SVE JE NA LIČNOJ ODGOVORNOSTI, NEMAMO POLICAJCA ZA SVAKOG OD NAS Kisić Tepavčević: Zdravstveni sistem je spreman za drugi talas!
Podeli vest
Epidemiolog Darija Kisić Tepavčević izjavila je danas da se u letnjem periodu virus teže prenosi, ali da se i sada dešavaju pojedinačni slučajevi respiratornih infekcija, pa tako i koronavirusa.
Ona kaže da je sada sve na ličnoj odgovornosti pojedinaca.
Imunolog Srđa Janković rekao je danas da je važno da preventivne mere ugradimo u životne aktivnosti, kako se ne bi ponovio prvi talas virusa korona i dodao da se još uvek igra utakmica sa epidemijom, u kojoj od nas zavisi kakav će biti ishod.
12.06.2020
10:39
Komentarišući izjavu epidemiologa Predraga Kona da mogu da se vrate određene mere, ona je rekla da može da se uvede zabrana ulaska u gradski prevoz bez maske, ali da kaznena politika nije popularna i da se nije pokazala efikasnom.
"Sve je sada na ličnoj odgovornosti. Nemamo ličnog policajca za svakog od nas. On mora da bude u našoj glavi. Ne samo za kovid 19, već i za ostale zarazne bolesti", rekla je Kisić Tepavčević za PInk.
Kaže da je zdravstveni sistem spreman ukoliko se virus u drugom talasu vrati na jesen, da je ojačan i sa kliničkog i sa laboratorijskog aspekta.
Naglašava da u ovom periodu nije velika verovatnoća prenošenja virusa kao što je bilo u zimskom periodu i da se sada virus teže prenosi.
"Neki od nas su se više opustili nego što bi trebalo, iako stalno ističemo da je virus tu, da je prisutan i da moraju da se primenjuju preventivne mere koje su svima poznate", navela je ona.
Foto: printscreen RTV Pink
Kaže da su najstariji sugrađani i najodgovorniji, da na pijacama, prodavnicama u javnom prevozu oni nose maske.
"Oni i jesu pod najvećim rizikom zbog godina i pridruženih obolenja, imaju teže forme bolesti ukoliko se desi infekcija. Međutim, vidimo da u strukturi hospitalizovanih oni nisu toliko zastupljeni, već je to mlađa populacija", navela je ona.
Govoreći o sportskim događajima na otvorenom, KIsić je rekla da kada je doneta odluka da mogu da se organizuju događaji na otvorenom, Krizni štab je dao i preporuke.
"To je preporučeni način ponašanja kojim se maksimalno smanje rizik infekcije. Odlazak i na sportske događaje nije nešto što je obavezno, već je individualna procena rizika", zaključila je ona.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Imunolog Srđa Janković rekao je danas da je važno da preventivne mere ugradimo u životne aktivnosti, kako se ne bi ponovio prvi talas virusa korona i dodao da se još uvek igra utakmica sa epidemijom, u kojoj od nas zavisi kakav će biti ishod.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević potpuno je razobličio blokadersku glumicu Anđelku Stević Žugić koja je, podsetimo, otišla u Hrvatsku kako bi gostovala u jednoj tamošnjoj emisiji i na zastrašujuć način, verovali ili ne, pljuvala sopstvenu zemlju.
Tajkunska novinarka Žaklina Tatalović, perjanica antisrspke televizije N1, masno je slagala da je unuka čuvenog srpskog akademika i arhitekte, pokojnog Nikole Hajdina, i to iskoristila kao jedan od glavnih aduta da sebi "podigne" status i postane poželjan kandidat za blokadersku listu na izborima.
Darko Mladić, sin generala Ratka Mladića, izjavio je da je zdravstveno stanje njegovog oca i dalje veoma teško, te da narednih dana očekuje hitnu odluku Haga o zahtevu za puštanje generala na lečenje u Srbiju.
Ministar za evropske integracije Nemanja Starović vratio je na fabrička podešavanja tajkuna Dragana Đilasa, predsednika Stranke slobode i pravde (SSP).
Ministarstvo unutrašnjih poslova ukazuјe na porast broјa slučaјeva nepropisne vožnje kolovoznom trakom namenjenom za kretanje vozila iz suprotnog smera, što predstavlja јedan od naјtežih saobraćaјnih prekršaјa.
Bivši načelnik Službe državne bezbednosti (SDB) Srbije Jovica Stanišić zatražio je od suda u Hagu da ga prevremeno oslobodi izdržavanja kazne od 15 godina zatvora na koju je osuđen zbog ratnih zločina u Hrvatskoj i BiH, 1992-95.
Najmanje tri mlađe osobe, među kojima je i jedan maloletnik, uhapšene su danas u različitim delovima Hrvatske u sklopu složenog kriminalističkog istraživanja koje policija i ostale nadležne službe sprovode zbog niza lažnih dojava o postavljenim eksplozivnih naprava na raznim lokacijama u zemlji.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski potpisao je danas novi paket sankcija koji je Ukrajina uvela ruskim entitetima koji su umešani u, kako je naveo, otmice ukrajinske dece, kao i sankcije protiv brodova ruske "flote iz senke", koje uključuju i entitet iz Belorusije.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je danas da mu je ruski predsednik Vladimir Putin, tokom telefonskog razgovora, ponudio pomoć u ratu Sjedinjenih Američkih Država sa Iranom, posebno oko obogaćenog uranijuma.
Glumica Đovana Antoneli (50), koju publika širom regiona i danas pamti kao Žade iz serije "Zabranjena ljubav", i dalje privlači veliku pažnju javnosti.
Mnogi ljudi povremeno razmišljaju o tome šta ih čeka u narednom periodu, a ovaj kratki "test ličnosti" zasniva se na jednostavnom posmatranju dlana i linija na njemu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar