PUTIN SPREMAN DA SRBIJI DOSTAVI NOVE PVO SISTEME, NATO I AMERI NA NOGAMA! Srbi su ruski saveznik i pouzdan partner, ZASLUŽUJU SVE...
Podeli vest
Naši partneri iz Srbije su izrazili interesovanje da nabave i druge sisteme PVO i mi smo spremni da udovoljimo Srbiji kao našem davnašnjem savezniku i pouzdanom partneru, kaže za Novosti direktor Federalne službe vojnotehničke saradnje Rusije Dmitrij Jevgenjevič Šugajev
Prema njegovim rečima, ruski proizvođači i specijalni izvoznik "Rosoboroneksport" predlažu danas široku liniju prvoklasnih sredstava PVO raznog dometa.
Dve godine ranije, Turska je odlučila da kupi ruske sisteme PVO S-400 uprkos insistiranju Amerike da od njih nabave sisteme Patriot-2, a sada situacija preti da kulminira u neprijateljstvo
08.07.2020
11:49
- Nastavljamo da o tome razgovaramo sa partnerima iz Srbije, ali o konkretnim rezultatima rano je govoriti - precizirao je on, dodajući da se saradnja naših zemalja realizuje u više pravaca, ali da je u sferi avijacije i tehnike PVO poslednjih godina bila najobimnija.
- Srbija u naoružanju ima avione "mig-29", od kojih je šest isporučeno iz sastava Ministarstva odbrane RF, helikopteri su iz porodice Mi, kao i ruski sistemi PVO. Od realizovanih ugovora mogu da navedem isporučene helikoptere Mi-17B-5. U junu 2018. bio je potpisan ugovor za prodaju helikoptera Mi-35 M, koji su isporučeni krajem 2019. Baterija "Pancira-S1" bila je isporučena početkom ove godine - podsetio je Šugajev.
On je rekao i da je vojnotehnička saradnja saradnja Rusije i Srbije poslednjih nekoliko godina podignuta je na viši nivo i da se razvija u formatu strateškog partnerstva o kojem su govorili predsednici dveju država.
Ruski vojni stručnjak je podsetio i da je potpisan međuvladin dogovor o vojnotehničkoj saradnji, da se realizuju projekti o isporuci oružja i vojne tehnike kao i rezervnih delova, kao i da se radi na remontu i modernizaciji ranije isporučene tehnike.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Generalni sekretar NATO-a Mark Rute pozvao je danas na nastavak podrške Ukrajini, upozorivši da bi Evropa mogla da se suoči sa rastućim bezbednosnim rizicima ukoliko oslabi njena odlučnost.
Sjedinjene Američke Države u okviru bezbednosnih garancija za Kijev neće slati svoje trupe u Ukrajinu, ali bi mogle da koriste naoružanje raspoređeno na teritoriji NATO u slučaju kršenja primirja, piše britanski list Telegraf, pozivajući se na zvaničnike.
Dve godine ranije, Turska je odlučila da kupi ruske sisteme PVO S-400 uprkos insistiranju Amerike da od njih nabave sisteme Patriot-2, a sada situacija preti da kulminira u neprijateljstvo
Blokader dr Branimir Nestorović žestoko je kritikovao tajkuna Dragana Đilasa, podsetivši na, kako je rekao, simbol lošeg upravljanja i sumnjivih odluka iz vremena kada je Đilas bio na vlasti, a takođe se dotakao i ponašanja opozicije.
Napad na Novom Beogradu, u kojem je za sada nepoznati muškarac nožem ranio baku pred maloletnim unukom, Žaklina Tatalović, novinarka N1, sramno je iskoristila za politički govor.
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je da Rusija vidi kako Kijev nije u žurbi da okonča sukob u Ukrajini na miroljubiv način, javio je danas Rojters pozivajući se na rusku novinsku agenciju Interfaks.
Grupa iranskih hakera Handala navela je danas da je uspela da hakuje, odnosno kompromituje telefon šefa kabineta premijera Izraeala Benjamina Netanjahua, Cačija Bravermana.
Zvanično je proglašen samoubicom, ali sumnje nikada nisu utihnule. Veliki ruski pesnik Sergej Jesenjin pronađen je mrtav u hotelskoj sobi, a poslednju pesmu napisao je sopstvenom krvlju.
Brižit Bardo ostavila je neizbrisiv trag u svetu mode. Njen stil, koji je spajao jednostavnost, slobodu i seksepil, i dalje inspiriše i postavlja standarde u industriji.
Čišćenje stakla na vratima rerne može biti prava noćna mora zbog tvrdokornih mrlja od masnoće i hrane, ali postoji jednostavan trik koji može uštedeti mnogo vremena i truda.
U "Eliti 9" je došlo do svađe između Bore Santane i Luke Vujovića zbog Anite Stanojlović, a situacija je eskalirala do te mere da je reagovalo i obezbeđenje.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar