• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs

23.06.2020

21:38

TAMO GDE SU SRBI, TAMO JE SLOBODA I POBEDA! Vulin u Moskvi obišao pripadnike Garde vojske Srbije, učesnike Parade!

Vesti

TAMO GDE SU SRBI, TAMO JE SLOBODA I POBEDA! Vulin u Moskvi obišao pripadnike Garde vojske Srbije, učesnike Parade!

Podeli vest

Ministar odbrane Srbije Aleksandar Vulin obišao je danas 75 pripadnika Garde Vojske Srbije koji će sutra u prestonici Ruske Federacije učestvovati na Paradi pobede povodom obeležavanja 75. godišnjice pobede nad fašizmom u Drugom svetskom ratu

Vulin će prisustvovati Paradi pobede na poziv ministra odbrane Ruske Federacije generala armije Sergeja Šojgua.

On je rekao da su naši gardisti dobro, da su zdravi i da su uložili ogroman napor i da će biti na visini zadatka.

Vulin je naveo da će srpski gardisti sutra pokazati kako izgledaju potomci pobednika iz Drugog svetskog rata.

- U ime vrhovnog komandanta Vojske Srbije danas sam ih pozdravio i poželeo im mnogo uspeha i da još jednom pokažu da su Srbi narod koji iznad svega ceni slobodu, da su uvek bili na pravoj strani sveta i da su uvek bili narod koji nepogrešivo bira slobodu i pobedu. Tamo gde su Srbi, tamo je sloboda, tamo je pobeda - poručio je ministar Vulin, a navedeno je u saopštenju koje je medijima dostavila informativna služba Ministarstva odbrane.

Foto: www.mod.gov.rs



Zamenik komandanta Garde pukovnik Željko Gavrilović rekao je da su pripadnici te jedinice završili pripreme i da su spremni za Paradu pobede.

- Ljudstvo je maksimalno motivisano, svesno ukazanog poverenja, daće maksimum po pitanju strojeve izgrađenosti i na najbolji način prikazati da smo pripremeljeni da našu vojsku i našu državu predstavimo u najboljem svetlu - istakao je Gavrilović.

Srpske gardiste, uz ministra odbrane, obišli su i zamenik načelnika Generalštaba general-major Petar Cvetković i pomoćnik ministra za politiku odbrane Milan Ranković.

Na čelu ešelona Garde biće komandant Gardijskog bataljona potpukovnik Dragan Jakovljević.
 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Politika

(VIDEO) Zaboravljeni snimak aktuelniji nego ikad! Davno im je rekao Sergej Trifunović: Aleksandra Subotić je cenzor - tražila je da se skida emisija!
Politika

(VIDEO) Zaboravljeni snimak aktuelniji nego ikad! Davno im je rekao Sergej Trifunović: Aleksandra Subotić je cenzor - tražila je da se skida emisija!

Video snimak čiji je glavni akter propali političar Sergej Trifunović u kom nekadašnji predsednik Pokreta slobodnih građana govori o cenzuri Aleksandre Subotić, smenjene direktorke tajkunskih medija koji posluju unutar “Junajted grupe”, ponovo je postao aktuelan nakon što je obelodanjeno da će nova uprava voditi medije poput N1, Nove, Radara i Danasa.

22.02.2026

11:10

Exatlon

TV

Očekujte neočekivano! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Očekujte neočekivano! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h

Prethodne sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam da li je rektor Vladan Đokić i dalje poželjan za studente blokadere, kako van reflektora izgleda voditeljka Maja Nikolić, da li je političarka u pokušaju Biljana Đorđević uspela da sebe predstavi kao "ženu iz naroda", kuda šetaju najpoznatiji najbolji drugari naše javne scene - Čedomir Jovanović i Aleksandar Kos…

20.02.2026

10:18

JOŠ TV VESTI

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set