JEZIVO! Kamion udario u autobus sa decom, Aleksej, Maksim i Mihail u najtežem stanju
107. 12. 2025. u 12:19
207. 12. 2025. u 12:19
Vesti
Otekli kapci, crvenilo i svrab oko usana, a potom osipi po celom telu, bili su samo neki od simptoma koje je osećala Tatjana Tasić Jovanović. Nije znala zbog čega njeno telo tako reaguje. Ispitivanja su trajala mesecima, a kaže da je prošla kroz pakao.
Na kraju je utvrđeno da je reagovala na mnoge hemikalije koje je nesvesno unosila u sebe tokom čitavog života – aditivi u hrani, sintetički sastojci u kozmetici, veštačke boje u garderobi, deterdženti i omekšivači na garderobi.
Korigovala je ishranu, pa je tako prestala da unosi šećere i transmasti. Počela je da se neguje samo prirodnom kozmetikom.
„Promene su bile vrlo brzo vidljive. Otoci su mi odmah spasli, suva koža se regenerisala. Ishranom sam polako počela da čistim jetru, nisam unosila nikakve aditive niti veštačke boje i konzervanse. Prve promene su došle već posle mesec, mesec i po dana“, kaže Tatjana.
Foto: pexels.com
To sve je nateralo da se više zainteresuje za nutricionizam, a na Instagramu je počela da deli svoje iskustvo sa drugim ljudima. Svakodnevno odgovara na poruke i savetuje pratioce kako da prepoznaju lošu namirnicu.
„Kada na deklaraciji vide dugačak sastav, to je odmah signal da je to visoko prerađena hrana, koja je napravljena da može da traje dve, tri godine. Toga bi najviše trebalo da se klone, tu je obilje veštačkih boja, konzervanasa, emulgatora, stabilizatora, veštačkih zaslađivača. To našem organizmu uopšte nije od koristi“, ističe Tatjana.
Najviše pažnje treba obratiti na emulgatore, koji nose oznaku „E“ praćenu brojevima. Čak i oni koji nisu toliko štetni u većoj količini mogu biti opasni.
„Najsporniji su glutaminati, skupina aditiva kojih ima u biozačinima, instant supama, mesnim prerađevinama. Treba obratiti pažnju i na nitrite i nitrate“, navodi Tatjana.
Što se kozmetike tiče, kaže da je najsigurnije prvo pročitati sastav i najbolje bi bilo kada bi prvih nekoliko stavki (kojih ima najviše) bile prirodne. Po međunarodnoj nomenklaturi, prirodni sastojci se najčešće pišu na latinskom, a na engleskom će biti napisane hemikalije.
Parfemi su veoma sporni, jer proizvođači nisu dužni da navedu sve sastojke, koji ponekad mogu biti kancerogeni.
Jedna od dobrih alternativa je potražiti domaće proizvode pravljene od prirodnih sastojaka.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vladimir Pavićević, politikolog i nekadašnji poslanik u parlamentu Srbije, novopečeni ideolog blokadera i preletač koji je promenio najmanje 6 stranaka, objavio je kandidaturu za premijera!
07.12.2025
12:41
Antisrpski mediji "N1" izveštava sa nepostojećeg skupa podrške predvodniku blokada Radivoju Jovoviću, inače članu Pokreta slobodnih građana (PSG) koji se nalazi u kućnom pritvoru nakon pokušaja da izvede nasilni poduhvat u Novom Sadu.
07.12.2025
13:21
Reper Marko Šelić Marčelo, koji je proteklih godinu dana svim srcem podržavao zgubidane, juče se putem antisrpskog glasila "Danas" ogradio se od blokadera.
07.12.2025
12:28
Reditelj Srđan Dragojević, nekadašnji poslanik Socijalističke partije Srbije a sada jedan od blokaderskih ideologa, optužio je ceo srpski narod za ratove devedesetih godina.
07.12.2025
10:34
Viši saradnik Instituta za spoljnu politiku Džon Hopkins Edvard Džozef izjavio je, povodom nedavnih kritika na račun kosovskog premijera u tehničkom mandatu Aljbina Kurtija u Predstavničkom domu SAD, da je Kurti bio destruktivna figura i tokom administracije Džozefa Bajdena, koja je, uz veoma prijateljski nastrojenu ambasadu u Prištini, pružala podršku, te da je i kasnije nastavio sa provokativnim akcijama.
07.12.2025
11:55
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
06.12.2025
11:08
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
05.12.2025
10:57
Šampion Exatlona nije onaj ko je preživeo - već onaj ko je pobeđivao. I zato je ovo takmičenje čista esencija sporta.
03.12.2025
13:31
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
03.12.2025
12:39
Premijera novog filma "Snaga jedinstva" biće prikazana u večeras u 22.30 časova na televiziji Informer!
01.12.2025
20:27
U jedinom ženskom zatvoru u Srbiji, KPZ Požarevac kaznu trenutno služi 338 osuđenica, od kojih samo jedna kaznu zatvora od 40 godina zbog teškog ubistva.
07.12.2025
11:32
Kantonalno tužilaštvo u Mostaru preuzelo je istragu o prijavljenom slučaju seksualnog nasilja nad maloletnim dečakom.
07.12.2025
13:17
U jednom restoranu na Novom Beogradu, sinoć je došlo do pucnjave u kojoj je ranjen navijač Partizana N.K. (30), koji je bio u društvu Nenada Alajbegovića zvanog Alibeg.
07.12.2025
11:14
Na stanici Kovačevac u Mladenovcu pokrenuta je kampanja pod nazivom "Dobro pazi - voz nailazi", a događaju je prisustvovao i Slaviša Lekić, načelnik Uprave saobraćajne policije.
07.12.2025
12:16
Policija u Beogradu, sinoć je uhapsila Vladimira Ulamu (32) i Igora Tomaševića (28), za kojima su bile raspisane međunarodne poternice NCB Interpola Podgorica.
07.12.2025
10:40
Predstavnici administracije predsednika SAD Donalda Trampa "kunu se" da će svaki dogovor koji američki lider postigne sa Rusijom biti "betonski čvrst", izjavio je pomoćnik predsednika Rusije Jurij Ušakov.
07.12.2025
11:40
Rat u Ukrajini 1.373. dan.
07.12.2025
07:22 >> 11:30
Hitne službe reaguju na "ozbiljan incident" koji se dogodio jutros na aerodromu Hitrou u Londonu, jednom od najprometnijih u Evropi.
07.12.2025
11:03
Češki predsednik Petr Pavel izjavio je za "Sandej tajms" da su ruski avioni i dronovi više puta povredili vazdušni prostor NATO, s ciljem testiranja odlučnosti Alijanse da se suprotstavi ruskom predsedniku Vladimiru Putinu.
07.12.2025
10:50
Holandiji preti još jedan talas starenja populacije, a najnovija predviđanja ukazuju da bi do kraja ovog veka broj stanovnika mogao da padne ispod 10 miliona, ukoliko se nastavi pad stope nataliteta, prenose danas lokalni mediji.
07.12.2025
10:20
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
06.12.2025
20:15
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
06.12.2025
11:03
Glumac Dejan Lutkić igrao je transvestita u seriji "Poprodično blago", a u 32 godine dugoj karijeri imao je samo jednu glavnu ulogu.
06.12.2025
09:30
Večeras se na Prvom programu RTS emituje osma epizoda serije "Tvrđava" sa početkom u 20.11 sati.
06.12.2025
08:03
Napravite kolačiće u obliku Sneška Belića koji se brzo spremaju, ukusni su i super dekorativni.
07.12.2025
11:40
Ako tražite mesto koje tokom praznika izgleda kao da je napravljeno od šećera, cimeta i pahulja - Krakov je pravo odredište.
07.12.2025
09:00
Spremni za sočan i topao ručak idealan za hladne dane? Ovo je pravi domaći posni đuveč, prepun najfinijeg povrća pečenog u rerni.
07.12.2025
06:00
Iako sama 5G mreža ne troši više podataka od 4G-a, korisnici koji pređu na 5G vrlo često primete da im mesečna potrošnja raste.
07.12.2025
10:20
Ako mislite da prženice ne mogu biti savršene bez jaja, vreme je da vas ovaj recept razuveri.
07.12.2025
08:00
U novom krugu muzičkog takmičenja "Pinkove zvezde" pevačice i mentorke Zorica Brunclik i Viki Miljković ušle su u žestok okršaj.
07.12.2025
10:24
Pevač Stefan Zdravković, poznatiji kao Princ od Vranje ispričao je kako je u Kazahstanu probao mleko od kobile koje ga je omamilo poput alkohola.
07.12.2025
09:44
Starija ćerka pevačice Nataše Bekvalac, Hana Ikodinović, privukla je veliku pažnju javnosti nakon što se pojavila na maminom nastupu
07.12.2025
08:21
Miljana Kulić je u "Eliti 9" ispričala da je Nenad Macanović Bebica pobegao jednom prilikom dok su bili u vezi. Razlog za to je bio neplaćen račun.
07.12.2025
07:01
Nikolina Kovačević, koja je pre tranzicije bila poznata kao Njegoš, otvoreno govori o tome koliko je pogađaju negativni komentari upućeni trans osobama.
07.12.2025
06:02
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar