih dvojica završili na sudu.
Bivši britanski princ Endru Mauntbaten Vindzor iselio se iz Rojal Lodža, a za to vreme policija ispituje tvrdnje da je osuđeni seksualni prestupnik Džefri Epstin 2010. godine slao žene u njegovu rezidenciju.
Anegdote o legendarnim glumcima iz filma "Ko to tamo peva" i danas se prepričavaju, a jednu od najneverovatnijih ispričao je beogradski konobar, koji tvrdi da je našeg glumca Petra Lupu žena pijanog iznosila iz kafane.
Legendarna Meril Strip tumačiće lik čuvene kantautorke Džoni Mičel u biografskom filmu koji režira Kameron Krou, a vest je zvanično potvrdio muzički magnat Klajv Dejvis tokom žurke uoči dodele Gremija u Los Anđelesu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar