PRIVREDA JE SUOČENA SA NIKAD VEĆIM IZAZOVIMA Brnabić: Nije u redu uzeti tri minimalca, a ne platiti porez
Podeli vest
Premijerka Srbije Ana Brnabić pozvala je danas privrednike da redovno plaćaju porez i poručila da nije društveno odgovorno da koriste pomoć države od tri puna minimalca i dva minimalca od 60 odsto, a da nisu izmirili svoje obaveze prema državi i građanima
Brnabić je u obraćanju na predstavljanju projekta "Moja prva plata" u Senti kazala da je uočeno neplaćanje poreza u trgovinama, pekarama, manjim prodavnicama...
Prijavljivanje poslodavaca za program "Moja prva plata" počeće danas, a promociji tog projekta u fabrici "Biospringer" u Senti prisustvovaće predsednica Vlade Ana Brnabić
17.08.2020
10:53
"Jedna velika molba za privredu - važno nam je da budemo odgovorniji nego ikada i da plaćamo poreze, znam da to nije popularna tema, ali videli smo da je tokom ove godine privreda suočena sa nikad većim izazovima i da postoji problem u plaćanju poreza u trgovinama, pekarama, manjim prodavnicama...", rekla je Brnabić.
Podsetila je da je plaćanje poreza "obaveza i dužnost", kao i prvi i osnovni znak odgovornog poslovanja i solidarnosti.
"Ako se ne plaćaju porezi država nema novac da podrži zapošljavanje mladih, nema za nove puteve, bolnice, za plate lekara... Apelujem na sve, molim, a tu je i inspekcija da radi svoj posao, da svi plaćaju poreze", poručila je Brnabić.
Foto: Tanjug
Važno je, navodi, da se i država i privreda drže zajendo kako bi srpski budžet bio stabilniji, a Srbija spremna da nastavi sa ulaganjima.
"Neophodno je da plaćamo porez i ispunimo tu društvenu odgovornost i obavezu da bi svi zajedno onda mogli da ulažemo u mlade i sve ostalo", rekla je Brnabić.
Istakla je i da je država kroz razne programe i projekte pomogala i pomaže mikro, mala i srednja preduzeća sa 5,8 milijardi dinara kako bi se izborili sa posledicama krize virusa korona.
"Nije u redu i društveno odgovorno prema državi i građanima da uzmete tri minimalca i pijavite se za još dva i onda ne platite porez", rekla je Brnabić i pozvala građane da u svakoj radnji traže fiskalni račun.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Prijavljivanje poslodavaca za program "Moja prva plata" počeće danas, a promociji tog projekta u fabrici "Biospringer" u Senti prisustvovaće predsednica Vlade Ana Brnabić
Sjedinjene Američke Države više ne insistiraju na tome da Ukrajina održi predsedničke izbore, prenosi Radio Slobodna Evropa, pozivajući se na evropske diplomate upoznate sa situacijom.
Nestanak struje u Španiji i Portugalu dogodio se zbog "veoma jake oscilacije u protoku energije u mrežama", čiji uzrok je još uvek nepoznat, izjavio je Eduarda Prieto, direktora Službi za upravljanje električnom mrežom (REE). U medijima se pojavila informacija da u pitanju "redak atmosferski poremećaj koji je uticao na visokonaponsku mrežu".
Blokadere koji navodno trče do Strazbura, pošto im je prethodno propao performans na bicicklima, dovezao je danas kombi u austrijski grad Oberpulendorf.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obići će večeras radove na izgradnji Univerzitetske dečije klinike Tiršova 2, saopštila je Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Ministar finansija u Vladi Srbije Siniša Mali prokomentarisao je i odgovorio na izjave potpredsednika SSP-a Dušana Nikezića u kojima je pitao ko je kriv što Fruškogorski koridor nije završen 15. marta 2024. godine?
Danas od 17 sati budite uz Informer TV, jer će naš voditelj Igor Ćurčić uživo razgovarati sa generalom Nebojšom Pavkovićem, bivšim načelnikom Generalštaba Vojske Jugoslavije, herojem koji se već 20 godina nalazi u zatvoru zbog odbrane svoje zemlje od agresora.
Anđelko Aćimović, otac ubijene Angeline Aćimović, jedne od devetoro dece i čuvara škole koji su stradali u masakru u OŠ „Vladislav Ribnikar” tvrdi da ima saznanja da globalni striming gigant "Netflix" priprema dokumentarno-igrani film o ovoj tragediji koja je duboko potresla Srbiju i od koje društvo još uvek ne uspeva da se oporavi.
Na društvenim mrežama kruži uznemirujući snimak saobraćajne nezgode, koja se dogodila juče u Temerinskoj ulici u Novom Sadu. U incidentu su povređene tri maloletne osobe i mladić (19).
Državljani Srbije, Mihailo Čolović (48) i Dragan Ilić (45), koji se sumnjiče za ubistvo Cetinjanina Ilije Bogdanovića, negirali su danas krivicu i tokom saslušanja su odbili da odgovaraju na pitanja.
Nestanak struje koji je napravio velike probleme u Španiji, Portugalu i Francuskoj, već se odrazio na tenis, jer su skoro svi jučerašnji mečevi na mastersu u Madridu otkazani, a isto bi moglo da se dogodi i sa prvom utakmicom polufinala Lige šampiona Barselona - Inter, koja bi sutra trebalo da bude odigrana.
Crvena zvezda započela je potragu za pojačanjima za sezonu 2025/26, a prvi na listi želja je američki krilni centar Devin Robinson, trenutno član Cedevita Olimpije.
Kina je ukinula carinu od 125 odsto na uvoz etana iz Sjedinjenih Američkih Država, koja je uvedena ranije ovog meseca, saznaje Reuters od dva izvora upoznata sa situacijom.
Iako se često kaže da su astronauti poput Jurija Gagarina , Nila Armstronga i Valentine Tereškove "otišli u svemir", prema naučnim definicijama, nijedan čovek nikada zapravo nije napustio Zemljinu atmosferu. Ova tvrdnja, iako zvuči kao najluđa teorija zavere , zasniva se na naučnim podacima o stvarnoj granici Zemljine atmosfere.
Lavrov je na konferenciji za novinare nakon Saveta ministara spoljnih poslova zemalja članica BRIKS-a u Rio de Žaneiru naglasio da Moskva zahtev Kijeva za primirjem od 30 dana "u ovoj situaciji smatra preduslovom", prenele su RIA Novosti.
Tri osobe su stradale u porodičnoj kući u španskom gradu Taboadela tokom nestanka struje u toj zemlji, a policija sumnja da je uzrok smrti trovanje ugljen-monoksidom, prenosi portal Ser.
Rejf Fajns, slavni glumac poznat po ulozi nacističkog monstruma u "Šindlerovoj listi" i mračnom Lordu Voldemoru iz sage o "Hariju Poteru", šokirao je ceo Balkan kada je objavljeno da je postao državljanin Srbije.
Dugogodišnja supruga holivudskog komičara Adama Sandlera, Džeki Sandler, pojavila se u više od 20 njegovih filmova, a fanovi su tek sada to počeli da primećuju.
Korisnica TikToka podelila je interesantan video na svom profilu i otkrila skriveni deo na šporetu za koji mnoge domaćice ne znaju, a zato ga i ne čiste.
Božur je raskošan i dugovečan cvet koji godinama krasi vrtove bez potrebe za čestim presađivanjem. Zbog svog dostojanstvenog izgleda i jarke crvene boje, vekovima se vezuje za simbole časti, bogatstva i ljubavi.
Marija Šerifović je još jednom nasmejala sve, kada je pred okupljenim novinarima rekla da ne može da se zadržava i priča sa njima zato što joj se ide u WC.
Dragana Mirković i biznismen Toni Bijelić i zvanično su se razveli nakon 25 godina braka, i dok se pevačica nije oglašavala, Bijelić je na Instagramu podelio fotografiju iz luksuznog automobila.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar